Резултати от 1 до 8 от общо 8

USB-то спира да работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #1

    USB-то спира да работи

    От няколко дена usb-то спира да работи без видима причина , след рестарт на системата ( Win 7 ) проблема се оправя . В device manager-a след спиране на работа в раздела Universal Serial Bus controllers се появяват 2 жълти триъгълника на Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2934 , и на Intel(R) ICH9 Family USB2 Enhanced Host Controller - 293А . В свойствата излиза че windows-a рапортува за грешка и спира работата на устройството .Къде може да е проблема ? В сайта на Интел свалям INF Update Utility , обаче при инсталация ми дава че в момента драйвера е по нов и пита да го заменили с по стар ???? И аз прекъсвам - незнам дали да продължа ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re:USB-то спира да работи

    Цитат Първоначално публикувано от nikolin
    В свойствата излиза че windows-a рапортува за грешка
    И тя е ...?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:USB-то спира да работи

    предни или задни usb-та?
    имаш ли допълнителен хъб, на който да си закачил устройствата?
    какви usb устройства са закачени?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #4

    Re:USB-то спира да работи

    На лаптоп Lenovo G550 ( отляво 2 , отдясно 1 вход за usb ) . Когато спре ( се получи грешката ) се подава звуков сигнал все едно изваждаш у-во от гнездото . Има закачени - отдясно оптична мишка , отляво флашка за интернет .

    http://lzw.hit.bg/new_photo/err.jpg

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re:USB-то спира да работи

    Имай предвид, че USB GSM модемите са много лакоми на ток. Според мен от това е проблема. Опитай с активен USB хъб какво ще стане. Ако работи, то може би защитата на захранваето на порта (или каквото има там) се задейства и го изключва. Може да пробваш и с USB Y Power Cable (2*А male connector to 1 A female connector) - втория USB конектор е за допълнителен 0.5A ток от втория USB порт. Ето такъв:

    Ако пак не работи, то си за сервиз.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #6

    Re:USB-то спира да работи

    Тъй като сега съм в каварна а тук магазини от този тип не работят през уикенда - когато се върна във варна ще взема . Сега ще пробвам да вдигна енергийния план . В момента съм на балансирам , вдигам го на High Performance .

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:USB-то спира да работи

    Цитат Първоначално публикувано от nikolin
    Тъй като сега съм в каварна а тук магазини от този тип не работят през уикенда - когато се върна във варна ще взема . Сега ще пробвам да вдигна енергийния план . В момента съм на балансирам , вдигам го на High Performance .
    Принципно при латопите от енергийния план има възможност която е включена за активен контрол на всички устойства включително USB-тата и ако за тях е включена тази опция, то според определен алгоритъм пауър мениджмънта изключва някои устройства с цел намаляване на разхода.Би трябвало да имаш някаква програма която е заедно с лаптопа за поддържане на прозиводителноста. Стратирай я за сканиране/проверка на целия лаптоп.Когато стигне до менаджера за контрол и уравление на устройствата му дай да сканира и да засече всички промени, включително новите устройства.Това се получава някой път при вадане и включване на нови устройства не ги засича и не инсталира както трябва драйверите за тях и поради това ги изключва-имаше го и при мен за 20-40 дни и след един ъпдейт се оправи.Аз имам освен създадените от програмата на пауър мениджънта три енергийни плана (икономичен, балансиран и висока производителност още 8 енергийни плана -видеоплан за филми, гейм план за игри, план за четене на книги, план за интернет, и т.н. като всеки един от тях съм го оптимизирал за съответната дейност).Например за четене на книга не ти трябва нито едно от входно-изходните устройства-2-3 часа само четене, без изпозване дори на харда(изпозва се само в началото за прочитане/зареждане на съответния файл.За интернет плана съм минимизирал консумациятана видеото и на процесора и въобще на всички устройства, като съм поставил в пстоянно активно положение всички УСБ-устройства защото позлвам УСБ мишка, клавиатура и т.н. Обаче същият интернет режим когато го позлвам само на батерията на лаптопа е логично, че няма да имам включени УСБ устройствата, а ще ползвам тъчпада и клавиатурата на лаптопа и те са или изключени или в максимално енергоспестяващ режим.

    Та първо си направи фината настройкана всеки един енергиен план и тогава тръгвай да купуваш ако не става само с настройки.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #8

    Re:USB-то спира да работи

    10x сега ще поразцъкам пауър контрола .


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. климатик Beco - компресора не спира да работи
    От Sasho T. във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-14, 22:26
  2. HSU-14V03/R2 Компресора не спира да работи
    От Features във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-11, 21:19
  3. Panasonic CU/CS-W12DKE - работи само 45 секунди и спира
    От zarzalai във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 15-09-08, 20:21
  4. Toshiba RAS251 PT - сам спира да работи
    От nasko_da_gama във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 20-01-08, 18:26
  5. Samsung AQV09MSA - външното тяло не спира да работи
    От vafko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 7
    Последно: 02-01-08, 00:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе