Резултати от 1 до 7 от общо 7

Съвместимост между EPOX nForce(MB) и GF9800GT-Point of View(GC)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    12
    #1

    Съвместимост между EPOX nForce(MB) и GF9800GT-Point of View(GC)

    Здравейте, понеже въпроса ми касае и видео картите и дъната, пуснах темата в общия хардуерен форум.
    За какво става въпрос: имам едно старо дънце(пръчка), на фалиралата вече компания EPOX-nForce 4, произведено през далечната 2004г. и видео карта GF9800GT на point of view DDR3-от 2008г.(има допълнителен 6 пинов молекс за захранване, харчи 105В по спесификация), захранването е стар Фортрон - 350В(и според по-светнати приятели би трябвало да запали), сега като я сложа на дъното нямам никакъв успех, компа тръгва, всички вентилатори въртят(включително този на видеото) ама ц-черен екран, при условие че дъното си има стандартен PCI-E слот и картата си влиза, както си му е реда, какъв според вас би могъл да бъде проблема, аз след 2 дена чудене стигнах до следното:
    1.350В от Фортрона идват малко и би трябвало повече за да запали и картата (малко съмнително, защото другите параметри са си старички и обикновени - не харчат много)
    2.Несъвместимост между дъното и видекартата (на биос-но ниво), което за съжаление ми се струва по-вероятно

    Приемам всякакви съвети от отзовалите се че компа е на жена ми която е в майчинство и трябва да се забавлява с нещо
    п.п. забравих да кажа че машинката до скоро беше със GF6600-чист, DDR2 на 256Мб и с него нямаше проблеми..до скоро

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Съвместимост между EPOX nForce(MB) и GF9800GT-Point of View(GC)

    нищо по-сигурно няма от проверка чрез смяна на компоненти между този и друг комп

    аз по-скоро залагам на захранване, ако всичко друго е наред и компонентите си работят поединично

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Съвместимост между EPOX nForce(MB) и GF9800GT-Point of View(GC)

    9800 е една от най-жадните видео карти за ток. По спомени е със 6 пинов молекс за допълнително захранване. Предполагам , че си го закачил?

    Пак по спомени, 6600 май нямаше нужда от допълнително захранване.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    12
    #4

    Re:Съвместимост между EPOX nForce(MB) и GF9800GT-Point of View(GC)

    Благодаря и на двама ви за бързия отговор,
    компонентите работят безпроблемно на друг компютър (този в работата ми),
    и молекса е закачен(картата харчи 105В по спесификация)(компа в работата ми е с GTS250 - с два 6 пинови молекса=150В консумация),
    освен да търся, някое по-мощно захранване от приятел за тест, но все пак ми остава съмнението че дъното е старичко

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Съвместимост между EPOX nForce(MB) и GF9800GT-Point of View(GC)

    Има само един начин да разбереш. Пробвй с друго захранване и ако пак не пали , значи е несъвместимост. Можеш да провериш из нетя и за по-нов БИОС.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    12
    #6

    Re:Съвместимост между EPOX nForce(MB) и GF9800GT-Point of View(GC)

    Явно така ще е, ще пробвам с друго захранване ако намеря скоро и ще пиша за резултата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    12
    #7

    Re:Съвместимост между EPOX nForce(MB) и GF9800GT-Point of View(GC)

    Така, имаме следното развитие по темата, което евентуално би помогнало на някой като мен (макар че едвали има такъв) да не прави същата грешка.
    Купих по-мощно захранване от колегата "Оокк" (за което ей сега ще му пиша +1 като търговски рейтинг), но картата не запали, т.е. проблема се оказа биосна съвместимост където вече не мога да го боря, даох картата на баджанака(той е с малко по-съвременна машинка ~2006г. атлонче на +3 и някакъв гигабайт дънце) и при него тръгна без проблем. Още веднъж благодаря на отзовалите се с отговори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 28-10-13, 18:51
  2. Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?
    От juju1970 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 21-02-12, 19:03
  3. Отговори: 3
    Последно: 06-12-10, 13:58
  4. Point of View Mobii tablet вече е в Европа
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-10, 06:24
  5. Fortron vs. Point of view
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 27-07-09, 09:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе