Резултати от 1 до 9 от общо 9

ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #1

    ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА

    Имам си Дел лаптопче инспирон 1501 и си го ползувам кажи речи през целия ден.Въпроса ми дали въобще да го изключвам като излизам или си лягам или да си го оставям постоянно включен... Моля посъветваите ме...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА

    има една чудесна опция, нарича се "hybernate"

    затваряш капака, хибернира се за 10 секунди, отваряш капака - възстановява се в състоянието, когато си го затворил, за 20 секунди - отворената страница е на същото място, курсорът в документа е на същото място... всичко е 1:1 с отпреди затварянето

    и да, не е полезно да е нонстоп включен, най-вече за батерията, но и като цяло се амортизира поради нагряването

    P.S. ааа, и забравих - недей пуска теми със заглавия само с главни букви

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА

    Не е полезно компютъра ти да работи ако не ти е необходимо. Батерията може да се извади за да не се амортизира.
    Наистина hibernate опцията е полазна като замисъл, обаче за уиндоус предпочитам да си ползвам shut down, защото като поработи малко повече после иска да се прави рестарт

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #4

    Re:ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА

    Зависи от Windows-a. Аз на моя лаптоп ползвам изключително хибернация(OS е Windows 7 Professional x64) и не го рестартирам седмици наред, освен ако не се появи някой ъпдейт изискващ рестарт или ако инсталирам някакъв софтуер изискващ рестарт.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА

    offtopic
    --------------

    само нещо не разбрах, какво трябва да се гледа! Лаптопа, дето не се види почити, или холната обстановка?


    лаптоп не е добре да върти постоянно, не само заради батерия, ами и най вече заради хардчето и радиаторчето - дето обезателно се запушва със смрад, рано или късно.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    offtopic
    --------------

    само нещо не разбрах, какво трябва да се гледа! Лаптопа, дето не се види почити, или холната обстановка?
    +1

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #7

    Re:ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА

    Ok забравих да кажа , със Windows XP съм,благодаря за съветите значи поне през нощта ще го изключвам а по-късно имам намерение да си сложа Windows 7 ,чувам че бил доста по-добър и позволява да шерваш фаили с ТБ - то което определено ще ми е полезно...

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА

    Какво е ТБ -то ? То и аз гледам, че по улиците има малко Бентлита ...сигурно не са добри щом не са масови

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА

    На първо време си купи една свестна подложка, че на тези спални, легла и други "екстри" на които си го сложил всичко ще се се запуши/е вече запушено от прах и влакна.

    Можеш да не го гасиш по 2 -3 дни, нагласи го на заспиване, ако е по-дълго от 6 часа ползваш- хибернейт.

    Вентилатора не работи когато е заспал или е в състояние хибернейт.Поне при моят е така-това зависи от биоса и какво му е зададено.Задай му sleep изчакай 5 минути и си сложи ръката да видиш дали има въздушен поток пред отворчето или се ослушай дали върти вентилатора.

    При мен за 18 месеца имаше само 2-3 прашинки като последните 6 месеца преди това съм си лежал в спалнята на леглото постоянни.

    Ако се престрашиш за подложка мога да препоръчам 2 вида:

    1. coolermaster Ето и как се пренася с тази поставка лаптопа:

    cooler-review-pics Подложката е в 3 размера - U1, U2 и U3.За теб са У2 и У3. Ако мислиш дългосрочно и считаш че това няма да ти е първия лаптоп и допускаш да си купиш 16.4 , 17.3, или 18.4 лаптоп то У3 е твоята подложка.
    и

    2. cooler-aluminium

    Аз съм с кулърмастер У3-това е охлаждащата подложка.Не дава кой знае каква разлика, но не се разваля и допълнително дава сигурност при пренасяне на лаптопа, тъй като при отстраняване на вентилаторите лаптопа влиза в охлаждащата подложка .

    Това е 3-тата подложка която ползвам-трябваше да похарча преди това общо 50+ лева за предишните, за да разбера истината.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за домашна работа
    От DEYDOD във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 09-05-08, 19:16
  2. Отговори: 7
    Последно: 27-11-07, 22:20
  3. Въпрос за връзка на 1 принтер с два компютъра.
    От minkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-07, 20:58
  4. Въпрос за компютъра на Мерцедес очеларка
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 15-01-07, 18:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе