Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By stenly
  • 1 Post By Shienar
  • 1 Post By kod

Нужда от помощ с плавно, постъпателно показване на съдържанието екрана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    20
    #1

    Нужда от помощ с плавно, постъпателно показване на съдържанието екрана

    Здравейте!

    Снощи цяла нощ се опитвах да разреша ужасен проблем с компютър на приятеля ми.
    Той има някакъв сборен компютър. При инсталацията техниците не му дават драйвъри, аз 3-4 години му закърпвах Ундоуса както мога, но дойде време да се преинсталира системата. Не съм никак специалист по хардуер, а със софтуера се оправям на добрия стар принцип Проба-Грешка-Грешка-Грешка. Аз съм с лаптоп и от стационарни компютри не разбирам.
    Когато му преинсталирах уиндоуса (сложих му ХР сървъс пак 3) х32 се получи въпросния ужасен проблем- когато сърфираме в интернет, страницата се движи бавно и някак постъпателно. Ужасно е изнервящо.
    В драйвър менъджера видях, че му липсва VGA Драйвър. Няколко часа из интернет ми показаха, че има ужасно много видове подобни контролери в зависимост от видеокартата. Научих се как да работя с Еверест, но тази програма не ми дава никакво инфо за наличната видеокарта. Направих и някакъв тест с Direct Xtools по този клип Видео споделяне / VBOX7 там, където се показва каква е видеокарата нямаше никакво инфо. Когато със зор техника ми даваше драйвърите за компютъра, измърмори нещо за видеокартата, но какво не мога да идентифицирам.
    Много ви моля, помогнете ми!
    На какво се държи този проблем с компютъра му, който преди преинсталацията не съществуваше и как да го разреша!
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Нужда от помощ с плавно, постъпателно показване на съдържанието екрана

    Ще ти дам насоки ....намери от девайс менъджъра какъв е Device ID на видеокартата и така ще можеш да намериш драйвер ......можеш да отовриш кутията и да видиш физически каква е (ако не е вградена на дъното) и от производителя на чипа пак да дръпнеш драйвери. DXDiag нищо читаво не може да ти каже по този проблем.
    lakshmi_mt213 одобрява това.

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #3

    Отговор: Нужда от помощ с плавно, постъпателно показване на съдържанието екрана

    Ориентирал си се добре - причината за "влаченето" вероятно е липсата на подходящ VGA драйвер. Отвори Device Manager, намери Display Adapters -> десен бутон -> Properties. От прозореца горе избираш Details, в падащото поле долу трябва да е избрано Device Instance Id - преписваш данните от полето по-долу и по-специално VEN_XXXX и DEV_XXXX (където XXXX е последователност от числа и букви). Отваряш Google и търсиш там. Същото можеш да повториш с всяко едно устройство в Device Manager, имащо удивителна отгоре.

    П.П. Stenly ме е изпреварил :rolleyes:
    lakshmi_mt213 одобрява това.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Нужда от помощ с плавно, постъпателно показване на съдържанието екрана

    Уф, зарежи този девайс мениджър ако те притеснява , отвори кутията и виж каква е картата.
    lakshmi_mt213 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    20
    #5

    Отговор: Нужда от помощ с плавно, постъпателно показване на съдържанието екрана

    Благодаря на всички отговорили по темата!
    Прилагам ви мнението на Девайс менъджера по темата.
    Отговарям на kod, че .... уви, не разбирам нищо от хардуер. Тъй като не разбирах много си бях изтеглила една израелска програма за ъпдейт на драйвъри с надеждата, че ще ми помогне, но уви- резултат никакъв.
    Имам усещането, че е твърде вероятно видеокартата да е вградена, защото при дисплей свойствата ми дава това.Ако и вие прецените, че е вероятно карата да е вградена, какво да правя? display.jpgDevies.jpg

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Отговор: Нужда от помощ с плавно, постъпателно показване на съдържанието екрана

    Не е необходимо да разбираш, достатъчно е да четеш...

    Единия начин - на Video Controler Vga compatible - десен бутон -> Properties -> Details и в този таб Device ID или HardwareID - преписваш VEN_XXXX и DEV_XXXX пляскаш ги в Гугъл и ще се ориентираш каква е картата.
    Втория - оглеждаш къде е включен кабела от монитора, отваряш кутията - ако е в допълнителна карта преписваш какво пише на лепенка на нея - производител и модел, ако е включен в дъното - търсиш маркировка на дъното, указваща модела му. Търсиш с модела в Гугъл, намираш производителя, виждаш какво е вграденото VGA.
    Трети вариант - теглиш драйвер от Ати, пробваш, теглиш драйвер от нВидиа - пробваш, теглиш драйвер от Интел - пробваш... то други няма, все някой ще стане.
    Четвърти - носиш компютъра в сервиз и плащаш

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    20
    #7

    Отговор: Нужда от помощ с плавно, постъпателно показване на съдържанието екрана

    Коd, Благодаря ви! Сега започвам да пробвам! И ще докладвам!

    - - - - - - - - - -

    Момчета! Благодаря ви! Аз за четене- умея да чета, но благодаря, че вие чудесно писахте! За сведение- сработи вариант Втори!
    Поради вдигане на ръце от вариант Четвърти, търсих начин за предходните! Поради някаква причина техника все вземаше пари и компютъра все не тръгваше и интернета не тръгваше и драйвъри не се даваха... Слава на Бога и на вас- справихме се!Аз моят лаптоп си го кътам, но неговия не можех да преинсталирам поради липса на драйвъри и познания за хардуера. Сега ще му направя една снимка и мисля с това да се приключи!
    Поклон доземи!
    Желая всичко най-най!
    Kod, специална благодарност за съветите!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нужда от помощ!
    От J0nY във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 24-04-14, 17:30
  2. Нужда от помощ.
    От Aleksandars във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-13, 12:01
  3. Нужда от помощ
    От kirilk във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 12-11-12, 15:07
  4. Нужда от помощ
    От karaul във форум Други начини за отопление
    Отговори: 25
    Последно: 11-06-11, 12:36
  5. нужда от помощ
    От boko29 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 21-03-05, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе