Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Два от харддисковете взеха да спират от време на време

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #16

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Харда е в гаранция, но ми се ще да прехвърля важната информация преди да го занеса. Чудя се ако намеря платка от същия модел дали няма да се оправи, колкото да прехвърля данните.
    Какво представлява това live cd за linux? Днес мъчих с Hiren boot cd, но нищо не стана.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    95
    #17

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Цитат Първоначално публикувано от giorgo
    Харда е в гаранция, но ми се ще да прехвърля важната информация преди да го занеса. Чудя се ако намеря платка от същия модел дали няма да се оправи, колкото да прехвърля данните.
    Какво представлява това live cd за linux? Днес мъчих с Hiren boot cd, но нищо не стана.
    то като е в гаранция,кой дявол те накара да му ъпдейтваш фирмуера,не съм сигурен че платка ще спаси положението,и да не мислиш че тези от сервизите,трева пасат и няма да разберат ако е пипан фирмуера и още повече ако е слагана друга платка,за второто е лесно разбираемо,и според мене в този случай,гаранцията няма да ти се признае,въпреки че и за фирмуер не знам как седят нещата с гаранцията.
    Live cd e линукс дистрибуция,която не се инсталира а зарежда от оптичното устройство,може да заредиш една такава дистрибуция и да се пробваш да прехвърлиш инфото на друг носител.
    Харда ти е умрял,така че каквото и да го мъчиш,най вероятно няма да можеш да го спасиш,само се моли да ти признаят гаранцията.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от в&#

    Цитат Първоначално публикувано от nen4oo
    то като е в гаранция,кой дявол те накара да му ъпдейтваш фирмуера,не съм сигурен че платка ще спаси положението,и да не мислиш че тези от сервизите,трева пасат и няма да разберат ако е пипан фирмуера и още повече ако е слагана друга платка,за второто е лесно разбираемо,и според мене в този случай,гаранцията няма да ти се признае,въпреки че и за фирмуер не знам как седят нещата с гаранцията.
    Live cd e линукс дистрибуция,която не се инсталира а зарежда от оптичното устройство,може да заредиш една такава дистрибуция и да се пробваш да прехвърлиш инфото на друг носител.
    Харда ти е умрял,така че каквото и да го мъчиш,най вероятно няма да можеш да го спасиш,само се моли да ти признаят гаранцията.
    1.Никъде в гаранцията не пише че е забранено да се обновява firmware.
    2.От Seagate сами призоваха всички да направят критичния ъпдейт на firmware на изброените серии.
    3.От Seagate ми признаха гаранция на хард със свалена електроника и ми върнаха нов.
    4.Като ще правиш забележка - поне да е основателна.
    Съгласен съм с теб че електроника не би оправила проблема.

    giorgo - прати ми харда да ти го оправя . Не искам пари за това , просто помагам.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    @Mr.TECHNO +1

    На коледа стават чудеса

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #20

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    да захранването е, за смяна.
    До като е време си смени захранването, за да не плачеш, за останалите дискове по същия начин.

  7. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #21

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Възможно ли е целият проблем да е от пикове/пропадания в напрежението на ел. мрежата.

    п.п. присъствал съм в една градска болница, как лекарка обикаляше целият етаж и молеше колеги да си изключат радиаторите и духалките, за да и "запали" /започне да работи нормално/ ехографа.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #22

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Всичко е възможно... В днешно време без UPS си е самоубийство... Особено през зимния период...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Ракиено време
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 14
    Последно: 21-10-14, 17:52
  2. Ракиено време......
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-12, 18:36
  3. Форумно време
    От Wise във форум За Форума
    Отговори: 16
    Последно: 09-12-09, 15:35
  4. Време на отдалечено пс
    От cyberson във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 01-08-07, 23:21
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 21:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе