Резултати от 1 до 5 от общо 5

Избор на рутер.Посочени модели.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    66
    #1

    Избор на рутер.Посочени модели.

    Здравейте.Искам да си взема рутер, но изобщо не съм наясно с нещата.Спрял съм се на няколко модела, но, ако имате предложения съм готов да ги изслушам.Ценови диапазон 70-80лв.Ето и на какво съм спрял:
    1.TP-LINK TL-WR842ND
    2.TP-Link TL-WR941ND
    3.D-Link DIR-605L Cloud Router
    Интересува ме, ще мога ли да сложа парола за достъп до WiFi и при трите рутера и при кой ще имам най-бърз трансфер на данни през WiFi?Друго което ме интересува е, при положение, че нета ми идва по оптика, а при всичките рутери входа е за обикновен кабел как ще станат нещата?
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Отговор: Избор на рутер.Посочени модели.

    1. И за трите модела имаш достатъчно данни за скоростта на трансфер. Общо взето са в low end ценовия диапазон, но за домашно ползване ще ти свършат прекрасна работа.

    2. Естествено, че ще можеш да си сложиш парола за безжичния достъп. Става чрез елементарни настройки, когато си инсталираш рутера. В ръководството най-вероятно е написано като за талибани. На същото място можеш да ограничиш достъпа И по MAC адрес, което не е панацея, но е за препоръчване ако имаш някакви ограничения от доставчика по скорост или обем.

    3. Нещата относно оптиката ще се получат, като си купиш медия конвертор. Не мисля, че е редно да ти препоръчвам фирма за закупуване, просто напиши в Google "медия конвертор". От там нататък избора е твой. Фирми, фирмички и марки конвертори колкото искаш.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #3

    Отговор: Избор на рутер.Посочени модели.

    Медия конвертора не си ли е грижа на доставчика?

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Отговор: Избор на рутер.Посочени модели.

    Не и ако в договора е описано как ще доставя интернет до клиента и особено ако клиента е пожелал да използва този вариант. Предполагам, че така се е случило, доставчика е обяснил плюсовете на оптиката. А и навремето никой доставчик не ми е купувал мрежова карта. Той би могъл да ми я инсталира и конфигурира безплатно, но ако си я купя от него.

    Това разбира се е лично мнение, не знам каква е конкретната ситуация.

  6. Junior Member Аватара на SoftKey
    Тук е от
    Jun 2006
    Живее в
    Варна/София
    Мнения
    52
    #5

    Отговор: Избор на рутер.Посочени модели.

    Имам 841ND на TP-Link - затова ти препоръчвам техен модел - добро съотношение цена/качество.

    Твоят модел е WR941ND версия от 2.0 нагоре,за да имаш опция да сложиш - DD-WRT при нужда - www.dd-wrt.com | Unleash Your Router.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на телевизор от следните модели...
    От gogo68 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 18-03-14, 23:54
  2. Съвет за избор между модели
    От citizen във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 14-09-13, 18:27
  3. Избор на климатик/Панасоник или Самсунг нови модели или?
    От Valko Draganov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 24-10-12, 10:12
  4. Избор на телевизор от старите модели
    От georgi46_ във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 23-09-11, 09:32
  5. Отговори: 1
    Последно: 12-11-06, 11:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе