Резултати от 1 до 3 от общо 3

Положение на работа на външен HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1

    Положение на работа на външен HDD

    Колеги задавам си въпросът има ли значение как е разположен дискът по време на работа. Да поясна, че визирам дали е поставен в хоризонтална, вертикална равнина. Задавам този въпрос защото се чудя как да разположа външният диск на телевизора. Най ми е удобно да го завържа по някакъв начин за стойката на стената но се чудя дали това няма да му се отрази на експлоатационния живот ? Дискът ще се ползва за използване на PVR (DVR) възможностите на телевизора.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #2

    Отговор: Положение на работа на външен HDD

    От личен опит - няма абсолютно никакво значение. Преди време бях чел, че е важно да не променяш ориентацията - ако започнеш да го използваш в хоризонтално положение не трябва например след година да го обръщаш вертикално и обратно. Не знам дали е така, според мен това са глупости. Това, за което трябва да се притесняваш е:

    - как ще бъде обезопасен - стойката е открита, съответно може да бъде удрян, събарян и т.н., а вибрации, особено докато работи не се отразяват никак добре на живота на диска.
    - как ще го охлаждаш - обикновено температурата е доста голям и подценяван проблем, а между телевизора и стената няма кой знае какъв въздушен поток.

  4. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #3

    Отговор: Положение на работа на външен HDD

    Колега благодаря за мнението!. При мен стойката е ъглова, а самата тя е двураменна. Поради тази причина отзад има много голямо свободно пространство и охлаждането не е никакъв проблем. На практика от зад няма никакъв достъп и опасност от удар, бутане на диска също няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ в избора на положение на климатик и за монтажа
    От steffan във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 19-11-14, 21:57
  2. DVB-T - актуално положение в София?
    От kod във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 04-12-11, 18:54
  3. Промяна положение на старт бутон
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 30-08-10, 23:53
  4. Електромер - положение?
    От sary2 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-09, 14:53
  5. Sharp Windom AY-D25R - шум при изключено положение
    От ivkony във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 31
    Последно: 25-11-06, 22:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе