Резултати от 1 до 7 от общо 7

Защо работи като on-off???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #1

    Защо работи като on-off???

    Тъй като сблъсъка ми с клими е от месец да попитам (машинката е GC35VA) -
    Защо започна да работи като On-Off след като се позатопли тези дни. Подържа ми 20 градуса но духа малко топло и вдига жалузката в най-горно положение и само разкарва въздуха. След 7-8 минути пак така - сваля струята надолу подухва малко топло и пак горе...
    Средната му консумация на час е около 300-350 W/h, има отделен електромер по който го засичам. В големите студове при целодневни минусови температури беше 500-550 W/h. Тогава духаше топло постянно и работеше като инвертор - чуваше се мотора като променя оборотите си.
    Та се чудя - по каталог му дават около 200 W минимална консумация което е доста по малко от 300-350 W които ми консумира в момента. Защо не работи постоянно на тази мощност?
    Всичко ми е на Auto - вентилатор, положение на клапата. И въобще как е добре да се оставя в режим на отопление за да работи максимално ефективно?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #2

    Re:Защо работи като on-off???

    мисля че мин. е 0.9 твоята клима

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #3

    Re:Защо работи като on-off???

    Това е съвсем нормалан работа при Митсубиши. Не вярвай на данните за минимум на 99% от фирмите просто си послъгват.
    Климатика ти е в ред спокойно сложи ги на ръчни настройки на клапите за да не те дразни като се местят.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #4

    Re:Защо работи като on-off???

    Цитат Първоначално публикувано от total666
    мисля че мин. е 0.9 твоята клима
    # Мощност при отопление: 4.00kW / (0.90 5.00)kW
    # Консумирана мощност при отопление: 1.055(0.220~1.480)kW

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #5

    Re:Защо работи като on-off???

    Ами такива са си Мицитата. На работа над главата ми е GA35VA (около 5 годишен). Играл съм си да го засичам и по спомени минималната му мощност която съм отчитал е 350W. Даже сега като напече слънцето започна един странен on/off режим - няколко минути не работи, после обърне клапата надолу, духне за две три секунди и хайде пак почивка.
    Така да се каже само ме разбужда от тежкия работен процес както е напекло слънчицето

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #6

    Re:Защо работи като on-off???

    Цитат Първоначално публикувано от IMonev
    Така да се каже само ме разбужда от тежкия работен процес както е напекло слънчицето
    Това на нищо не прилича! Да го махат веднага от там, за да не ти нарушава обичайната производителност.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #7

    Re:Защо работи като on-off???

    Явно така си работят И извода - по икономичен на студено
    Сега погледнах - 29.01 - 0.603 W/h, 30.01 - 0.508W/h, 31 - 0.522 W/h. , тогава беше доста студено тук - макс. вън беше -4, мин. -13.
    Вчера например - 0.317, оня ден 0.283 а вън пролет - 13-14 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 14-04-13, 16:41
  2. Отговори: 2
    Последно: 19-07-10, 13:24
  3. Защо ми работи бавно компютъра?
    От smahnat във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 15-07-04, 11:27
  4. IPConfig на XP-то ми не работи???Защо???
    От TheLord във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 27-05-04, 20:26
  5. Защо процесора ми работи на около 60С?
    От orack във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 28
    Последно: 11-05-04, 10:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе