Резултати от 1 до 8 от общо 8

Питане за свързване на 5.1 surround към компютър [SOLVED]

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Питане за свързване на 5.1 surround към компютър [SOLVED]

    Здравейте на всички.
    Доста се двоумях къде точно да създам тази тема, дали в раздела за домашно кино или тук в "Общ хардуер".
    Ако вече има такава тема, моля да ме извините за дублирането и да ми я посочите.

    Какъв е казуса.
    Разполагам в къщи с някакъв Samsung DVD player, в момента не мога да ви напиша модела защото не е пред мен. Имам го поне от 8-9 години.
    Пиша това за да поясня, че не е някакъв последен писък на технологиите.
    Поддържа 5.1 звук, беше си в комплект с говорителите.
    По ред причини не ползвам оптиката му, отдавна е тотално замърсена и нямам намерение да я обслужвам.
    На задната страна има два аудио входа [2 чифта чинчове], скарт [Euro] букса и оптичен [изход най вероятно].

    Имам и настолен компютър, като дънната платка е Gygabyte GA-H55M-D2H
    Драйверът на звуковата карта [вградена] поддържа 5.1 и 7.1 звук.

    Какъв е въпроса ми.
    Понеже реших, че вместо да събира прах в хола, е по добре да използвам съраунд възможностите му, като го включа в настолния компютър.
    Идеята по-скоро беше на сина ми. Според него, ще е значително по продуктивен в "убийствата" в CS, ако чува откъде "тропа" врага му.

    Явно начина ми на свързване е бил неудачен, понеже звука беше далеч от съраунда, поне по теста на звуковата карта. Свирят си само две колони. А вградения тест на DVD-то показва, че работят всички говорители.

    Свързах ги по следният начин:
    Имам кабел [3.5 стерео към два чинча].
    Стереото в аудио изхода на звуковата карта, чинчовете в DVD-то.
    Резултата беше плачевен.

    Има ли начин да свържа директно говорителите [ляв преден, среден, десен преден, ляв заден, десен заден и субуфър] и ако може, как трябва да ги подготвя и къде да ги включа.

    Схемата ми на компютъра и съответните означения са следните:


    Благодаря предварително на всички и весел уикенд.

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #2

    Re:Питане за свързване на 5.1 surround към компютър

    Ами изходи имаш - трябва ти вход който да разпознае 6 канала! Виж, ако оптичната букса на Плеъра е вход, вероятно може да стане с оптичен кабел! На снимката на дъното имаш оптичен изход, а този на плеъра предполагам е вход! Ако е така следва кабелче и настройки!

    Под настройки имам в предвид, от играта, тр. да има опци за 6 канален звук и след това на Win да му се каже, кое изходно устройство да ползва!

    Вероятно и скарт с чинчове накрая + жак -два чнча от компа -3 броя!

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re:Питане за свързване на 5.1 surround към компютър

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Вероятно и скарт с чинчове накрая + жак -два чнча от компа -3 броя!
    Обясни това по-подробно моля те, не можах да го схвана.
    Кое къде включвам.

    За оптиката, да, видях го, а и пише "Support for S/PDIF In/Out".
    Ще си купя кабел като се прибера и ще пробвам.

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Питане за свързване на 5.1 surround към компютър

    Имах в предвид скарт със женски чинчове накрая, но отдавна не съм ползвал и май се обърках. От там звука ще е само стерео! Пробвай с оптиката!

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Питане за свързване на 5.1 surround към компютър

    начи malone, ще те разочаровам! Няма да стане работата, както трябва, тоест с поручкване ще стане, но не и истинската.

    1 ако този самсунг е комбинирана джаджа, демек домашно кино, с вграден плейър, това оптично гнездо е със сигурност вход.
    2 ако по горното е правилно, купуваш си оптичен кабел, който ще излезе, от дъното, за да влезе в самсунга
    3 драйверът на дъното задължително трябва да е инсталиран,(този дет си иде от realtek), за да избереш от кой изход ще излиза пуцаницата, (не се доверявай на тия дето са вградени в системата, дори и да ти разпознава картата)
    4 е тука нещата се развалят много гадно! За да се възползваш от 5.1, трябва това, което четеш да е под 5.1; Демек, пример с филм - ако един филм не поддържа 5.1 - dolby digital, dts...Звукът натурално произведен ще е стерео.
    Завръщайки се към CS-а, нямам спомени да поддържа 5.1. Което води до догаждане, с гнусни симулатори, като Dolby Prologic/Prologic II и разваляне яко качеството на звукът.

    Пък да не говорим, че ако врагът тропа с кубинките из от зад, изобщо синът няма да разбере от де иде тоя, щото долби пролайняка ще преработи звук, за задните колони от стерео звукът, дето идва от играта, и тропаницата, ще е в четирите колони. Така, че ефектът се губи напълно.

    Това не ти пречи да си направиш инсталацията и да си настроиш горе долу нещата. Може пък да излезе ефикасно, трябва да се пробва, за да се види. Но имай поредвид, че почнеш ли да ползваш пролоджици и други такива, просто си губи смисълът, поне според мен.

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #6

    Re:Питане за свързване на 5.1 surround към компютър

    +1
    Ако CS няма 5.1 в настройките за аудио се губи смисъла!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re:Питане за свързване на 5.1 surround към компютър

    Тъкмо се излюпвам, че бях нощна, благодаря за отговорите.

    Модела на DVD плейъра е Samsung HT-DM150.
    Няма го вече в сайта на Samsung, ръководство има.
    Има оптика отзад и е вход [Digital IN].

    Утре, тъкмо имам ходене до Технополис, ще купя оптичен кабел и ще видим какво ще стане.

    Драйвера е на Realtek с някакъв софтуер, manager някакъв. 5.1, 7.1, настройка на изходите, всичко си има.

    Ще ви напиша какво се е случило.

    А и на сина ми му казвам, че това е педерастка работа.
    Майка му тази вечер свидетелства, как в недалечното минало осъмвахме в залата, като мародерствахме на едни прости говорители за 10 лева, изтормозена мишка за 14 лева директно на масата, а не на Steam, скъпи Razer мишки, ръкавички и подложки от същата марка.
    И разчитахме само на ръката, двете си уши, очи, и на подлостта си в играта.

    Само че нещата вървят напред, не назад.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1338204085[/time]_________________________________________________

    Благодаря на peterstamov и на fXOrange, всичко е наред.

    Днес купих оптичен кабел и ... положението е неконтролируемо [в музикален аспект]. Комшиите ще имат леки притеснения.

    CS също е наред, тропаниците се чуват от където идват.
    Версията е 1.6, като се играе със Steam.
    Не знам дали си е genuine surround или някаква виртуализация, но ... всичко е наред.

    Лошото е, че сина ми покрай оптичния кабел [22 лв., 3 метра], ме наши и едни Tt eSPORTS Shock One слушалки на Termaltake за скромните 79 лева.

    Благодаря още веднъж за съветите.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Питане за свързване на 5.1 surround към компютър [SOLVED]

    супер, да ти е жив и здрав

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за свързване на печка за баня на мястото на вентилатор
    От LexHammer във форум Електрическо отопление
    Отговори: 9
    Последно: 09-11-11, 22:53
  2. Свързване на LCD/Plasma към компютър.
    От elcos във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 1448
    Последно: 08-01-11, 21:40
  3. свързване на TV с PC surround - може ли?
    От acc във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 05-12-10, 23:21
  4. свързване на сървър с компютър
    От lubitel-art във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-10, 11:43
  5. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 02:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе