Резултати от 1 до 10 от общо 10

USB флашка - проблем с размера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #1

    USB флашка - проблем с размера

    Взех що-годе изгодно една флашка 8GB от eBay. Веднага я тествах - пуснах една стара програмка, която пише и после се опитва да чете и веднага излезе грешка. Опитах и с нормално копиране - копирах някакъв сериал над 7 GB и след това се опитах да го пусна. Само един епизод тръгва - останалите не.

    Чувал съм, че може да се флашват паметите и да се смени размера - което физически е невъзможно и затова пова да се маже върху едни и същи области. Как мога да форматирам паметта в реалният й размер, ако наистина това е проблема? разбира се, че може да се окаже, че просто е скапана и нищо не може да я оправи.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Re:USB флашка - проблем с размера

    Форматирай я под NTFS , така можеш да записваш файлове по големи от 4ГБ , от пропъртис след форматирането ще видиш размера какъв е.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re:USB флашка - проблем с размера

    Windows форматира без мрънкане до 32GB (темата скоро се чепка), а в "пропъртис" ще види това, което флашката иска да се види.
    Методът с копиране и четене на файлове е желзен. Само дето е добре да се вземе 1GB (примерно) файл, да се запише като test1.test, след вадене и слегане на флашката да се прочете. Ако е ОК, файлът се копира като test2.test и пак вадене/слагане/четене и така до първата грешка. Така съм тествал 256GB флашка, дали NTFS, ext3, ext4 - все тая: беше си чисто 8GB.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #4

    Re:USB флашка - проблем с размера

    Тествах с някаква програмка testdrive.exe, която точно това прави - запълва флашката с големи файлове и после запова да ги чете един по един. При запълването всичко си тече добре, но при четенето веднага дава грешка.
    Когато копирам файл той се чете, но очевидно информацията в него не е наред - т.е. не е същата. Това лесно се проверява, като се копират на цялата памет филмчета. Само на някои се появява превю и само те тръгват евентуално, а останалите са повредени.
    Това си го обяснявам с грешен размер на паметта и файловете се пишат един върху друг. Преди време имах такъв проблем с плеърче - ако го форматираш и запишеш малко файлове, то те тръгват. Като запишеш повече се омазват един върху друг.

    С въпросната флашка опитах няколко пъти да я форматирам, включително и на NTFS но омазването си остава. Така че въпроса е, с какъв инструмент да форматирам флашката до реалният й размер, който предполагам е 1GB, а не обявените 8?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re:USB флашка - проблем с размера

    В предния пост написах, че ОС ще види това, което флашката подава като информация. А тя подава 8GB.
    Редно е да се използва инструмент за префлашването й, който да оправи нещата така, че да няма последващи гимнастики - флашката да си декларира реалния капацитет.
    Не съм опитвал, но по-късно мога да пробвам и това: флашката да се боцне в РС-то, да се рестартира с диск на някоя програма за манипулиране на дискови дялове, като безплатния EaseUs Partition Manager, Paragon Partition Manager, GPartEd и др.под. и да се опита дали ще иска да създаде 1GB дял върху наличните му декларирани 8GB. И вече да се стискат палци контролера на флашката да разположи този дял върху реалните 1GB...

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:USB флашка - проблем с размера

    Още един които си е взел ЕВТИН ПРОБЛЕМ вместо флашка
    Все пак трябва да си доволен. Имаше едни други потребители които бяха си взели 128GB (уж) за около 60-тина долара...
    Затова хората са казали, че евтиното излиза по-скъпо...
    Малко ще и се помъчиш, ще те поизнерви и накрая ще я метнеш в коша и ще купиш "скъпа" флашка за цели 25 лв

    Все пак успех с начинанието, не и се коси много, много... Не си нито първия нито ще си последния...

  8.  
     
  9. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #7

    Re:USB флашка - проблем с размера

    Отваряш флашката (разглобяваш я), записваш модела на контролера и я флашваш със специализиран софтуер. Поправял съм 2-3 такива, но играчката и нервите не си струва, а и все пак това са флашки с ниско качество, които след известно използване дават и други дефекти.
    Преди около 3 години бях отворил тема за този проблем във форума, но не беше приет насериозно

    https://forum.setcombg.com/index.php?topic=38747.0

    тук съм описал как се оправят (поне моделите, които бяха актуални тогава).

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:USB флашка - проблем с размера

    http://caprolibra.com/B10g/images/20...am-Hotfix.html

    Будала човек жив дявол

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #9

    Re:USB флашка - проблем с размера

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko
    Отваряш флашката (разглобяваш я), записваш модела на контролера и я флашваш със специализиран софтуер. Поправял съм 2-3 такива, но играчката и нервите не си струва, а и все пак това са флашки с ниско качество, които след известно използване дават и други дефекти.
    Преди около 3 години бях отворил тема за този проблем във форума, но не беше приет насериозно

    https://forum.setcombg.com/index.php?topic=38747.0

    тук съм описал как се оправят (поне моделите, които бяха актуални тогава).
    Опитах с MP3 Player Disk Manager - форматира ми я на 4GB, но след като я тествах пак даваше проблеми.
    Интерсното в случая е, че ако пак я форматирам през Windows, пак става на 8.

    Колкото до разглобяването, малко трудно стана, че е една такава капсулована. Но в крайна сметка извадих "съдържанието". Но всичко е монолитно - пластмасова пластинка с размери 25:11:1.5 мм. В един ия край са четирите конекторчета са връзка, а в другия край две малки, явно за светодиод, който в случая липсва защото корпуса е изцяло метален.
    Липсват каквито и да е означения - дори буквичка няма!

    Както и да е, ще си искам парите обратно, а флашката за сувенир...

  12. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #10

    Re:USB флашка - проблем с размера

    Цитат Първоначално публикувано от TishoD
    Опитах с MP3 Player Disk Manager - форматира ми я на 4GB, но след като я тествах пак даваше проблеми.
    Интерсното в случая е, че ако пак я форматирам през Windows, пак става на 8.
    MP3 Player Disk Manager върши работа за МР4 плеъри, не знам защо не става за флашките. Искай си парите, а тази си я ползвай за неважни файлове, примерно за FM трансмитер ( като не записвай много информация, до около 500 МВ мисля ще работи горе-долу нормално).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с флашка HP 4гб.
    От mitak1969 във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 09-01-14, 19:23
  2. Проблем с флашка 4г. на Мтел
    От mitak1969 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-02-13, 17:40
  3. проблем със размера на картината при гледане на филми.
    От orlincho във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-07, 03:57
  4. Проблем с размера на филма
    От jiro във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 27-05-05, 16:42
  5. Отговори: 3
    Последно: 16-09-02, 22:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе