Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Проблеми с Харддискове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #1

    Проблеми с Харддискове

    Здравейте на всички!Имам 3 харда сийгейт баракуди320гб. 7200.10 с АТА интерфейси /широката букса/.Ползвах ги 6 месеца и после ги свалих и си сложих Сата дискове.Трите диска ги свалих работещи.Сега след година реших да ги добавя към домашните компютри отново,и те са 3 компа на брой.Сложих единия на първия комп с дъно Асрок,разпозна го и си тръгна всичко ок.Слагам втория на втория комп с дъно Асус p5ld2 и спек на системата,не зарежда Уина.В този комп имам два харда 250гб сийгейт сата/на него е уина/,320гб сийгейт сата.Като добавих третия 320гб ата и стартирах биоса там се виждат само два харда каквото и да променям това дъно не вижда повече от два харда.Както и да е стартирах Уина и гледам че харда който добавих се видя,обаче този който си беше вътре 320гб-товия Сата изчезна.Свалих изчезналия хард,които си работеше без грешка и го монтирах във външна кутия.Свързах го да видя какво става.Диска не се показва.Започнах с програми от нета да го пробвам/Acronis Disk Director,HDDLLF/Диска се виждаше като 2терабайтов.Каквото и да му направих си беше 2тб и не искаше да се форматира,оразмерява нищо.Бях го отписал обаче като ходих за едни части в един сервиз казах за какъв диск става въпрос и им го занесох и ми го оправиха.Значи проблема ми е че,сега пробвах третия Сийгейт320 АТА да го монтирам във външна кутия и като го включих се показа незаделено пространство и го форматирах.После видях че пространството което се е получило е 127гб. къде са другите гб. до 320?Пак с програмите го гледах разпознават го като 320гб. обаче каквито и действия да предприема дискът пак се форматира като 127гб. използваеми.Не си заслужава да ходя до сервиза пак щото за тез пари дет ми взеха ще си взема друг диск втора ръка.Ако някой е наясно защо става така да помага.Същото се получи и с една карта памет 4гб. при флашване на телефон който заби сега е 30гб-това и не се форматира и дава съобщения,че е защитена от презапис.Много дълго стана ама никъде не мога да намеря теми с такива проблеми и трябваше да ги опиша.Ако някой знае на какво се дължи това хардовете да си променят реалните параметрите да сподели.Поздрави!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1338160320[/time]_________________________________________________
    След формат става 128гб.
    Много се извинявам обърках раздела май!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Проблеми с Харддискове

    трябва да се ресетнат firmware-те. Проблема е че не можеш да го направиш- става само със специална платка за такава дейност.
    ако си от Варна , срещу малко заплащане ще го направя. Ако си от София ще те пратя при мой колега .

    картата за телефон я забрави - нея не мога да я оправя.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #3

    Re:Проблеми с Харддискове

    От Бургас съм.Благодаря за информацията.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Проблеми с Харддискове

    От Бургас може да отидеш в ITR.bg и да помолиш да го направят.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    52
    #5

    Re:Проблеми с Харддискове

    Аз сам си го оправих моя.. в интернет има описано подробно кво се пише в хипертерминала, из българските ел. магазини си купуваш такова http://tpetrov.com/search.php?prod=RS232+TO+UART+TTL+V3 + такова http://tpetrov.com/search.php?prod=K...91%D0%95%D0%9B за да го свържеж с харда и т.н.
    аз ползвах тези неща и успях да си върна 500гб

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Проблеми с Харддискове

    Какво ще стане ако си утрепе харда обаче - ще му го възстановиш ли ?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Проблеми с Харддискове

    Много интересно при цена на нов HDD 500GB - 150лв, предпочиташ да си купиш втора ръка диск, вместо да дадеш 50лв за да си възстановиш стария НАПЪЛНО РАБОТЕЩ диск. Още повече на него сигурно имаш и информация...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #8

    Re:Проблеми с Харддискове

    Не ми се дават 60лв. защото съм намерил 320гб за толкова.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9

    Re:Проблеми с Харддискове

    Каква ти е операционната система? Разгледай внимателно какво пише в БИОС-а. В NTFS ли го форматираш? Някакви джъмпери да си бутал по диска? БИОС-а на машината настроен ли ти е в емулация на DMA (когато имаш SATA и IDE устройства на една машина, е добре да го сториш, и си свържи диска към дъното, зарежи засега тези кутии). Някаква основателна причина за този формат от ниско ниво, който си направил? Виж тук: http://www.partition-tool.com/resour...n-software.htm - програмата е безплатна и си върши работата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Проблеми с Харддискове

    моля те - не говори глупости.
    харда се засича като по-малък. докато не сер рпефлашне няма да се оправи.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #11

    Re:Проблеми с Харддискове

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    моля те - не говори глупости.
    харда се засича като по-малък. докато не сер рпефлашне няма да се оправи.
    Няма как да не се съглася с твоето мнение! Написаното от мен по-горе е абсолютна глупост! Нека автора на мига да отиде да си купи специалната платка за префлашване на диска така както ти си му казал. Виждам, че вече си го упътил и към кой сервиз да се обърне, така, че човечеца е "обгрижен". Айде сполай ти!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Проблеми с Харддискове

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    Няма как да не се съглася с твоето мнение! Написаното от мен по-горе е абсолютна глупост! Нека автора на мига да отиде да си купи специалната платка за префлашване на диска така както ти си му казал. Виждам, че вече си го упътил и към кой сервиз да се обърне, така, че човечеца е "обгрижен". Айде сполай ти!
    колега , дай да се успокоим. Не казвам че твоя метод е е грешен , а просто че е пресилен за човека.Ето няколко въпроса?
    Ако човека обърка нещо и си утрепе харда , какво ще стане ?
    От къде ще вземе firmware за харда ?
    Каква е гаранцията че новия firmware ще запази инфото?

    Отделно писах че глупостите са за ниския формат - биоса засича харда като по-малък. Какъвто формат искаш му пусни - няма да се оправи. Проблема е на ниво биос а не на ниво формат.
    От 12г се занимавам професионално с хард дискове и нека да знам точно за какво става дума.
    Отделно цената за едно такова нещо е не повече от 30лв за двата харда.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #13

    Re:Проблеми с Харддискове

    Че кой го кара да прави формат от ниско ниво? Фирмуер за хард - какъв е проблема да се намери? Сега като те чета, май си прав, по-добре да не пипа, че може наистина да ходи на сервиз.
    За мен това е дъно (БИОС) или ОС-а. Защо? Защото човека казва, че тези дискове са работели, т.е. инициализирали са се и всичко е било ОК!. Няма как от само себе си да се прецакат и трите бройки. Как така преди са се виждали тези 320ГБ, а сега хоп стават 137ГБ? Обърни внимание на числото 137, веднага се сещам за WinXP без сервиза, тогава това бе лимита за дял, който виждаше. Притесняваме обаче, че дисковете са АТА, тогава добре знаеш, че има допълнителен контролер на дъното, който по правило е на JM, а това поне за мен значи големи ЯДОВЕ. Между другото някои "велики" платени пакети за работа с дялове имат ограничение до определен размер на парцела, та затова му дадох линк към тази програмка, лесна е и върши работа. Няма да пропусна възможността да отбележа факта, че човека ползва и кутия...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #14

    Re:Проблеми с Харддискове

    Здравейте!Още се боря с харда,четох теми тук във форума и пробвах следното:От сайта на Сийгейт потърсих фирмуер лайф СД за Barracuda 7200.10 ST332062 0A ,обаче не открих нищо за модела.Изтеглих за Баракуда 7200.12 записах го на СД,откачих всички хардове на единия комп и закачих само този.След като бутнах от СД-то и опитах да ъпдейтна Фирмуера получих съобщение,че този ъп не е за този харддиск.Откъде мога да намеря Фирмуер за него и правилно ли действам?Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #15

    Re:Проблеми с Харддискове

    Цитат Първоначално публикувано от endurosport
    ...Значи проблема ми е че,сега пробвах третия Сийгейт320 АТА да го монтирам във външна кутия и като го включих се показа незаделено пространство и го форматирах.После видях че пространството което се е получило е 127гб. къде са другите гб. до 320?Пак с програмите го гледах разпознават го като 320гб. обаче каквито и действия да предприема дискът пак се форматира като 127гб. използваеми...
    Кои програми го разпознават като 320GB? Не казваш ако закачиш само този хард директно към дъното (без кутия) в BIOS-а колко му е размера?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 15-04-13, 19:06
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Проблеми с Харддискове
    От fXOrange във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 28-05-12, 03:47
  3. Продавам Харддискове SATA 200 GB, 250 GB в перфектно състояние
    От wishmaster6 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-12, 18:01
  4. Трябват ми изгорели харддискове
    От HiFi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-07, 13:01
  5. Свирещи харддискове
    От NO CARRIER във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 16-05-07, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе