Резултати от 1 до 5 от общо 5

23-24'' Монитор/ТВ въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    15
    #1

    23-24'' Монитор/ТВ въпрос

    Здравейте, другият месец мисля да си купя нов монитор за РСто. До 700 лв гледам да бъде. 100% ЛЕД и по възможност с 3Д поддръжка.
    Все още не съм събрал парите, но искам дда погледна поне моделите които можете да ми предложите. Аз съм се спрял на 3 неща.
    Монитор-SAMSUNG-S23A700D
    Монитор LG 3D D2342P-PN
    3D Телевизор LG 3D DM2350D-PZ

    Бихте ли ми казали кой от 3те избора ще е най-добър. Тъй като съм в малка стая 3.5 х 3.5 ще го ползвам като ТВ/монитор. Предимно на него ще се ръчка в нета, ще се оправят разни офис глупости и ще се зяпат филми (последното ще е най-често).

    Ако все пак имате някакви други предложения ми преложете, като същевременно да ми кажете защо да го избера.
    П.П. Звука ще го дава саунд картата (стерео жак->усилвател хитачи->2 колони JBL)

    Написах го тук, тъй като 23'' се водият ТВ/Монитори ... аа отделно съм попитал и за ТВ, не само за монитори.. искам да ми дадете просто съвет... кое е по-добро и защо

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #2

    Re:23-24'' Монитор/ТВ въпрос

    За почти толкоз или малко повече, че скоро не съм оглеждал цените на LCD телевизорите 40-42 инча, можеш да си вземеш един и от дивана или леглото да си цъкаш с блутуут клавиатура и мишка на 1366х768 резолюция. Аз съм с такъв 40 инчов самсунг и го ползвам от 3 метра и е перфектно и за двете неща, стига да не ти е аналогова телевизията, че лошото качество много се набива на очи.
    Живея сам и 98% от времето му на работа е в режим монитор и като седна от време на време на 17 инчовия лаптоп и ми е криво дори. Филми почти не гледам. Цъкам по форуми, фейсбук и експериментирам със софтуер на него.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    15
    #3

    Re:23-24'' Монитор/ТВ въпрос

    в хола ми имам 42 ЛЕД самсунг, ама в спалнята ми трябва нещо... ии тъй като повечето време прекарвам пред РСто, а не пред ТВто се налага да си взема някакъв арен монитор, щото в момента съм с някакъв Асър от 2001ва година.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318608410[/time]_________________________________________________

    Надявам се, че ще ми дадете някакви съвети към кой модел да се насоча

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #4

    Re:23-24'' Монитор/ТВ въпрос

    Докато събираш кинтите, ги сравнявай на място. Когато купувах моят монитор LG W2363D /преди десет месеца/, дори в Мултирама нямаше предлагане на 3D Full HD монитори и падна голямо четене на чужди форуми и ревюта, докато избера кой от двата, ACER 23.6 HS244HQBMII или LG W2363D /предлагани тогава само в MOST/, да поръчам.
    Кой от изброените от теб е по-добър и защо, е много субективна преценка.
    При модела на Самсунг чета, че са въвели много полезната екстра, налична отдавна при мониторите на LG с активно 3D, а именно автоматичното повишаване на яркостта /с около 30 %/ в 3D режим, заради по-тъмните бленди на очилата. Картината при филми и игри в стереоскопично 3D е супер и само умората натрупвана в очите, при час и нещо ползване /аз съм с 3D Vision очилата на nVidia/, ме спасява да не лудна от гейминг в 3D.
    От монитори на LG с пасивно 3D нямам впечатления, но щом са със същата технология, използвана в 3D телевизорите им, не вярвам да имат по-лоша 3D картина.
    Не че е кой знае какъв плюс, но моделите посочени от теб поддържат и конвертиране от 2D в 3D, което би могло да ти е от полза при сравняването им при избора.
    Приемам, че щом планираш покупката на 3D монитор, поне си проверил дали е съвместим с видеокартата ти!
    В противен случай може да те изненада неприятно, съобщение, подобно на това което моята GTX 460 извади с последните за тогава драйвери, при свързването й чрез HDMI 1.4 кабел с ACER-a по-горе:
    "Не е открит 3D дисплей!"




  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    15
    #5

    Re:23-24'' Монитор/ТВ въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    В противен случай може да те изненада неприятно, съобщение, подобно на това което моята GTX 460 извади с последните за тогава драйвери, при свързването й чрез HDMI 1.4 кабел с ACER-a по-горе:
    "Не е открит 3D дисплей!"
    ХАахха.. яка работа. Моето видео е малко по-слабо, обаче няма да го ползвам за гейминг, а за филми.. попринцип съм c GTX 260 Sonic 216SP 896mb . Най-вероятно като взема новият монитор поне 2 седмици ще го измъча на по-малка резолюция и след това ще си взема GTX 550-560 Ti . Но за момента 1во мониторчето да го ловна. Както се казва - не е задължително още веднага да го мъча с тея 3Д джаджи... До колкото зная 3д играта е бая тежко нещо.. тъй като се пуска дефакто 2х за да подкара баш 3Д ефекта. Незная дали при блурей 3Д-то (оригиналният BD disk) дали лапа яко ресурс. В момента 40-50ГБ блу филми вървят на пушка.. амаа за 3Дто незнам как ще бъде

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за LG монитор
    От maxim7 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-12, 14:33
  2. Въпрос за S-PVA/MVA/ E/H/S-IPS монитор
    От paraiso във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 17-02-10, 10:56
  3. Въпрос за монитор
    От Poinovito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-05-06, 14:09
  4. въпрос за монитор
    От nimrod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-04, 11:56
  5. Въпрос за 21" монитор....
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 27-12-04, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе