Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Препоръчайте ми конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #16

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Гогич виж ся, майна, ама хубаво ме чуй, за да не останеш после разочарован - за задачите, които искаш да извършваш на новата ти машина ти трябва БЪРЗОДЕЙСТВИЕ на ОС.В противен случай може да останеш неприятно изненадан въпреки хилките, които си готов да хвърлиш.Така, че хубаво ме чуй - за 2 хилки ти трябва да включиш в конфигурацията си SSD.Щото ще се нахакаш с мощен процесор и видео карта, ама куция механичен твърд диск ще те спъва.Така, че си синхронизирай правилно компонентие.Винаги се смея на хора, които хвърлят по 2-3 хилки и се нахвърлят на скъпи дъна, процесори видео и накрая си залепят един куц твъд диск и после гледат умно и се питат: "що така бе, Миме".Процесора има бързина и мощ, видеото също, ама диска им показва един среден и им казва да почакат.Сега чат ли си?Така, че залагаш на сокет 1151, I5, но задължително със SSD.Всичко е на твоята глава!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #17

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie Виж публикацията
    за задачите, които искаш да извършваш на новата ти машина ти трябва БЪРЗОДЕЙСТВИЕ на ОС.В противен случай може да останеш неприятно изненадан въпреки хилките, които си готов да хвърлиш.Така, че хубаво ме чуй - за 2 хилки ти трябва да включиш в конфигурацията си SSD.
    Бързодействие, мога да си докарам и с 2 диска в раид, макар, че не съм много убеден, че ще му трябва точно бързодействие на масивите за това което е описал...
    Предлагаш му да хвърли 400лв за 250ГБ SSD, което хем няма да му стигне за нищо, хем ще удари тавана на бюджета, защото както и да го гледаме, за това което е описано 2000 лв е минималния бюджет...

    П.С. Бързодействието на операционната система, веднага след зареждането и зависи от Процесор и РАМ, така, че всъщност с 8-16Гб рам ще имаш много по-добро бързодействие от колкото с SSD...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #18

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Мод, категорично не съм съгласен!
    И с два механични в райд масив, пак няма да постигнеш производителността на SSD-то!
    Грешно го съветваш и насочваш - твърдия диск е най-бавния компонент в едно ПС, така че момчето трябва да мисли в тази посока.И, какво като си вземе бърза РАМ, видео и проц.?!Твърдия диск, като му е куц, кво правим?Затова съм му казал на това момче да не прави точно тази глупост, към която го насочваш.Информацията се съхранява на твърдия диск, като активираш дадено приложение се задейства процесора, който търси твърдия диск и зарежда приложението в паметта.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #19

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Всъщност човека си е напълно прав. Зареждането за колко секунди става едва ли на някого му пука.
    Съгласен че е гъзарийка и ако сереш пари (извинения за израза) е вариант но в случая не е.
    За да има истинска полза от SSD-то трябва да е основния хард а бюджет за такъв няма.
    Да не говорим че ще изпуши много бързо от постоянното четене/запис с видеообработката и торентите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #20

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Значи пускаме две машини - едната е с SSD, а другата е с механичен.
    Коя машина ще зареди по-бързо ОС според теб? Тази с SSD-то нали?
    Е как да няма значение тогава и в работата на машината.
    Ясно е, че ОС ще бъде инсталирана на SSD-то.
    Моя съвет е да си вземе едно SSD 128 GB за системен диск, а за филими, музика и торенти да си вземе маханичен!
    Това е моя съвет, а той който иска да слуша, и каквото иска да прави.
    Но в машина 2000 лв. да не присъства SSD си е кощунство за мен.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #21

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Аз си изключвам компа пет или шест пъти в годината но дори да го правих всеки ден
    мислиш ли че бих дал толкова пари понеже ще ми зарежда няколко секунди по-бързо?
    Тоя тест дето го предлагаш е много удачен и веднага ще те обори ако го направиш.
    Целта е бързина при видеообработка и да не се затормозява машината много.
    Пусни да се енкодва някое БлуРей-че на машина с по-слаб процесор и със SSD и ще се убедиш сам
    че няма да стане по-бързо. А това че ще зарежда ОС и приложения някоя секунда по-бързо е без значение.
    Имам предвид че в единия случай се пестят часове а в другия секунди.
    Ако беше само до просто компресиране на видео бихме могли да разкараме въобще видеокартата както и да орежем други неща което щеше да позволи SSD че и пари да останат http://nikem-bg.net/cart/45802p1r459...r1032p1rf.html но човека си има изисквания.

    Кощунство е да се реже производителността на машината за гъзарии.
    Все едно при бюджет от 1 000 лв. за машина където се търси производителност при игрите
    да туриш процесор с отключен множител и дъно с чипсет Z77 за сметка на видеокартата.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 18-01-13 в 23:14.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #22

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Е ти щом сравняваш механиката с електрониката и твърдиш, че няма разлика, какво повече има да се говори с теб? Един SSD e 4-5 пъти по-бърз от механичния и ти искаш да ме убедиш, че няма разлика. Да постнем ли резултати за производителност на механичния и SSD-то да видим дали няма разлика? Ето малко четево и човека сам да си реши дали въобще може да сравнява магарето и мерцедеса, това е първия лин в гуглето,който ми се отвори: SSD vs HDD тестове, и как да раздвижим Windows-a Днешните ССД-та са още по-производителни!!!
    Този пост е редактиран от InternetZombie; 18-01-13 в 23:40.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    хораааа, видео обработката се нуждае от процесор на първо, второ и трето място. чак след това идва рам-ът, а видеото и хардът са с 0 приоритет откъм бързодействие. няма процесор на света, чиято скорост на конвертиране да бъде спъвана от скоростта, с която хардът му подава информация за конвертиране. самото конвертиране като процес изисква малко количество рам и 0 видеокарта

    SSD-то е чудесно нещо за мултитаскинг с много ALT+TAB, както и при честа смяна на програмите. при еднотипна дейност ползата от него отново е нулева

    zombie, изпускаш целта на машината, а тя е ПРОЦЕСОРНА МОЩ

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #24

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    За SSD-то съм съгласен както вече казах. За мачкането на видеото също че зависи от проца.
    За ефектите обаче трябва много рам а и видеото играе роля особено когато се намеси 3D и два монитора.
    А и ако човека иска да цъка игри става още по-важно. Та всичко трябва да се вземе предвид.
    Единствено SSD то е нещо без което може да се мине без какъвто и да е проблем.

    пс. Пак ги забравихме АМД. Vishera не е за пренебрегване при видеообработка.
    Всъщност това http://nikem-bg.net/cart/44615p1r474...43043p1rf.html
    би трябвало да даде по-добри резултати в тази дейност. Има възможност и за клок.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 19-01-13 в 00:43.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #25

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Малко оф.Sun,какво си се влюбил в тия Баракуди,по-добри/бързи ли са от синия WD,цената е еднаква?Пък и защо не си вземе за 40 лв отгоре едно негро?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #26

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Е ако ще говорим за фенство аз също бих предпочел син WD въпреки че няма никакви предимства.
    Причината е че гледах да е от едно място кошника за да не плаща две доставки а в Никем не е наличен.
    Няма особено значение кой ще вземеш между двата. Виж има едни по-евтини "баракуди" които са лош избор.
    Ами "негрото" е 45 лв. по-скъп а бюджета е много зле. Гони цената на 2TB хард.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 19-01-13 в 01:32.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    на всички ни е ясно, че за тези пари такава машина е невъзможна, като специалният монитор (защото съгласно първоначалното задание трябваше дори ДВА да вместим в този бюджет) бъркат непоправимо в кацата

    другата спънка е многозадачността на системата - хем ще вършим работа, хем ще плакнем окото в почивките. ако ще гледаме филми като тежкари, дайте да включим едно аудио Recon3D за 200+ кинта и да отсвирим още малко от работната мощ. ако утре решим да бачкаме по-яко, дайте да дадем целия бюджет за едно Quadro 4000 и разговорът да приключи

    на всеки, който разбира, е ясно, че големи вариации и отклонения от първоначалното предложение са невъзможни, останалото са празни приказки...

    P.S. избор на AMD платформа за професионална тежка работа на този етап е чиста проява на фенщина. единични (случайни) попадения във високия клас процесори не могат да върнат стабилните позиции на AMD на процесорния пазар, които имаха допреди 6-7-8 години. липса на оптимизация, прекалена революционност в архитектурата, непоклатими позиции на Intel с core и i-core през изминалите години... аз не бих дал 2-3К за AMD машина, на чиято мощ да мога да разчитам, че ще е конкурентна и сравнима с цяла плеяда съществуващи и задаващи се Intel процесори. най-циничното е, че средният сегмент на високия клас Intel-ски процесори е далеч по-адекватен от флагманските AMD-та... жалко, но факт...

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #28

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Абе не е баш така. При игрите може и да няма предимство но при видеообработката има.
    Другия момент е че подлежи на ъпгрейд с бъдещото поколение процесори. Има още живот платформата.
    Докато задаващите се Интели за които говориш са несъвместими. Та АМД-то в случая е с по-дълъг живот.
    Освен ако не реши да чака за Haswell...

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    хем си прав, хем не си (и го знаеш )

    специфичността на един централен процесор никога не е била в негов плюс, универсалността е

    никой не може да отрече, че един А10 е по-добро решение за средна хем ежедневна(офисна), хем геймърска непретенциозна машина от един 3570К, просто защото хем е достатъчно силен в изчисленията, хем видеото му е далеч по-добро от нещастното 4000 в интела. но като цяло е по-лош, именно защото не е достатъчно универсално силен.

    а за живота на платформата нямах предвид бъдещи възможни ъпгрейди, а ситуацията "as is". взимаш един 3570К и знаеш, че каквото и да му подхвърлиш през идните поне 2 години, той ще го сдъвче повече от задоволително. взимаш един булдозер и започваш да се чудиш кога най-сетне някой ще ти оптимизира операционната система, кой ще ти оптимизира софтуера, кой това, кой онова.... просто нещата не са като едно време - дали ще си на 486DX2 80 на AMD или 486DX3 100 на Intel беше все едно, DOS-ът не правеше разлика

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #30

    Отговор: Препоръчайте ми конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    самото конвертиране като процес изисква малко количество рам и 0 видеокарта
    Конвертирането не, но едита си искапамет. Като заредиш 4 фаила по 4 ГБ всеки, и трябва да се монтират.... ще е добре да има памет където да се побере този обем...

    За SSD колегата го е казал много добре... Това, че вегас-а и фотошопа ще ти заредят 10 сек(силно казано) по-бързо едва ли те грее особено при видеообработка...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. конфигурация
    От martosblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-12-10, 11:06
  2. конфигурация за 265 лв.
    От petrchev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-03-08, 17:57
  3. Конфигурация
    От MixMan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 05-12-04, 19:37
  4. Конфигурация
    От Voltmachine във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 06-03-04, 23:33
  5. конфигурация
    От mitakabg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-03, 19:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе