Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Компютърна конфигурация 2200лв за мултимедия и мултитаскинг + 27 инчов монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #16

    Отговор: Компютърна конфигурация 2200лв за мултимедия и мултитаскинг + 27 инчов монитор

    ASROCK Fatal1ty B85 Killer няма конкуренция в тоя клас дъна. Държи ли се на пълноразмерно дъно с най-доброто аудио следващия избор е + 30 лв. за http://www.msi.com/product/mb/B85-G4....html#overview
    Лично за мен 30 лв. разлика е съществена а и ако няма да се редят няколко видеокарти просто не си заслужава покупката. По-добре смени охладителя на процесора та да ти е по-тихо и комфортно.
    И трите захранвания които съм дал са "силни" що се отнася до хардове и други дреболии с ниска консумация. Може да окачиш спокойно няколко включително да сложиш нисък клас видеокарта.
    Големият консуматор е видеокартата и донякъде процесора особено ако има клок. Съответно се гледа захранването да е с яка 12V линия.
    При теб обаче няма видеокарта както и клок та реално може да се сложи и 150W захранване от тия за домашно кино.

    пс. AURUM-а е за препоръчване ако се търси тишина. Също така без каквито и да е проблеми ще държи видеокарта като 260Х (7790) или 650 TI Boost ако някога решиш да купуваш.
    RAIDER-а които гледаш е на същата платформа но леко окастрен като качество. Вариант е за бюджетно захранване при по-висок клас карти. Демек за геймърска машина с малък бюджет.

    Edit: Всъщност не твърдя че съм изчерпателен. Възможно е да има и други дъна с Realtek ALC1150 под 200 лв. на нашия пазар но аз съм засичал само споменатите две.
    От по-скъпите не съм се интересувал понеже парите стават твърде много и може да се вземе отделно аудио карта. Вариант са за клок + добро аудио не и за мултимедия и т.н.
    Например същия Асрок но с Z87 чипсет е 259 лв. - http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z87%20Killer/ Но наистина не виждам за чии ти е освен ако не смениш процесора с отключен.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 29-01-14 в 17:23.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #17

    Отговор: Компютърна конфигурация 2200лв за мултимедия и мултитаскинг + 27 инчов монитор

    Здрасти на всички, имах малко персонални ситуации и купуването на комп и монитор останаха на заден план ... досега. Сега мога да си го позволя пак и моля за актуални съвети и конфигурации. Бюджета е 2000-2300-2500 макс със монитора. Искам голям монитор 27 или дори и 29 инча и бърза машина както съм описал в пускането на темата.
    Всяка помощ е оценена.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #18

    Отговор: Компютърна конфигурация 2200лв за мултимедия и мултитаскинг + 27 инчов монитор

    Еми тя тая платформа вече отива в пенсия та най-добре изчакай. В началото на 2015 г. излиза новата.
    Другият вариант е с. 2011 с новата DDR4 и ще мажеш ама ще се стопят парите за монитор та по-добре не.
    Монитор нищо не пречи да се закупи веднага и бих ти препоръчал да погледнеш тия с АР 21:9.
    http://www.lg.com/uk/ultrawide-monitors
    За игри не са удобни но си писал че не те вълнуват а за работа и филми са перфектни!

    пс. За захранване обърни внимание на обновената Integra на FD. Добри възможности и цена.
    http://www.fractal-design.com/home/p...lies/integra-m
    И не се занимавай с базовата серия SSD на Самсунг която е само с 3 години гаранция.
    За същите пари се взима високия клас на A-DATA която е по-добра и с 5 години гаранция.
    При Самсунг варианта е 850 Pro но цената е твърде солена.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 06-11-14 в 02:49.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #19

    Отговор: Компютърна конфигурация 2200лв за мултимедия и мултитаскинг + 27 инчов монитор

    Да за монитор бих взел веднага наистина само да харесам. Проблема е че никъде няма много от големите размери наредени един до друг за да ги видя и да купя веднага. тези с 21:9 са интересни и да не ми трябват за игри.

    Коя е новата платформа - да попрочета малко да вляза в час колкото мога

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #20

    Отговор: Компютърна конфигурация 2200лв за мултимедия и мултитаскинг + 27 инчов монитор

    Настолните процесори Intel Skylake излизат през Q2 2015 г. | Процесори | PC World България

    Това е в случай че си имаш работеща машина.
    Взимаш монитор без да правиш компромиси и събираш още пари следващите месеци за нова машина.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 06-11-14 в 19:58.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #21

    Отговор: Компютърна конфигурация 2200лв за мултимрдия и мултитаскинг + 27 инчов монитор

    Защо 27" монитор, а не 2 х 24" и един матрокс ?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Отговор: Компютърна конфигурация 2200лв за мултимедия и мултитаскинг + 27 инчов монитор

    абе зависи за какво ти е...

    на мен лично от известно време ми е влязла мухата за нещо 27-29" на 21:9, понеже хем ще ми е в полза за работата, хем casual гледането ми на някое сериалче ще е по-гъдел, но в момента съм с един чудесен 24" филипс и подобрението няма да е толкова радикално, че да се самокандисам току-така

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Отговор: Компютърна конфигурация 2200лв за мултимрдия и мултитаскинг + 27 инчов монитор

    Сори, четох по диагонала темата, мислех, че му трябва за видео едитинг, където двумониторна система е мъст, а то било да си плейва филмчета и клипове. За това нямаше ли попкорни и други далеч по удобни заместители?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #24

    Отговор: Компютърна конфигурация 2200лв за мултимедия и мултитаскинг + 27 инчов монитор

    Имам машина която вече е доста бавна и дразни адски. Да мисля да купя първо монитора но кои е въпроса??? Или дали да е 21:9 .

    Tommorow Имам WD player с него гледам на телевизора и е удобно. sunabouzu2 Бихте ли ми дали малко повече инфо за тази нова платформа?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. компютърна конфигурация с монитор
    От chamelioncho във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 18-02-13, 19:07
  2. Компютърна конфигурация
    От k1r0o_96 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 18-06-12, 01:15
  3. Двуядрена компютърна конфигурация с LED Монитор
    От kespanok във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 20-04-12, 12:39
  4. Отговори: 6
    Последно: 04-11-11, 15:29
  5. Помощ за конфигурация / Главно мултимедия
    От C4_1,6_Coupe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 26
    Последно: 10-04-08, 11:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе