Резултати от 1 до 11 от общо 11

Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    28
    #1

    Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    Здравейте. Прецаках се много лошо, след като си купих чисто нов външен HDD Seagate 2.0 TB и го закачих за телевизора Sony 32EX720. Идеята ми беше да свалям филми с голям размер от мрежата и да ги пускам директно на телевизора от харда. Всичко беше добре, но...
    Сонито ми поиска да регистрира диска, като първо го изтрие и аз се съгласих. Сега харда е регистриран само за моя телевизор, но тук е проблема. Не мога повече да го закача за компа. Windows въобще не го вижда. След като пак го закачих за телевизора, дадох опцията да се премахне тази регистрация, но проблема си остана. И на лаптоп го закачах и пак не иска да тръгне. В control panel -> system-> device manager диска се вижда само хато хардуер под името Seagate Desktop USB Device . Но няма никакъв начин да тръгне. Махах и слагах драйверите 5 пъти и пак нищо. Май си прецаках много зле новия хард, а цената му беше доста висока.
    Моля , ако някой може да помогне със съвет как отново HDD да се разпознава от компа и да си работи?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    я дай десен клик на computer и manage, от ляво disk menagement и виж какво е положението, има ли, няма ли парче, ако има на парчето какъв е изобщо системния фаил.
    Можеш ли да влезеш в него с десен клик изобщо?
    Ако пък няма създадено парче, създай ново от волюмето , като го форматираш с куик формат на NTFS.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    28
    #3

    Re:Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    Ейййййй, ама разбира се че от Disk Managment!
    Аз бях зациклил нещо и не можах да се сетя. Огромно благодаря!
    Диска тръгна, обаче ми позволи само NTFS формат, а телевизора ми поддържа само FAT-те , а не NTFS. С WINDOS ХР съм и май това е проблема.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    XP няма нищо общо, дори и да форматираш парчето под FAT32, ще имаш после проблем с големите файлове, при качването и на харда.
    Кофтито е, че са направили телевизора, да борави само от FAT32, но те повечето четачи от хард са така.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Re:Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    Аааа, ХР поддържа фат 32 и нтфс! Сега след като от диск мениджмънта ти го е форматирал в нтфс, би трябвало като отидеш на него то експлорера и с десен бутон на диска да можеш да го преформатираш във фат 32.

    Аз моя съм го форматирал в нтфс, но орегинално идват в фат32 или фат16 и се четат от всички операционни системи, но пък с това http://easeus-partition-master-home-....softonic.com/ можеш да го преформатираш и в други файлови системи които се четат и от двете, но пък изобщо не бих се учудил, ако сони си го форматира в нещо дето само то си го поддържа/чете! Те със закрепостяването на клиенти са по-зле и от епъл!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #6

    Re:Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    Не си се прецакал, а по неволя си добил малко познания.Първо - в настолен комп включваш външният диск или в лаптоп е ВСЕ ТАЯ/виждам че очакваш чудеса от т .нар "лаптоп"/.За Уиндоус е ЮСБ устройство,включено в ЮСБ порт.САмата идея да можеш да гледаш от мрежата само с хард включен в ТВ-то показва или незнание или тотална андрешковщина.Гледа се с мултимедийно ПЦ, от любимият ти лаптоп или с мултимедиен плеър...Всичко с нужните интерфейси и поддържащо HDCP.Т.е. видеокарта с HDMI интерфейс.ТВ-то вече го имаш и монитор поддържащ HDCP , ако искаш програмите/плеърите/ възпроизвеждащи Блу РЕй да не ти спират.А диск включен към ТВ/по спомени/ записва единствено HD канали възпроизведени през тунера на ТВ-то...А това, че ТВ-то си форматира харда под свой формат е бял кахър....Проблемът е в неправилната ти идея изначално...и ако си взел ЮСБ 2.0 диск във времената на ЮСБ 3.0 наистина си се минал.Ферщейн?Питай ,ако нещо не ти е ясно...Успехи.И въобще е добре да се четат ръководствата на телевизорите, когато се купуват, а по-добре и преди покупката.Всички тези нюанси са много подробно описани там

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    .Проблемът е в неправилната ти идея изначално...и ако си взел ЮСБ 2.0 диск във времената на ЮСБ 3.0 наистина си се минал
    е добре де, аз са съм малко тъп и искам да ми обясниш с какво се е минал, че не схващам идеята?
    Щото не вярвам да речем, че си включи диск, дето поддържа USB 3.0 в телевизора и самия телевизор го форматира, (ако трябва задължително, да го форматира), в нещо друго, освен FAT32, което няма нищо общо с някаква си версия на USB, и залагам и двете си глави, че самият телевизор не поддържа изобщо 3.0.

    Разлика между 2 и 3 ще има само и единствено при трансфер на данни от нещо си към диска, или диска към нещо си, и още, с някои кабели трансфера пада равен на тоя при 2.0.
    Ако не си чул, за тоя проблем, прочети из нета, доста хора ревнаха, заради това, че си купуват диск, който не може да отлепи, и всичко това заради кабелът, който е даден с него.

    Проблемът според мен е, при тази някаква си регистрация, дето телевизора му предложил, или нещо недовършено от самият телевизор, по време на маневрата, спрямо парчето, щото ако работата е станала правилно, при включване на ново в компютъра, изобщо не би създало проблем, да се види диска в компютър и да се местят данни.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #8

    Re:Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    @ivanivanivan Имам флашка която е форматирана във фат16 и външен хдд форматиран в нтфс и телевизор Самсунг 42 инча с усб за външна памет както е при теб.

    Диска като го включа в телевизора го отчита, но не ми позволява да влезна в папките което според мен е, че не поддържа файловата система.
    Флашката съм я форматирал във фат16 под Линукс, но се чете и от ХП и от телевизора ми. Телевизора ми чете мп3 от флашката, но идея си нямам какви видео формати поддържа за да го пробвам. пробвах с avi и wmv, но не ги чете.
    Под ХП с десен бутон в/у флашката, опцията за форматиране е фат32 и exFAT. Нямам възможност да форматирам харда под фат16, но съм сигурен, че ако бъде форматиран ще става така както е и с флашката в момента.
    Моя съвет е да форматираш харда докато е още нов и празен във фат16 с горната програма и да си направиш експериментите какви формати ще ти чете.
    Явно фат16 ще е компромиса за телевизор и компютър.
    Замислям се, дали да не пробваш първо с фат32 форматирано от компа и няколко песни в мп3 на него дали ще ти ги прочете и ако има проблем тогава фат16.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    28
    #9

    Re:Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    Е това сони нещо не ми харесва вече. Оправих харда и качих 20 гб 3Д филм. Плеъра му не иска да разпознае формата на филма даже.
    А някой да знае дали може да се оправят субтитрите на филми които гледам през вградения плеър на сонито ми? Дава ги с някакъв ужасен гаден БГ шрифт и са и много ситни.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #10

    Re:Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    Разлика между 2 и 3 ще има само и единствено при трансфер на данни от нещо си към диска, или диска към нещо си, и още, с някои кабели трансфера пада равен на тоя при 2.0.
    Ако не си чул, за тоя проблем, прочети из нета, доста хора ревнаха, заради това, че си купуват диск, който не може да отлепи, и всичко това заради кабелът, който е даден с него.

    Проблемът според мен е, при тази някаква си регистрация, дето телевизора му предложил, или нещо недовършено от самият телевизор, по време на маневрата, спрямо парчето, щото ако работата е станала правилно, при включване на ново в компютъра, изобщо не би създало проблем, да се види диска в компютър и да се местят данни.
    Не е нужно да "чувам" или чета.Имам една купчина ЮСБ3.0 устройства и вЕрвай ми, всичките хвърчат,с разни кабели.40 гига Блу РЕй рип се прехвърля от ПЦ на ХАРД в докинг станция за 12-15 минути.Не това имах в предвид.Намекнах на човекът ,че се е минал единствено като си е купил ЮСБ2.0 диск във времената на 3.0.А не да си включва 3.0 в ТВ-то.А изначалната му грешка,на базата непознание наверно, е че въобще си е въобразил, че може да мести включен в ТВ диск.Всеки телевироз форматира диска под себе си и НЕ РАБОТИ, дори включен в друг телевизор същият модел.ДА не говорим,че записва единствено програми през неговите си тунери.КАто искаш да гледаш качествен ХД контент вариантите са два: 1. СГлобяваш си едно ПЦ само за мултимедия и с HDMI в ТВ-то.Или просто бучиш кабел от нота или стационарното ПЦ в ТВ-то ,но тогава възникват други праблемни стиковки,че ТВ-то поддържа HTPC, а монитора не,разни разделителни способности и т.д. непознати за Иванов неща.ЗА Иванов е важното да знае,дискчето си включва в ПЦ то и гледа на ТВ-то ,през ПЦ-то.А въобще да се надяваш на вградените плеъри на ТВ-то е смехория.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    72
    #11

    Отговор: Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY

    Здравейте колеги,
    Имам следния проблем. До преди няколко дена си включвах външен хард и всичко си беше ок. Реших да форматирам харда за да си записвам предавания и след формат на харда ми излиза съобщение, че в USB е включено устройство с висок разход на енергия и ме кара да го изключа. Интересното е, че преди формата харда се включваше и си гледах филми а сега ми казва, че не може ? Някой имал ли е подобен проблем и ако да как го е решил. Телевизора е Sony KD-55X8005C.
    Благодаря.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 20-01-12, 20:13
  2. Може ли да се гледат FULL HD Blue ray формат от външен HDD на LG 37LH5000
    От justify във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-11, 21:41
  3. съвет за външен HDD за телевизор Samsung
    От funkera във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-12-10, 18:17
  4. малко помощ,ако може
    От kasis във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-06, 12:11
  5. Може ли малко помощ за ХР
    От okli във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 21-03-03, 15:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе