Резултати от 1 до 7 от общо 7

Възможен проблем при монитор на лаптоп ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #1

    Възможен проблем при монитор на лаптоп ?

    Здравейте. За много години на всички потребители Имам няколко въпроса, които леко ме тревожат. Имам dell xps 1645 на 1 година е и нищо, че дадох една камара пари за него пак имах доста проблеми.

    1. Имам притеснения относно дисплея ми. При зареждане на windows 7 за 1-2 сек. на края се виждат едни такива леки трептящи ленти на картината, които не ги виждам никъде другаде. Това може и да е от версията, която ползвам не знам. Защото предишната версия, с която бях пък при зареждане виждах няколко цветни (бели ли какви бяха не помня) в горният ляв ъгъл. Ама сега май ги няма. Второто, което е свързано с дисплея и което не може да е софтуерно май, е че когато екрана изгасне след определено време, в най-долната му част не е напълно "черен" в смисъл вижда се по светло малко, не е като да е напълно черен дисплей. И така като го погледна по от висок ъгъл се вижда май малко по-силно този "ефект". Стои леко светло синкаво такова... Не знам това дали не са някакви лоши начални признаци или са просто бели кахъри? Вие какво мислите?
    1.1 И малко отделно от темата дали е вредно за лаптопа да стои точно до усилвателят ми, който изобщо не е малък...? Най-вече го свързвам с вреда за дисплея, защото преди доста години, си прецаках монитора, като имах включен точно до него "адаптер за интернет" (подсилващ сигнала).

    2. Вторият ми проблем, е че ми беше изгорял единият говорител, имах много проблеми със сервиза, който ползвах на dell в София и който не го препоръчвам на никого! Намира се срещи хотел Метрополитан на Цариградско шосе в една зелена сграда! Но това как да е минало е вече... само че в момента имам чувството, че отново на някои песни се чува лек странен звук, който не е от песента. Може би е някакво мое вманиачаване, но бих бил спокоен, ако някой от вас ми даде, съвет как да си ги тествам в домашни условия говорителите ми, за да разбера дали наистина си свирят нормално. Примерно с някакъв специален софтуер или специални .mp3 - ки, които са предназначени за тази цел... които пускат един след друг определени честоти или нещо такова. Защото при песните е трудно да се разбере дали се чува някакъв звук (като изпръщяване) или си е нещо от самата песен.

    Дано има хора в форума, които ще могат да ми помогнат и дадат съвети. Благодаря ви предварително.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re:Възможен проблем при монитор на лаптоп ?

    Мога да дам мнение по втория проблем. Използвай бял или розов шум - изтегли си безплатни МР3 или wav примерно от тук: Free White Noise! Пусни го само на проблемния канал, запомни времето на появяване на проблема и повтори участъка на другия канал. Ако и там се появи - да, има някакъв проблем. Ако го няма и в двата канала - от записите е било

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #3

    Re:Възможен проблем при монитор на лаптоп ?

    Мерси колега, като се прибера от работа ще тествам А някой да има идея за първият ми въпрос ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Възможен проблем при монитор на лаптоп ?

    кинескопа е фатално да стои до магнит
    за течните дислпей не съм чувал за проблем с магнити - телефона ми стои от години в магнитен калъф с тъч скрийн и тн. и няма проблем , но нека и @Tomorrow каже.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:Възможен проблем при монитор на лаптоп ?

    Преди години умишлено сложихме пред едно лсд 12инчов автомобилен говорител с магнита към екрана ,но нищо не се случи с плазмен тв също.Резултата от мощния магнит бе на лице само при кинескопа-появиха се цветни петна.Така,че също смятам за невъзможно да има проблеми лсд панела при взаймодеиствие с магнит.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Възможен проблем при монитор на лаптоп ?

    цветните дефекти при зареждане е доста вероятно да са от драйверите

    светлото петно е от подсветката, която е доста неравномерна и там, където дълго време е светела лампата по-силно, за малко след угасянето наистина леко бледнеят кристалите... не знам ти колко дълго го наблюдаваш де

    технологията на LCD-дисплеите не включва ползването на ел.магнитно поле, така че магнитите не влияят

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #7

    Re:Възможен проблем при монитор на лаптоп ?

    Благодаря ви за отговорите, помогнахте ми да разбера някои неща, сега остава да си тествам говорителите с тези звукови файлове и ще пиша да ви кажа какъв е бил резултатът

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Възможен проблем с Msata порт (PCI-e)
    От a.petlichkov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 30-06-13, 19:24
  2. Проблем с HDMI изход Лаптоп MSI cr630 монитор LG M2362D
    От rogovp във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-03-12, 00:29
  3. Toshiba RAS-281ED - възможен проблем ?
    От alfalon във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 28-10-10, 14:09
  4. Възможен ли е преход VGA-VDI-HDMI
    От plamenst7 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 6
    Последно: 28-04-10, 23:31
  5. Проблем с монитор на лаптоп
    От hrtddy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-07, 09:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе