Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Sharp Windom AY-D25R - шум при изключено положение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #1

    Sharp Windom AY-D25R - шум при изключено положение

    Имам 2 климатика с трансформатори на 110 волта. На единия климатик Sharp Windom AY-D25R вътрешното тяло при изключено положение бръмчи? Същият шум като самия трансформатор, даже малко по силно. Някой знае ли каде може да е проблема?
    Другия ми е Daikin, но при него го няма този проблем.
    И двата са включени към 1 (двоен) транформатор на 110 волта.
    Освен това съм забелязал че под външното тяло на Sharp-a винаги е мокро, а под тялото на Daikin-a няма влага.
    Моля някой който е компетентен да сподели мнение

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #2

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Бръченето ти е от трансформаторчето във върешното тяло има луфт в ламелите може да се оправи като се натопи в полиестерен лак и исъхне или да се замени с друго а това че шарпа има влага под него не означаава че има проблем.Просто различните марки работят по различен начин.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #3

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Бръченето ти е от трансформаторчето във върешното тяло има луфт в ламелите може да се оправи като се натопи в полиестерен лак и исъхне или да се замени с друго а това че шарпа има влага под него не означаава че има проблем.Просто различните марки работят по различен начин.
    Мерси за информацията! Притесняваше ме въпросното бръмчене дали няма да доведе до някаква повреда, или да влияе на нормалната работа на климатика?

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #4

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Въпросният Sharp прави странни проблеми:
    както работи - спира, и започва да мига една лампа. И хич не тръгва после. Изключвам го - отваря клапите, стои 5 мин и пак почва да мига същата лампа.
    След няколко опита, пак започва да духа. Няма никаква закономерност. Не мога да разбера каква е тази лампа и йероглифите който са под нея.
    Интересното е че и на дистанционното има тези същите йероглифи и 3 копчета до тях. Като ги натискам климатика минава в някакъв режим дето духа много силно но хладна струя - излиза индикация приличаща на блуза! Може би някакъв режим за изсушаване. Като е на този режим, въпросната лампа дето мига когато климатика спре, свети постоянно!

    Няколко пъти след като го пусках и спирах за да тръгне нормално, забелязах че само на режим "топло" не можеше да зацепи, другите работеха.
    После и на режим "топло" тръгна, но духаше осезаемо хладно и не можеше да изкара топла струя.
    При поредния опит, задуха силно топло, работи няколко часа и пак изключи, мигайки пак същата лампа и клапите остават отворени!

    Много объркваща ситуация, дано някои даде идея какво може да е!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #5

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Цитат Първоначално публикувано от ivkony
    Въпросният Sharp прави странни проблеми:
    както работи - спира, и започва да мига една лампа. И хич не тръгва после. Изключвам го - отваря клапите, стои 5 мин и пак почва да мига същата лампа.
    След няколко опита, пак започва да духа. Няма никаква закономерност. Не мога да разбера каква е тази лампа и йероглифите който са под нея.
    Интересното е че и на дистанционното има тези същите йероглифи и 3 копчета до тях. Като ги натискам климатика минава в някакъв режим дето духа много силно но хладна струя - излиза индикация приличаща на блуза! Може би някакъв режим за изсушаване. Като е на този режим, въпросната лампа дето мига когато климатика спре, свети постоянно!

    Няколко пъти след като го пусках и спирах за да тръгне нормално, забелязах че само на режим "топло" не можеше да зацепи, другите работеха.
    После и на режим "топло" тръгна, но духаше осезаемо хладно и не можеше да изкара топла струя.
    При поредния опит, задуха силно топло, работи няколко часа и пак изключи, мигайки пак същата лампа и клапите остават отворени!

    Много объркваща ситуация, дано някои даде идея какво може да е!
    Стига до размразяване?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #6

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Ефекта който се получава както се описва ми прилича на износен, стар и калпав климатик от япония работил поне 8-10 години на страшна експлоатация, от тук започват мъките разбира се / ремонти и постоянно наливане на пари в стара и износена техника/ благодат за кварталните търговци на боклуци от япония.Мой съвет е хвърли го и си купи нов климатик защото времето в което го ползваш ще се превърне в кошмар за теб и радост за майсторите че през месец ще ти вземат парите.
    Напатил съм се от такива втора употреба клими при които си е направо тото шанс да сполучиш на читава машина, а и често не работят повече от 1-2 години.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #7

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Проблема е че климатика не е стар, а е от значително по-новите модели, и по дизайна си личи, и по дистанционното. Виждал съм какви ли не първобитни климатици приличащи на сандък на по 15 години и все още работят.
    Съгласен съм че наистина може да е износен, или амортизиран както казваш. Не го отричам.
    Просто искам компетентно мнение на коякой, за който дадения проблем му гожори нещо.
    Такива изказвания от рода на какво ти прилича ситуацията са неоснователни, защото аз съм свидетел на много ситуации в който нови климатици започват с проблемите 2-3 месеца след началото на експлоатацията.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #8

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Цитат Първоначално публикувано от ivkony
    Проблема е че климатика не е стар, а е от значително по-новите модели, и по дизайна си личи, и по дистанционното. Виждал съм какви ли не първобитни климатици приличащи на сандък на по 15 години и все още работят.
    Съгласен съм че наистина може да е износен, или амортизиран както казваш. Не го отричам.
    Просто искам компетентно мнение на коякой, за който дадения проблем му гожори нещо.
    Такива изказвания от рода на какво ти прилича ситуацията са неоснователни, защото аз съм свидетел на много ситуации в който нови климатици започват с проблемите 2-3 месеца след началото на експлоатацията.
    Чувал ли си думичката ГАРАНЦИЯ!!! (Дано имаш разбира се)
    Ако да, действай!

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #9

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Да чувал съм я. Информирал съм техниците за проблема и вече предприемат някакви действия. Това обаче не ми пречи да вземам информация за проблемите и от други места. Според теб да вземем да закрием форумите? Какъв е смисъла да се обсъждат тук хиляди неща, като в крайна сметка си има гаранция и майстори?
    "Този климатик ще ми свърши ли работа" "Какво ще кажете за този..." "Малко ми е шумен...." !!!
    Ми обръщайте се към хората с гаранцията! Консултирайите се с консултантите по магазините! Какво си губите времето тук?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #10

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Цитат Първоначално публикувано от ivkony
    Да чувал съм я. Информирал съм техниците за проблема и вече предприемат някакви действия. Това обаче не ми пречи да вземам информация за проблемите и от други места. Според теб да вземем да закрием форумите? Какъв е смисъла да се обсъждат тук хиляди неща, като в крайна сметка си има гаранция и майстори?
    "Този климатик ще ми свърши ли работа" "Какво ще кажете за този..." "Малко ми е шумен...." !!!
    Ми обръщайте се към хората с гаранцията? Какво си губите времето тук?
    Извинявай, но нямах това предвид.
    Просто такава диагностика на проблема с климатика ми прилича малко на онези изпълнения с лечителите по канал 2001.
    А иначе моят пост по горе, беше моят съвет за проблема ти.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #11

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Ами аз просто разчитам на това, някой да има подобен Шарп, някой да е имал подобен проблем... да даде съвет, предположение.
    За точна диагностика никой не говори. То е ясно че форумите не са за точна диагностика, а за мнения и съвети. Обезмисля се съществуването на форумите като цяло, ако на всеки въпрос се отговаря така.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #12

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Sorry за напатките от моя страна но понякога истината си е истина. Относно Шарпа навремето както казах имах шарп втора употреба и съсввсем забравих да кажа че накрая след сумати и ремонти и хвърлени пари защото гаранцията вече беше изтекла а и проблемът беше сходен с този който се обсъжда /просто го свалих от стената и го разпачетосах на части/Модела със сигурност беше доста стар но пък това беше 2000 година а модела беше 1990-1991.Реално климатика работи 2 години в постоянни ремонти и проблеми същите като този проблем обсъждаш се тук.Понякога тръгваше понякога не тръгваше въобще доста незакономерно и след като не тръгнеше мигаше лампичката на вътрешното тяло. Та първата година се развали два пъти един и същ дефект като този тук , поправяха като винаги не питаха какво му е и винаги си носеха въпросната джаджа тез техници / изглежда са знаели какво му е и просто го поправяха докат му изтече гаранцията/.Втората година вече гаранция нямаше и не минаха и 2-3 месеца и климатика отново спря , ремонтираха го като винаги сменяха въпросния чарк срещу 100лева .Питах след ремонта за гаранция и те ми отговарят какава гаранция да го поправяме ли или не.
    Та чарка представляваше една плочка черна с кабелни обувки от едната и страна а от другата се закрепваше на радиатор за охлаждане , та това било някакъв модул силов който командва компресора с какви обороти да върти.
    Та по пътя на логиката този модул поема големия ток за компресора , след смяната работи няколко месеца и хоп здава багажа , значи нещо го натоварва т.е самия компресор си харчи повече ток. и го натоварва.Келешите сто процента са знаели за този дефект най вероятно и така е дошъл климатика от япония поправка и пробутване.Просто компресора си е заминавал т.е най вероятно някакво задиране или пък по голяма консумация следствие на износване.
    хА сега ми кажете какво му е хубавото на секънд хенд климите , дадох около 900 лв за две години и отново нямам климатик.

    НЕ СЕ УЧУДВАМ ПРОБЛЕМА ДА СЕ ОКАЖЕ СЪЩИЯ ПРИ ТЕБ АКО ГО СМЕНЯТ ТОЗИ МОДУЛ И Е СЪЩИЯ ДОКАТО Е В ГАРАНЦИЯ КЛИМАТА НЕКА ГО СМЕНЯТ НО СЛЕД ГАРНЦИЯТА АКО ОТНОВО ГО НАПРАВИ ПРОСТО ГО СВАЛИ ОТ СТЕНАТА И ГО ИЗХВЪРЛИ ДОСТА ПО СПОКОЙНО ЩЕ ТИ СТАНЕ И ЩЕ ПРЕГЛЪТНЕШ НАБУТВАЦИЯТА ПО ЛЕСНО ОТКОЛКОТО ПРЕЗ 2-3 МЕСЕЦА ДА НАЛИВАШ ПАРИ В НЕГО.


  16. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #13

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Дойдоха техниците, взеха вътрешното тяло и го върнаха, след което не бръмчеше вече. Явно са сменили трансформатора.
    Казаха че климатика изключал от някакъв разбит лагер, сменили го... да обаче след 2 часа пак изключи, и лампата пак мига.
    Много ми е странно каква е тази лампа? Има някакъв режим при който тя свети постоянно, а климатика духа много силно на вентилатор?
    Дори и да съм потърпевш, пак не мога да отхвърля напълно секънд хенд техниката.
    Това че нов климатик струва 500 или 600 лв, че даже и за по 300 има е доста по съмнително.
    Хубавите са пък по 1500 - 2000! 2000 лв за ел. уред? че аз дългосрочна инвестиция ли ще правя или ще купувам ел. уред, който тъкмо ще си изплатил от икономията, и то ще му е минал живота.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    53
    #14

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Цитат Първоначално публикувано от ivkony
    Дойдоха техниците, взеха вътрешното тяло и го върнаха, след което не бръмчеше вече. Явно са сменили трансформатора.
    Казаха че климатика изключал от някакъв разбит лагер, сменили го... да обаче след 2 часа пак изключи, и лампата пак мига.
    Много ми е странно каква е тази лампа? Има някакъв режим при който тя свети постоянно, а климатика духа много силно на вентилатор?
    Дори и да съм потърпевш, пак не мога да отхвърля напълно секънд хенд техниката.
    Това че нов климатик струва 500 или 600 лв, че даже и за по 300 има е доста по съмнително.
    Хубавите са пък по 1500 - 2000! 2000 лв за ел. уред? че аз дългосрочна инвестиция ли ще правя или ще купувам ел. уред, който тъкмо ще се изплати от икономията, и то ще му мине живота.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #15

    Re: Шум от климатик при изключено положение

    Цитат Първоначално публикувано от ivkony
    2000 лв за ел. уред?
    а 400-500 лв на вятъра ? + главоболия ,разправии и унижението което най трудно се преглъща ? аз избрах първия вариант ,като дадох 3000 лв за 2 климатика но са с по 4-5 години гаранция и не ги мисля ,освен това РАБОТЯТ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sharp Windom AY-E25SE-W - за начинът му на работа
    От gicho76 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 7
    Последно: 20-01-17, 19:56
  2. Положение на работа на външен HDD
    От ivanov_km във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-13, 10:15
  3. DVB-T - актуално положение в София?
    От kod във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 04-12-11, 18:54
  4. Електромер - положение?
    От sary2 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-09, 14:53
  5. Отговори: 8
    Последно: 01-01-07, 22:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе