Резултати от 1 до 8 от общо 8

Става ли този UPS за тази конфиг. + ТV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Става ли този UPS за тази конфиг. + ТV

    Здравейте.
    Конфигурацията на PC-тo ми e:
    Процесор: AMD A8-5500 X4, 3.2GHz, 4MB, FM2, Box
    Дънна платка: GIGABYTE F2A75M-D3H, FM2,4xDDR3,PCI,PCIex16,DVI,D-SUB,HDMI
    Видео: вградено
    РАМ: 2x2GB DDR3 1600MHz Kingston HyperX Blu
    Твърд диск: 1000GB WD Black SATA 6Gb/s, 7200, 64Mb
    Захранване: Fortron400W
    DVD-RW SATA

    като има още:
    + 22" Philips монитор LED
    + 42" Philips TV LED

    Спрял съм се на FORTRON EP 1000 UPS 1000VA Plus- Line- Interact ( 600W) дали ще върши работа, и дали също ще са надеждни като захранванията... и дали ще е достатъчен или трябва да се търси по мощен, и ако трябва да препоръчате нещо около 200лв. +- нещо. И да знам, че APC са добри но също са и много скъпи...

    ПП: ако има някой модел към който може лесно да се добави и акумулатор за по дълго време на батерия ще е още по добре

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Отговор: Става ли този UPS за тази конфиг. + ТV

    Ехе... 22" + 42" монитори + компютър. Доста над 600W ще ти трябва за да имаш автономия с всичката изброена техника...
    Този фортрон може да работи ако не включваш мониторите...

    За 200 лв препоръчвам това - Аварийно захранванe UPS PowerWalker VI 1200VA Line Interactive, ITRex.eu
    пак е 600W но 1200VA
    Ако може да отделиш още 50-60 лв отгоре, това - Аварийно захранванe UPS PowerWalker VI 1500VA Line Interactive, 2 x шоко, ITRex.eu
    Би трябвало да ти държи техниката 15-тина - 20 минути...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #3

    Отговор: Става ли този UPS за тази конфиг. + ТV

    еми.. аз го изчислявах така.. 400W PC при макс. натоварване и то + 2 x 100W.. мисля че LED мониторите и ТВ не са над 100W?
    Иначе тези UPS-и ги гледах, но като марка са ми непознати и не чувани и не знаех дали са добри... не че Фортрон UPS бях чувал, но поне като марка гарантира някакво качество може би.

    ПП: а има ли значение дали всяко устройство е включено в отделно Шуко на UPS-a или може само в едното да има включен разклонител, а в разклонителя всички устройства?
    Този пост е редактиран от hristokk; 13-01-13 в 18:01.

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #4

    Отговор: Става ли този UPS за тази конфиг. + ТV

    Да вместна само за консумацията на монитора и телевизора: Замервал съм на 42" LED Philips с онези любителски електромери - от 60W до 120W (това в режим, който е негледаем, защото ще ти избоде очите, така че едва ли го ползваш) - сложи го около 70W. Замервал съм и 22" LCD (по-енергомък от LED) Philips - около 25W е в комфортен за мен режим.Така, че ги брой двете заедно малко повече от 100W, а не 2x100

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #5

    Отговор: Става ли този UPS за тази конфиг. + ТV

    Именно.. аз много грубо ги слагах 200W.. то и комютъра няма да харчи пълните 400.. затова си мислех че UPS 600W поне на теория би бил достатъчен... но пък тука и има един тънък момент да не в началото да е достатъчен, но след 3-4 месеца вече да не е!!!

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Става ли този UPS за тази конфиг. + ТV

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    еми.. аз го изчислявах така.. 400W PC при макс. натоварване и то + 2 x 100W.. мисля че LED мониторите и ТВ не са над 100W?
    Иначе тези UPS-и ги гледах, но като марка са ми непознати и не чувани и не знаех дали са добри... не че Фортрон UPS бях чувал, но поне като марка гарантира някакво качество може би.

    ПП: а има ли значение дали всяко устройство е включено в отделно Шуко на UPS-a или може само в едното да има включен разклонител, а в разклонителя всички устройства?
    Забравяш само, че 600-те вата на UPS също са пикова мощност... и ако наистина включиш всичко изброено в този УПС, по скоро ще имаш нещо като предпазител, отколкото автономно енергиино устройство...
    Относно марките... Да кажем, че продавам и фортрони и Aiptek, и в случая, това което препоръчах, за мен е по-добрия вариант(конкретно що се отнася до този модел на fortron

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #7

    Отговор: Става ли този UPS за тази конфиг. + ТV

    ОК мерси... ще се поизчака малко за по скъпия вариант значи... 900W...
    А за другия въпрос... има ли значение дали всяко устройство е вкл. в отделен вход отзад на UPS или втория по удобен за мен вариант е само в единия вход да има разклонител, а в него да са вкл. PC, монитор и TV?

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Отговор: Става ли този UPS за тази конфиг. + ТV

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    ОК мерси... ще се поизчака малко за по скъпия вариант значи... 900W...
    А за другия въпрос... има ли значение дали всяко устройство е вкл. в отделен вход отзад на UPS или втория по удобен за мен вариант е само в единия вход да има разклонител, а в него да са вкл. PC, монитор и TV?
    Няма значение. Те принципно изходите са паралелно свързани...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Коя е тази река?
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 31-05-13, 10:54
  2. Какво става с този форум ?!
    От g_ishkitiev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 26-06-06, 21:43
  3. Какво му става на този Skype ?
    От carcass във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-06, 15:13
  4. Знаети ли я тази
    От zayo bayo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 02-03-04, 20:53
  5. Тази памет става ли за клок?
    От alexbg67 във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-03, 23:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе