Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #1

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    Трябва ми нов харддиск и съм се спрял съм се на WD и Maxtor и двата 80ГБ и 8МБ кеш. Много неща четох, но все още се колебая...



    Кой от двата ще ми препоръчате защото и двата имат горе-долу еднаква цена, така че ме интересува качеството им.



    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    За Макстора знам че много бавно записва.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #3

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    WD често дефектират ама много често в<font color="red">e</font id="red">рвай ми!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #4

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    Аз съм за Макстор, не съм имал проблеми с моите (засега разбира се)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    Моят съвет е: който има по-голяма гаранция ако има подобна разлика. В случай, че са с еднаква, и аз съм за Maxtor.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #6

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    В Аргус има Maxtor с 36 месеца гаранция, значи това ще взема. Мерси много!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #7

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    Хехехе afterburner - батьо ти Кайсо отдавна избистри тая тема (за справка виж сигнатурата ми) ))

    И за това сега е с WD. Направи като неговия избор и няма да сбъркаш

    Пък всичките тея слухове - че често дефектирали и тн. Ами мога само да ти кажа, че WD си идва с 3 години гаранция, от там натък сам си прави изводите

    Моя съвет е - от тея двата вземай WD и няма да съжаляваш, само че имай предвид, че на тея дискове им трябва охлаждане. На моя има 80 мм. вент.

    пред него.

    Ако искаш повече инфо питай



    Ето тука и линк към старата тема дето бистрихме: ТУК

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #8

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    Бат Кайсо колко пари го взе твоя? защото и това е ограничение при мен ... Макстора в Аргус също е с 3 год. гаранция... поне така пише в страницата им.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #9

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    Относно девектирането във фирмата където бачках на всеки 10 имаше<font size="4"> <font color="red">поне</font id="size4"></font id="red"> 3-4 дефекни

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    32
    #10

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    Подкрепям Blade. Големи тесли. Купихме няколко бройки 40GB 7200 rpm WD Caviar оня ден. Очаквах, че ще има някакъв проблем и WD отново не ме разочароваха[:D] - дисковете не се разпознаваха при конфигуриране като мастър. Работеха само като слейв и кейбъл селект [?]. Типично за WD - все нещо ще осерат... Да не казвам за стотиците дефектирали Protege-та, които са ми минали през ръцете. Или пък за 3-те 120-ки, от които остана само 1 здрав след 1час работа на трите заедно...

    Е, тук таме се среща и по някоя по-читава бройка WD, но това е по-скоро изключение[8D]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #11

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    След като съм виждал да се скапе WD на 3 месеца само след пускането на един дефрагмент... no comment.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #12

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    Е като тръгна по вашата логика, не искам да споменавам за марката Мкастор, че нещо ми се пълни устата с плюнка и требе да плюя, да плюя ...

    За мене просто, по добрия избор между WD и Maxtor, определено WD.

    Лично мнение, това е!

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #13

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Хехехе afterburner - батьо ти Кайсо отдавна избистри тая тема (за справка виж сигнатурата ми) ))

    И за това сега е с WD. Направи като неговия избор и няма да сбъркаш

    Пък всичките тея слухове - че често дефектирали и тн. Ами мога само да ти кажа, че WD си идва с 3 години гаранция, от там натък сам си прави изводите

    Моя съвет е - от тея двата вземай WD и няма да съжаляваш, само че имай предвид, че на тея дискове им трябва охлаждане. На моя има 80 мм. вент.

    пред него.

    Ако искаш повече инфо питай



    Ето тука и линк към старата тема дето бистрихме: ТУК



    <div align="right">оргинално мнение на Kayso</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Глупости.

    WD е добър избор само ако гониш гаранция - мога и с технически данни да се обоснова. За скорост изобщо да не говорим -Макстора е много по-бърз, а писането му е ниско при проблем с драйверите (какъвто по едно време наистина имах.

    за инфо -WD (примерно) почва на 25-30 МВ/s (mision imposible) и свършва на 10-15, а Макстора през цялото време от край до край - ~18 Мв/s - и това при кофти IDE драйвер.

    Проблема на WD е твърде (може би с големи букви трябва да го напиша - ТВЪРДЕ) ниската ударо устойчивост - 3 ПЪТИ по-малка от на останалите марки.



    Кайсо - можеш да плюеш саму срещу старите дискове или срещу новите бавни Макстор. Аз мога да ти давам примери и имена на пострадали и от стари, и от нови WD.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #14

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    Защо ми се нахвърлихте на Кайсо? Сега той каза "Лично мнение" идеята е че той е попаднал на малко проценттните бройки РАБОЩИ WD-та! Относно останалите характеристики - в<font color="red">е</font id="red">рно е!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #15

    80ГБ 8МБ кеш - WD или MAXTOR?

    За вас SEAGATE няма ли б'ве. []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. IBM ThinkPad T40 на части и хард диск 80гб!
    От bobi1119 във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 03-09-12, 23:36
  2. DMA Maxtor&XP
    От FOX007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 06-06-03, 13:18
  3. HDD-ta IBM i Maxtor.......
    От EvilYeti във форум Общ - хардуер
    Отговори: 23
    Последно: 17-07-02, 00:23
  4. Pak za MAXTOR
    От Popkaro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-03-02, 01:14
  5. Maxtor...
    От toofy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-03-02, 09:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе