Резултати от 1 до 11 от общо 11

Съвет за UPS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #1

    Съвет за UPS

    Здравейте, трябва ми UPS, към който да включа монитор (17 inch), компютър - 350W и фискално устройство. Намират се на морето и там стават често токови удари и понеже рядко ходя там, ми трябва съответно нещо надеждно.
    Засега съм се спрял на MOST Computers по препоръка от две места. На други места имам inform UPS, на който му свършват батериите след 6-7 месеца, може би година да е минала.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    14
    #2

    Отговор: Съвет за UPS

    Привет.

    Наскоро купих 6 TB външен хард диск и се замислих какво би станало, ако го ползвам и тока спре?! 500 и кусур лв може да заминат на вятъра... Така че моля за съвет за UPS устройство, което да ме спаси в такъв случай - да го използвам едновременно за компютър и 1-2 външни хард дискове?!

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Отговор: Съвет за UPS

    майната им на парите - пак се избачкват , информацията е важна : бакъпвай всичко.
    упс не бих се наел да препоръчвам два апц седят в килера - от както мина на лаптопи няма проблеми.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    14
    #4

    Отговор: Съвет за UPS

    В интерес на истината, взех 2 броя 6 TB заради бекъпа Искам като си записвам колекцията от сериали на тях, да не стане фал от спиране на тока или ниско напрежение и да почнат развалени сектори и т.н. Те така или иначе са със самостоятелно захранване и лаптоп не ме спасява

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: Съвет за UPS

    Ако искаш долу-горе на 3 години да сменяш UPS, може да започнеш този филм, но не си заслужава.Ако захранването и дънната платка са корави ,най вероятно нищо няма да му стане на външния диск.От теб се иска само компютър,монитор и външни дискове да са на един разклонител и то хубав.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 09-12-15 в 16:39.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Съвет за UPS

    аз мога да кажа само хубави неща за моя EATON NV800

    акумулаторът му се скапа след повече от 3 години, което се дължеше по-скоро на липса на цикли на разряд, отколкото на прекалено често изтощаване и презареждане, но както и да е

    иначе храни 24" монитор с 3570К процесор, 2 харда, SSD и DVD-RW за почти 20 минути
    миналата (май) година му смених само акумулатора и всичко отново е шест...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    14
    #7

    Отговор: Съвет за UPS

    Забелязвам, че EATON имат доста модели на нашия пазар (примерно jarcomputers.com).
    Те ли са водещата марка при UPS-те?!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8

    Отговор: Съвет за UPS

    Водещите марки са APC (собственост на Schneider Electric) и Eaton.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Отговор: Съвет за UPS

    apc обаче не са това което бяха - и дори за старите им модели има доста писано че презареждат батериите и ги скапват. по-точно за това което имам съм чел де apc smart 1000/1500i
    упс втора употреба ? вземаш го с нови батерии и поне не се дават пари на вятъра.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #10

    Отговор: Съвет за UPS

    Принципно тези UPS-чета са с оловни акумулатори по 2 последователно свързани т.е. 12+12 = 24V. Максимален разряд около 2А - това си го пише на някои от акумулаторите (но рядко има такова инфо), което значи, че при спиране на тока максималния допустим товар е 24 х 2 = 48W. А всички знаем, че им обявяват и до 1000VA товар - а сега смятаме примерно 1000VA приблизително 800W / 24V или над 30А разряд при максимално натоварване в случая. Дори и при 300W натоварване пак сме далеч над допустимия максимален разряд на акумулаторите или 12A >>>2A max. Ами как може тези акумулатори да не се скапят - това което искам да кажа, че в тези евтини UPS-чета е заложен проблема още при направата им!

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Съвет за UPS

    Това което се дава за ток (Initial current) e първоначалния заряден ток.
    То за това се използват оловни акумулатори защото издържат на голям разряден ток, важното е да не се рaзредят под определена стойност, за което си има предвидена защита (поне би трябвало да има).

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет
    От TOHY във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 28-02-14, 14:34
  2. За съвет..
    От stef_master във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 15-09-11, 09:44
  3. Съвет за UPS
    От IBANEZ_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-03-07, 13:01
  4. Съвет за GSM
    От catana във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-05, 10:58
  5. Съвет за CPU.
    От fori във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 14-11-03, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе