Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33
Like Tree1Одобрявам

Избор на хард диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #16

    Отговор: Избор на хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    ...Всичките намалиха гаранциите на 1 -2г...
    Гаранцията на WD Black и WD RE не е мръднала - все си е 5 години.
    От началото на 2008 насам съм монтирал над 100 броя от тия две серии и няма нито един счупен. НИТО ЕДИН.
    Пък и да имаше, с тая 5-годишна гаранция ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #17

    Отговор: Избор на хард диск

    едно е, да си ги монтирал, друго е да си ги монтирал, като си ги продал. Нали са сещаш, че ако ти си ги продал, при теб ше дойдат, кат са скапат. Аз пък мога да ти кажа същото, за хитачи, дето си го писал в предният си пост. Пък да не говорим, за цената, между двете марки... Знаеш ли само, колко райдове 1 и 5 съм направил с ултрастар?

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #18

    Отговор: Избор на хард диск

    Не съм писал нищо за Хитачи, нито в предния, нито в по-предния пост. Спри да ми приписваш думи които не съм казвал и мисли които няма как да знаеш какви са.
    Това което казвам в предния пост е, че конкретни серии WD все още са си на ниво по отношение на надежност.
    А и няма как да не е така, след като гаранцията им е 5 години. Производителя трябва да е много недалновиден за да даде такава гаранция за скапано производство.

    А тия 100 диска (всъщност повечко са, но не знам колко точно без допълнителна справка) със сигурност щях да знам ако някой от тях се е счупил. Поне 60 от тях не са гасени откакто са включени (гасени са за по 30 минути годишно).
    Този пост е редактиран от MitkoS; 11-03-14 в 15:43.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Отговор: Избор на хард диск

    Не говорим за Black & Raid Edition . Те излязоха година след прословутите Блу и Грийн
    Та след наводнението се оказа че WD имат проблемни серии и се наложи излизането на Black & RE а в последствие и компромисната качество и издържливост - RED

    изцяло имах в предвид Blue & Green- масовите серии. Black & RE са по-скъпи и по шумни, но както казах - въпрос на избор.
    Както казва един експерт - каквото и да купиш след 2г ще съжаляваш

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #20

    Отговор: Избор на хард диск

    Всички казвате колко са скапани WD, но когато ви посочих 5-годишната гаранция стана на "не говорим за Black и RE".
    Уточнявайте ги тия неща предварително, да не си хабим клавиатурите.

    Ще се радвам, ако някой ме светне кои други модели на други производители имат такава гаранция и колко са по-евтини. Не се заяждам, далавера търся

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #21

    Отговор: Избор на хард диск

    5 годишна гаранция си е "чук". Дори ентърпрайс дисковете на HP са с максимум 3 годишна гаранция ...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Отговор: Избор на хард диск

    Не исках да те кова , но в последно време ми се оплакват от все що е WD ( ако не вярваш - питай @samo )
    явно последната партида пак е от "изтърван конвейер". При мен има в момента 3 WDкоито са RE за вадене на инфо и 1 + 2 г гаранция оставаща. ( 5 г гаранция не е 5 като 5, а 3 +2( за твоя сметка куриер като до завода в Полша ми исаха 100+ лв за транспорт, щоито работят само с UPS !!! )

    а знаеш ли как ми пука за 5- годишната гаранция ако са заминали всичките снимки на децата ? ( аз ги имам на 3 харда де ,ама не всеки има тази възможност )

    Митак , честно пожелавам ти да нямаш никакви грижи с хард дсикове - на мен ми побеля косата с тях

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #23

    Отговор: Избор на хард диск

    Всички имат рано или късно проблеми с дискове. Но благодаря все пак за пожеланията.

    За мен въпроса не е "дали ще се счупи?", а "кога ще се счупи?" (важи не само за дискове).
    И втория въпрос е не "дали ще възстановим?", а "за колко време ще възстановим?".
    И съответно това определя защитната стратегия ако мога така до го нарека.
    (не мисля, че съм открил топлата вода с тия два въпроса)

    А тия твои три WD RE от които ще вадиш информация - предполагам са били в RAID-масив. Та там проблема в дисковете ли е или в контролера ? Щото ако е в контролера, не е редно да се оплакваме от качеството на дисковете.

    ПП.
    А това че гаранцията е 3+2 не го знаех (хе-хе, не ми се е налагало). Утре специално ще питам търговците в Солитрон и Асбис.

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #24

    Отговор: Избор на хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    При мен има в момента 3 WDкоито са RE за вадене на инфо...( за твоя сметка куриер като до завода в Полша ми исаха 100+ лв за транспорт, щоито работят само с UPS !!! )
    странно ми се вижда това нещо, да ти искат пари. От горе на това 100лв, което си е маса пара, за един колет! Често си имам работа с тях (секи петък, пращам всичко умряло, на един път). Или въртя един телефон, (ако имам много дискове телефона) или от сайта, попълвам глупостите - каква система, какъв процесор, колко порта юсб... След това получавам три етикета, един син, с техният адрес, друг със същите координати, но на хронопост, който се дели на две. Една часта, за мен, другата лепната на колета, (това, за всеки диск, отделно). Носа давам на другарката на гишето и така. Нито стотинка, нито чакане, за нови. Те през това време са ми пратили други...



    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Всички имат рано или късно проблеми с дискове. Но благодаря все пак за пожеланията.
    За мен въпроса не е "дали ще се счупи?", а "кога ще се счупи?" (важи не само за дискове).
    Тов е равно, за мен на онова, с пример, че си тиров шофьор и искаш да знаеш кога ще ти се случи катастрофа, за да си стоиш в къщи, тоя ден.



    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    А тия твои три WD RE от които ще вадиш информация - предполагам са били в RAID-масив. Та там проблема в дисковете ли е или в контролера ? Щото ако е в контролера, не е редно да се оплакваме от качеството на дисковете.
    алоуу тавариш Димитрии. Пак го удари на свободно есе.

    Мислиш ли, че ако контролера му се се скапал, той нямаше да каже - бяха навързани заедно, контролера изтрещя и ги скапа? А щеше да твърди, ча уестерн диджитал са по добри в производството на джапанки, от колкото на хард дискове?

    Също ще ми е интересно, да ми обясниш, кога си виждал проблем в контролер, който скапва диск?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #25

    Отговор: Избор на хард диск

    Fx Orange - тук в БГ нещата са други

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #26

    Отговор: Избор на хард диск

    Пак ми приписваш неизречени думи.
    Ама ще ти поясня де, имаш нужда очевидно. Или не си работил с RAID-контролери, или въобще не си задаваш въпроси от сорта "А бе това чудо как точно работи" (важи не само за RAID-контролери).

    Контролера не скапва дисковете.
    Контролера може да скапе RAID-масива (логическата страна на RAID-масива). Ей-така, щото например е с лош фърмуер, който не е бил актуализиран навреме. Лично съм го виждал при HP Proliant ML350 G4. Години наред си бачка нормално с лошия фърмуеър и накрая дойде ситуацията при която гърми масива, без да има никаква хардуерна повреда нито по дисковете, нито по контролера. Точно заради тази ситуация производителя е направил нов фърмуеър, но хората са си казвали "щом работи не пипай" (и аз на тяхно място щях да попадна в капана на това правило) или пък просто не са забелязали че има нов фърмуеър.

    Друг лош вариант е контролера да е екзотичен и съответно RAID-масивите (5, не 1) които създава да не се разпознават от други контролери на други производители. Съответно ако се скапе контролера, може да попаднеш в лошия сценарий да се чудиш как да извадиш информацията от иначе здравите дискове и даже "здрав" RAID-масив. Такива контролери са например вградените в дънната платка на HP Proliant ML350 G5. Гърми ти дънната платка и отиваш на кино. Не можеш просто да отидеш в магазина да купиш първия контролер който да сложиш на друг компютър и да наредиш дисковете - не става, не се разпозвава масива. А да възстановяваш стар марков сървър по официалния начин за да извадиш информацията от дисковете - една купчина пари, а и става много бавно. И затова се налага да се обръщаш към специализирани фирми за вадене на информация.
    (Това е причината по-нагоре да съм сложил кавички на "здрав" RAID-масив - хем не се е чупил и би трябвало да го броим за здрав, хем не можем да извадим информацията току-така.)

    ПП.
    А относно гаранцията 3+2 - току що говорих с търговеца в Солитрон (Солитрон са един от дистрибуторите на WD-дискове в България)
    При тях няма такова нещо като 3+2 - всичко си е 5.
    В смисъл, че след 3-тата година, процедурата си е същата като в 1-вата година - предава им се диска и те си се оправят нататък.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 12-03-14 в 15:38.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #27

    Отговор: Избор на хард диск

    Тогва няма как да се каже, че е скапан харда. И то професионалист да го каже. Може само да се каже, че контролерът е отишъл. А колкото до ваденето на информацията си има много лесен начин. Даже начини... при условие, че няма скапан хард, от чепката

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #28

    Отговор: Избор на хард диск

    Да де, ама Mr.TECHNO не е казал директно че трите диска са скапани, а че са "за вадене на инфо". Затова го питам кое е скапаното - дисковете или контролера ?

    А за другото, тукашните специалисти по вадене на информация казват друго - "трудно е и затова е скъпо, по 150 лв на диск от масива и то ако диска е здрав". При 8 диска (какъвто беше последния ми случай със здрави HP-дискове по 76GB и изгорял контролер/дънна платка) ей ги на 1200 лв - струват повече от нов контролер и 2-3-4 нови диска със значително по-голям обем.

    Тия лесни начини за които споменаваш много ме заинтригуваха. Честно. Ако говорим за едно и също, разкажи малко повече за тия начини. (пак на далаверата налитам )
    Този пост е редактиран от MitkoS; 12-03-14 в 18:39.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Отговор: Избор на хард диск

    Незнам твоите отношения но аз вече отбягвам солитронска гаранция - много ме бавят.
    И при мен така казваха в началото , но да не ти се падне 4,5г диск.

    КАКТО И ДА Е
    Отместихме темата настраноив мерене на п....и Автора съвсем го объркахме

    По темата - най-добрия хард е този с най-голямата гаранция , на най-ниската цена ,който няма важна информация и има ""back up""
    Case Closed !!!

  18. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #30

    Отговор: Избор на хард диск

    Хора да не пускам нова тема, да Ви питам : в 1-то техно има твърди дискове тошиба 500Гб.-59лв. 750Гб.-79лв.
    и 2Тб.-109лв.Някой да има мнение или да е работил с тошиба хдд ? Дисковете са външни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на качествен външен хард диск до 1TB
    От Aleksandars във форум Мобилни устройства
    Отговори: 44
    Последно: 18-01-23, 21:45
  2. Избор на нов хард диск
    От maxx271 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 57
    Последно: 03-02-15, 14:31
  3. Избор на външен хард диск за ТВ
    От cakifena във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 18-07-14, 14:25
  4. Помощ при избор на преносим хард диск
    От boishin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-07, 22:26
  5. Избор на Хард Диск...
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 11-02-05, 09:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе