Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с монитор на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    15
    #1

    Проблем с монитор на лаптоп

    Наложи ми се известно време да работя на лаптоп!Хубаво, но в моменти който трябваше да минимализирам програмите все ми се изпъваше насреща "великата" тучна поляна на Уиндоуса!Реших да сменя уолпейпъра и ... чудо, така се разпъна изображението, че нямам думи!От тм в настройките и нещо ново за мен мониторът е на разделителна способност неизвестна за мен 1280/800!Реших да си я оправя както трябва да си е(1280/1024), но уви не ми приема настройките незнайно за мен защо, а и от ровенето установих, че работи на 60 хрца и на николко повече или по-малко, това нормално ли е?Нямам познания за лаптопите и си мислех, че нещата са като при обикновенните монитори, но явно греша!
    Та какво трябва да направя!Явно компа ми няма да го върнат скоро и ще трябва да поработя на лаптопа още!
    Мисля си, че всичко може и да е наред, ама аз да си попитам!Защото и не съм чувала за някакви спецялни уолпейпъри за лаптоп!
    Надявам се да се намери добър човек който да ме светне по въпроса!Все пак е по добре да попиташ отколкото да си траеш и да не трупаш познания!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: Проблем с монитор на лаптоп

    Шегувкаш ли се с нас скъпа?
    Само можем да гадаем какъв ти е дисплея [не монитора] на лаптопа, което ще рече, че не е лошо да ни посочиш точния модел.
    Най-вероятно това е Wide Screen Display, което ще рече, че точно това ти е правилната резолюция. 1280 на 800. Всичко останало няма да изглежда много добре.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Re: Проблем с монитор на лаптоп

    Стандартните резолюции са :

    Стари лаптопи: 800х600 15" и надолу

    Средно остарели: 1280х768  в редки случаи, по новите 1280х1024, твоята трябва да е 1280х900 не 800 ако е с широк екран...


  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Проблем с монитор на лаптоп

    Абе точно 1280 на 800 трябва да си е.
    Wide Screen WXGA Display

    WXGA - Wide Extended Graphics Array
    1280 на 768 с Ratio 5:3
    или
    1280 на 800 с Ratio 16:10

    Иначе 1440 на 900, ако държим да бъдем точни.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Re: Проблем с монитор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от hrtddy
    Та какво трябва да направя!Явно компа ми няма да го върнат скоро и ще трябва да поработя на лаптопа още!
    Просто спри да работиш защото, в началото ще ти е малко "криво" на широкия екран, но после ще се пристрастиш и като се върне твоя от ремонт няма да искаш да седнеш на него

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    15
    #6

    Re: Проблем с монитор на лаптоп

    Не се шегувах, трябваше да попитам, сега вече занам!Още в началото споменах, че не зная нищо за лаптопите!
    Благодаря ви, че ме светнахте по въпроса!
    А иначе лаптопа е MSI и наистина си ми е добре с него, а дисплеят е Wide Screen!
    Да ви се връща добрината!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 01-04-13, 17:38
  2. Отговори: 4
    Последно: 02-03-13, 18:34
  3. Продавам лаптоп, монитор и други неща
    От davon във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 05-06-12, 21:37
  4. Проблем с HDMI изход Лаптоп MSI cr630 монитор LG M2362D
    От rogovp във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-03-12, 00:29
  5. Възможен проблем при монитор на лаптоп ?
    От striking във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 04-01-12, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе