Резултати от 1 до 9 от общо 9

Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #1

    Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?

    Здравейте. Имам видеокарта POINT OF VIEW GF9500GT .

    http://postimage.org/image/o2mzh2m57/

    http://postimage.org/image/k19ujwj7j/

    Искам да попитам за какво служи джъмпера в горната част на платката? Освен това забелязах че има и някакъв конектор пак отгоре на самата платка. За какво може да се използва той?
    Към видеокартата съм включил един монитор с VGA кабел и един телевизор с DVI кабел. Винаги обаче ТВ-то с DVI кабела ми го възприема като първи монитор, а VGA-то като втори. Много е неприятно, т.к. трябва да се зареди всичко преди да покаже нещо на VGA-то. А ако има някакъв проблем, се вижда само на ТВ-то. Та въпроса ми е , може ли да се смени по някакъв начин преоритета и VGA изхода да е първи а DVI втори ? Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?

    Конектора горе е за SLI да вържеш две карти едновременно. а за джъмпера може само да гадаем. Ако монитора и телевизора са постоянно вързани , просто ги размени от драйвера кой да е първи и кой втори. Хората с nVidia карти би трябвало да ти дадат повече инфо. При Ати просто хващаш вторият монитор и го слагаш пред първият и се променя

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?

    и при nvidia, и при ati всичко може да се направи, без да се влиза в контрол панела на картата, а направо от display-screen resolution на самия windows

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #4

    Re:Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?

    Търсих, но не открих как да стане от display-screen resolution (на 7-ца съм). Освен това картината излиза на ТВ-то още преди да е заредил Уиндоуса. Ето това ме дразни. Дори и да не е пуснат телевизора, а само дето е закачен кабела DVI , компа праща дисплея на ТВ-то. Ако откача кабела си излиза на VGA.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?

    избираш от падащото меню монитора, а отдолу има една отметка "make this my main display

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #6

    Re:Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?

    Може и да бъркам, но ако при включване на компютъра и още на POST екрана има видео сигнал само към DVI-а, не виждам какво ще помогне настройка под Windows.

    Преди време имах подобен проблем с вградените видео изходи на една дънна платка. Компа пускаше първо видео сигнал към HDMI, към който беше вързан TV, и чак при зареждане на OS пускаше към DVI-а към който беше свързан монитор. Така и не успях да разреша този проблем.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #7

    Re:Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?

    Абсолютно сте прав. Има отметка на 'Make this my main display' и наистина това е работния. Всички икони и т.н. са си там. Проблема е че първоначалното зареждане на биоса се показва на DVI кабела. Един път нещо не се зареди и VGA монитора изобщо не светна. И докато се чудя какво става се сетих да превключа TВ-то към DVI входа и там видях какъв е проблема. А в падащото меню дори да е "Main display" VGA монитора си е винаги 2-ри . Именно това питам, дали някой знае как още от зареждането на биоса да е първи?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?

    само да питам монитора има ли настройка за Digital / analog
    Защото ако има - и е на digital ,естествено е само dvi да бъде видим при стартиране.

    Джъмпера го дават за изключване на S3 ( да не влиза в sleep режим )
    не го пипай и толкова.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #9

    Re:Моля за информация за POINT OF VIEW GF9500GT ?

    Монитора е стар - BALANCE CM2017, и мисля, че няма такава настройка А телевизора (или монитор с тунер) е SAMSUNG T220HD. Искам да попитам, все пак джъмпера трябва ли да е сложен или не? При мен го няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 28-10-13, 19:51
  2. Съвместимост между EPOX nForce(MB) и GF9800GT-Point of View(GC)
    От IvoZ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-02-12, 10:13
  3. Отговори: 3
    Последно: 06-12-10, 14:58
  4. Point of View Mobii tablet вече е в Европа
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-10, 07:24
  5. Fortron vs. Point of view
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 27-07-09, 10:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе