Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    8
    #1

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    Zdrasti ;} razpolagam s ne pove4e ot 930$ s koito trqbva da si kupq monitor + nqkakva konfiguraciq , imam samo sound karta i tonkoloni za sega . te ne se vklu4vat v tezi pari :}; su6to taka pove4eto ne6ta 6te sa bez dcc zavisi ot markata; cpu predpo4itam thoroubreth nad 2000 ; 512 ddr400 ram; duno neznam kakvo ; moje bi radeon 9500 pro mislq 4e be6e 205 $ bez dcc i se nadqvam nego da mi go dadat bez dcc ;

    monitor 17" ; dvd, cd, fdd, .... ako nqkoi optimist ima predlojeniq 6te se radvam da gi vidq [8D][8D][8D]


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    12
    #2

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    Здравей !

    Ще ти дам няколко лично мои препоръки... Писал си че искаш Паломино на 2000+. Аз лично ше ти препоръчам да си вземеш Паломино на 1700+, който безгрижно ще работи на 2500+ (дори мога да ти кажа от къде да си го вземеш) Естествено щом си отделил толкова парички то дъното трябва да е в диапазона $80-$110 и мога да ти препоръчам нещо на АСУС К7400, ЕПОКС 8RDA+или ГИГАБАЙТ 7VAX-A. Всички те са с вграден звук, лан, USB 2.0, AGP8x и уверявам те, че са разкошни.

    Що се отнася до картата, тя разбира е супер затова няма да я коментирам. Записвачка ти препоръчвам TEAC 52x24x42 - $62.

    DVD - NEC или TOSHIBA понеже предлаганите в момента техни модели са с наи-малко време на достъп, а и не създават проблеми.

    За флопи - само да не е СОНИ, понеже са адски шумни, а за монитора - може би Hansol 720D 17" - $ 160 , MAG 786PF 17'' , 0.21 (H), 86KHz, FLAT, TCO 99 за $ 150 или Samsung 755DFX 17”, 0.20(H), TCO99, 85KHz 316лв.

    Ами мисля че това ще е оптимален вариант, а и парички може да ти останат

    А щом искаш без ДДС - погледни www.steltcomputers.com

  4. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    8
    #3

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    hm da vidim sega nqma li da e po dobre (stealtcomputers) :

    ATHLON XP2400+ 102 $



    GIGABYTE 7VAXP s.A VIA KT400,DDR 400, AGP 8X, IEE1394, ATA 133 RAID, ATX, LAN , 6CH. AUDIO 101 $



    DDR 512MB/400 SAMSUNG 78$







    80GB 7200 MAXTOR ATA133 8MB Cache 110$







    DVDTEAC 16x48x 52$



    CHAINTECH GF4 TI 4800SE 128 MB DDR, AGP 8X,TV OUT, DVI 171 $



    LG, E900B, 19”, Flat 0.25, 96Khz, TCO99 202 $





    tva e 861 $ i ako e bez dcc kakto kazva6 togava nqmam problem ostavat pari za kutiq ventilator i tn ... kakvo misli6 ?




  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    230
    #4

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    За за записвачка по-добре Plextor отколкото TEAC разликата е 20 - 25$ .Все пак качестовото е скъпо ама в тоя случай не толкова .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #5

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">hm da vidim sega nqma li da e po dobre (stealtcomputers) :

    ATHLON XP2400+ 102 $



    GIGABYTE 7VAXP s.A VIA KT400,DDR 400, AGP 8X, IEE1394, ATA 133 RAID, ATX, LAN , 6CH. AUDIO 101 $



    DDR 512MB/400 SAMSUNG 78$







    80GB 7200 MAXTOR ATA133 8MB Cache 110$







    DVDTEAC 16x48x 52$



    CHAINTECH GF4 TI 4800SE 128 MB DDR, AGP 8X,TV OUT, DVI 171 $



    LG, E900B, 19”, Flat 0.25, 96Khz, TCO99 202 $





    tva e 861 $ i ako e bez dcc kakto kazva6 togava nqmam problem ostavat pari za kutiq ventilator i tn ... kakvo misli6 ?







    <div align="right">оргинално мнение на Nasko---</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    A бе какви са тези умрели конфигораций.ето това е истината:

    Epox 8RDA+ Nforce 2

    Athlon XP2100+

    DDR 2x256MB TwinMos DDR400 winbound BH-5

    80GB Hitachi GXP180

    DVD ASUS 16x48

    За видео добре си се ориентирал ATI Radeon 9500 Pro 128MB(DPetrov от форума може да ти намери оригинална ББА за 200$,която е с възможно най-добрия тв-аут)и плюс това тази карта е много по-мощна от CHAINTECH GF4 TI 4800SE 128 MB DDR, AGP 8X,TV OUT, DVI








  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    12
    #6

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    Saglasen sym s "vutov87" osobeno shto se otnasia do video kartata, a za ostanalite ne6ta mnenieto si e tvoe. Dали даното ти е ЕПОКС или ГИГАБАЙТ значение голямо няма, те са с еднакви възможности като изключим овърклок-а де . За харда спор няма, а за процесора мисля че не ме разбрахте съвсем правилно. Става въпрос за Паломино на 1700+, което е с най-новото ядро и може да се пусне без абсолютно никакви проблеми на 200МХз шина на процесора и то без да му се вдига волтажа и т.н. Така се получава едно много хубаво чисълце от 2500+ и при това работейки съвсем стабилно и коректно без покачване на температурата.


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    240
    #7

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    Абееее що всички се хвърляте на големите цифри от рода на 2400+ ; 2100+ и т.н.NeroN е прав по отношение за 1700+ т-бред 'Б'. Аз сега съжаляавам че преди около 6 месеца си взех 2100+ (е не съжалявам чак толкоз ама все пак...)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    33
    #8

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    Така значи имаме си човек който има много пари за хубав комютър ей такива ги обичачм зна4и за хардане знам за тебе ама аз бих си взел некое WD 80 gb s 8mb cache или направо бих скочил на едно Serial ATA 80gb зависи от дъното първия вариант според мен е за предпочитане и струва някъде около 121$



    K7 2700+ Barton, 333Mhz 166$



    Gigabyte 7VAXP-A Ultra KT400A, DDR400, AGP 8X, SB5.1, Lan, SerialATA&ATA133Raid, 1394 123$



    2х256 RAM DDR400 ako iska6 moje i markova TwinMos bh5



    ATI RADEON 9500Pro, 128MB DDR, TV Out, Dual 205$ +dds

    ili GF FX5600, 128MB DDR, AGP8x, TV Out, MSI 196$





    Monitor Samsung 757MB 190 +dds ili 213$





    towa moga az da ti predloja


  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    36
    #9

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    Аз пък ще ти кажа, че на първо място трябва да решиш какъв монитор да си вземеш и колко пари можеш да отделиш за него. Тия вариати дето ти ги предлагат горе с дъна за 130$ и дърварски монитори ги забрави. НЯМА по - важен и по -траен компонент от монитора. И 1700+ да вземеш и 3000+ след две години ще можеш да играеш само тетрис на него(доста силно казано, но мисля че схващаш каква ми е идеята) същото важи и за видео каратата.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    30
    #10

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    Вярно е това, което казва Чернокрилия паток. Процесорите от едно поколение остряват почти еднакво за един и същ период от време. Няма значение дали ще си вземеш 1700+ или 2000+ или още повече 2500+. През 2005 година ще ти вършат една и съща работа. Аз навремето през декември 2000 г. се двоумаях дали да взема Дюрон на 750 или Тандърбърд на 850. Като цените им бяха 80 и 160 долара съответно. Аз избрах Дюрон. Дори една година по-късно двата процесора вече бяха еднакви по производителност, с тази разлика че ако бях избрал Тандърбърд щях да дам два пъти повече пари. На видеокартите и процесорите цените се менят най-бързо. Така, че моят съвет е: Инвестирай в качествен монитор, например Нек/Мицубиши; купи си качествени клавиатура и мишка - Например Логитех или може и Микрософт; Купи си качествена и безшумна кутия. И най-накрая купи си най-евтиния Атлон ХР и заеби тоз овърклок ако трябва да слагаш вентилатори шумни като хеликоптер.

  13. rub
    rub е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    74
    #11

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    NERON moia processor e na 1700+

    za6to ne moga da go overclockna ????[8)][8)][8)]

    digam mu 6inata i ne mi tragva

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #12

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    Аз бих направила следното:

    1. Ще си помисля много хубаво за какво ми е конфигурацията (и за какво може да ми дотрябва през следващите една-две години)

    2. Ще си избера монитор (в зависимост от горното - ако не се налага огромна работна площ и няма да се занимавам с предпечат ще отделя 300 долара примерно за TFT 15" ADi)

    3. Ще отида в "Persy" или в друга фирма с доказан авторитет и ще ги помоля за консултация.

    4. При взимане на решение ще се водя преди всичко от критерия "възможност за по-късен ъпгрейд" и "по-добре малко по-скъпо, но качествено".

    5. Веднага след купуването ще започна да си мисля откъде да намеря допълнително средства в рамките на година-две за ъпгрейд, като се пазя да не се вманиачавам на тема "имам най-новото, най-доброто", но ще се сетя и за един куп периферия, която ми трябва, ама не съм предвидила....... Ама това вече е друга тема!

    []



    Успех в избора!

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #13

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз бих направила следното:

    1. Ще си помисля много хубаво за какво ми е конфигурацията (и за какво може да ми дотрябва през следващите една-две години)

    2. Ще си избера монитор (в зависимост от горното - ако не се налага огромна работна площ и няма да се занимавам с предпечат ще отделя 300 долара примерно за TFT 15" ADi)

    3. Ще отида в "Persy" или в друга фирма с доказан авторитет и ще ги помоля за консултация.

    4. При взимане на решение ще се водя преди всичко от критерия "възможност за по-късен ъпгрейд" и "по-добре малко по-скъпо, но качествено".

    5. Веднага след купуването ще започна да си мисля откъде да намеря допълнително средства в рамките на година-две за ъпгрейд, като се пазя да не се вманиачавам на тема "имам най-новото, най-доброто", но ще се сетя и за един куп периферия, която ми трябва, ама не съм предвидила....... Ама това вече е друга тема!

    <div align="right">оргинално мнение на Jenny</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">1.Предполагам че го е мислил.

    2.Това ADI малко е далече от мечтата на дизайнера - за всякаква друга употреба бих го препоръчал.

    3.Да, и ще ти продадат интел за доста пари. За 930 долара ще му сглобя меко казано прилично РС, което няма да пипа поне 8~10 месеца (тогава по-моя препоръка ще го пипне..иначе остарява много)

    4.При правилно подбрани части няма да се нуждаеш от ъпгрейд а от директна замяна смалко доплащане.

  17. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #14

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">NERON moia processor e na 1700+

    za6to ne moga da go overclockna ????[8)][8)][8)]

    digam mu 6inata i ne mi tragva



    <div align="right">оргинално мнение на rub</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хъ пич - аз имам кола и й се скапа ремъка. Какъв да си купя?

    Не можеш да ми отговориш, нали?

    Ами дай понече информация за тоя процесор де! За дъно, за памет, на какво и колко го пускаш? Може да е от старите и да не може бре..[?][?][?]

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #15

    Pomognete mi s izbora na konfiguraciq?

    Абе само не мога да разбера защо когато някои пита какъв комп да си земе и се почват "земи си това и ще го пуснеш на еди колко си" "не може да го пусне на толкова, ти с какъв ЦПУ си?" и прочие. Тези нещица са обсъждани много пъти и ако човека иска ще си провери по форума.

    А иначе мнението на Jenny покрива моето[]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Konfiguraciq za PC
    От daniela във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 06-01-06, 19:22
  2. Help-konfiguraciq
    От gonzolito123 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-12-04, 15:39
  3. DVD Rom+Konfiguraciq Vypros??
    От MadMax във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-02-03, 03:55
  4. Daite idei za Athlon konfiguraciq
    От Miroir във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 27-12-02, 21:03
  5. ami... i az... da pitam za konfiguraciq
    От pro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 19-12-02, 11:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе