Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    Момчета,понеже сме трима пичове вкъщи от 3 до 30+ години и не ни стигат два компа,събрах за най-малкия стар стаф с хард АТА на Самсунг,който стържжжжи като църковна мишка нов иконостас.Гледам на дъното (Asrock K8Upgrade-NF3,bios P 1.60-11/30/2005,AMD Sempron) има SATA и забих един Хитак(бавен,но най-безшумният 7200 об.диск,който ми е попадал в ръцете,ряпа да ядат другите марки), обаче ХРто го хваща като външно устройство и ме дразни.В биоса,освен рама,всичко съм дал на ауто,каква настройка да задам?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #2

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    Предполагам, че дъното не го разпознава, защото харда е SATA 3.0Gb/s, а дъното поддържа до SATA 1.5Gb/s
    Ако имаш джъмпер - сложи му го на харда. Скоростта ще падне наполовина и би трябвало да го хване дъното.
    Един ъпдейт на BIOS, ако има такъв, разбира се, за такова старо дъно, също може да е полза.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #3

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    Това е от драйвера за чипсета, имаш два варианта: Единия да скриеш иконата по някакъв начин, а другия да преинсталираш без да слагаш драйверите за чипсета или там каквото и да е.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    Така се познават SATA дисковете на дъна с nForce3 чипсет. Свиквай или рови за туик из нета как да го скриеш да не се показва в менюто което те дразни.raziel66, явно не си ползвал подобна конфигурация. Това с джъмпера е когато не се познава диска, а тук той си работи и се вижда, но човека го дразни защо излиза в екрана за безопасно премахване на хардуер.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    смени уиндоуса ,коя година сме ..

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    И за какво да го прави с едноядрен семпрон ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    и какво общо има процесора .. може би 7 е по тежък ? бас държа ,че ако сложи 7 ще се роди ( както 99% от нас )

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    Ми да, то процесора е излишна част в компа Бас държа, че ако сложи седмица на тази конфигурация ще се изнерви колко по-бавно работи спрямо XP-то (и то при положение, че намери драйвери за хардуера си). Както и да е , не ми се спори за глупости.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #9

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    raziel66, явно не си ползвал подобна конфигурация. Това с джъмпера е когато не се познава диска, а тук той си работи и се вижда
    Приятелю stenly, ползвал съм подобна конфигурация с два такива харда в raid 0 конфигурация, невидими в BIOS без въпросната контра с джъмпера, а видими в Уиндоус. След като смених дъното, впоследствие, просто махнах джъмперите. Ти фотката от BIOS видя ли я, щото аз под not detected друго разбирам?

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    Я пак погледни снимката Човека няма IDE дискове а само 1 SATA. Който се вижда в биоса на SATA 2 канала

    P.S. Сега се сетих, че на nForce чисетите като се прави инсталация на драйверите, излишно питаше дали да се инсталира тоя драйвер. Можеше по спомени и без него и тогава не излиза диска в safety remove hardware.
    Този пост е редактиран от stenly; 06-04-13 в 19:48.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #11

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    Верно, че се вижда SATA. Извинения за недоскиф-а!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    САТА на това старичко дъно е реализиран чрез външен контролер .. от опциите му в device manager махни отметката на "enable safety remove hardware "

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    Алекси, от nForce2 чисетите нагоре, всичките са с вграден сата контролер в чипсета.
    ASRock > K8Upgrade-NF3

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #14

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    А а а,големи сте образи.
    По мои бегли спомени (щото от компютри разбирам колкото поп от поезия) искаше драйвър за SATA,когато е в RAID.IDE няма хард,защото Самсунгера АТА133-стърже на умряло,та му дръпнах кабела(диска си стои в кутията,че ме домързя да го изкарам) и боднах Хитака на първата SATA,която видях,та затова излиза на SATA2.Това с джъмперите не го разбрах;иначе диска си работи перфектно-без лоши сектори,от 40 до към 100 MB/sec чете,14 ms access time(по спомен,не го снимах) и невероятно безшумен.Ще си поиграя по съветите,които ми дадохте.
    Колкото за 7ца на 1.6 едноядрено семпронче и 1ца рам-забрави,то и двуядрено процесорче,но 1ца рам пак си е мъка.Та затова си играх да свалям и слагам XP,малкият се радва,че има личен комп и най важното не пипа моя и на батко си,че с жени и малки деца оправия няма.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Отговор: HDD го вижда като външно устройство,защо? XP pro 2002 SP3

    образи сте ама като гледам съветите Ви , да Ва таковам и в специалистите
    отговора е прост - вижда се защото тъпия контролер на дъното е с такива драйвери. Това се появи във всчики чипсети s.754 § 939 а във Ам2 се оправи. Същото важи и за някои версии на s775 ,чипсет 915, 925 само и единствно заради морално остарелия SATA 1 - 150mb /s

    Имаше едно правило преди време - като не си сигурен , не ръси тъпоти !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 31-01-13, 12:01
  2. Защо работи като on-off???
    От milenjs във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 13-02-11, 11:42
  3. Отговори: 2
    Последно: 19-07-10, 13:24
  4. Харда не се вижда
    От mitkomm във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 14-10-08, 19:03
  5. Спешно!!! HDD-то ми не се вижда...
    От rony във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 11-05-04, 13:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе