Резултати от 1 до 4 от общо 4

Питане за BBU на райд контролер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Питане за BBU на райд контролер?

    Замаявам се с един райд контролер LSI-8888 който на скоро придобих с BBU, но нещо ми се струва, че ББУ-то е дало фира! Дали съм прав и да го изхвърлям или нещо друго ще да е?
    Знам си, че ББУ-то е консуматив и не съм очаквал да е китка, но ако има още хляб в него, що пък да не поработи!
    20140528_004727.jpg та, тука на тази настройка излиза съобщение което съм обградил в червено, че нещо е фалирало и в ESXi-то показва, че е заредено, а с питанка!Untitled.jpg

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #2

    Отговор: Питане за BBU на райд контролер?

    Проблема го приключих по възможно най-тъпия и аматьорски начин! Бесен съм и ще се пукна от най-здравото място!

    При едно от включванията и изключванията на кабелчето на ББУ-то, го включих на обратно, и след като включих сървъра подмириса на изгоряло и повече не се появи масива, нито надписа с ctrl+h да вляза в настройките му, а с 6 диска в райд5 вадеше много добра скорост!Снимка от 2014-05-29 20-35-53.png
    Този пост е редактиран от backinblack; 30-05-14 в 11:56.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #3

    Отговор: Питане за BBU на райд контролер?

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack Виж публикацията
    Проблема го приключих по възможно най-тъпия и аматьорски начин! Бесен съм и ще се пукна от най-здравото място!
    Би ли споделил с нас решението?

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #4

    Отговор: Питане за BBU на райд контролер?

    Ами, щото ББУ-то ме съмняваше, че е свършило и го откачих да не ми се мотка излишно и да не ми показва тази питанка. Масива е от 6 диска в райд5 по 1ТБ Сигейт 3 от серия 7200.12 и 3 от серия 7200.14.
    Но, като го изключа имитирайки внезапно спиране на тока, след стартиране на сървъра не зарежда докато не чукна any key. Реших да го закача отново и да си стой, а на по-късен етап да му купя ново и като го включих кабелчато, а то е една тънка и широка лентова буксичка и като го стартирах и подмириса на изгоряло и повече не зацепи.
    Сега правя нов масив със стария 8704 който е 4 портов, а шасито е с 8 хот-суапа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпроси за 2 райд контролера?
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-13, 20:19
  2. Питане за райд и хард?
    От Horizont във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-13, 23:36
  3. Питане за SATA контролер
    От nikolin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 25-09-11, 21:56
  4. Проблем с райд масив
    От sss във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-01-10, 16:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе