Резултати от 1 до 11 от общо 11

Включване и изключване на РС по LAN ... ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #1

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    Някой може ли да ми каже как мога да включвам и изключвам (захранването) РС по мрежата дистанционно от друго РС в мрежата. Дъното на РС-то позволява WAKE UP по LAN, но не знам каква LAN карта да си взема. А и какъв software да използувам. Някой правил ли е нещо подобно? Някъде бях срещал някакви програмки, но не знам коя е най-подходяща ...



    PS. PC-то е с WinXP и има 3 user accounts и трябва да се запуска от РС-та с Win98SE и WinME.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    Wake on Lan точно не съм пробвал, но като знам че с Wake on Keyboard/Mouse... става с вероятност 1:1000

    на точноопределени дъна с точноопределена перифeрия, съм крайно песимистично настроен към такъв тип опции. []

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #3

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    Значи Wake от външен модем става без проблеми. А дъното ми е AOpen AK73 pro. Според описанието на дъното е напълно възможно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    70
    #4

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    <quote>Wake on Keyboard/Mouse... става с вероятност 1:1000

    </quote>

    Ами, всеки път си пускам така PC-то от клавиатурата, няма да си чупя кръста да се навеждам. Едва ли зависи каква карта слагаш, не знам ... е трябва да е с ROM естествено

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    EPPROM се слага по друга причина, а именно за бездисково управление на PC за достъп до Lan. В biosa се правят натройките, но трябва да е прецизно съгласувано с power managment и други. Няма начин да не стане. Важно е дъното да поддържа wake up to lan. Картата почти няма значение, е за предпочитане е да е маркова.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    интел етер експрес 100 примерно - има си кабелче за уейк он лан, то се закача към дъното и...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    33
    #7

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    Виж са щом дуното ти го подържа зна4и само си взимаш некаква по новичка Лан карта не е задулйително да е маркова и гледай да не е с кабелче това говори че тя не подържа PCI 2.2 спецификацията аз напримерно имам Surecom и ства без проблем триябва да си знаеш МАК адреса на лан картата и става с програмка тя дайе я има ж дискетата с драйверита на лан картата ама проблема е че требва в биоса да съгласуваш много добре Power Managements иначе нема да стане аз те съветвам да пуснеш едно търсене в гоогле-то и да четеш внимателно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #8

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    А дали има начин компютъра да се пусне с Power бутона на дистанционното на тунера?

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    Разбира се, че може (нали си с ATX ?). Трябва ти обаче една програмка, на която не се сещам в момента името. Нещо от рода на Remote Power нещо си ... . Google ще ти помогне .

    ------

    * - става дума за дистанционно на ТВ тунер ...



    ---------

    Между другото (някой от) марковите компютри могат да се включват и изключват в точно определено време. Това е опция на Biosa им. А wake up lan им е задължителна опция и си работи със сгурност отлично.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #10

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    За ключване на комютъра през локалната мрежа - необходима ти е мрежова карта която поддържа тази опция. Те се разпознават лесно по куплунга, който напомня куплунга за кабел на компакт диск на звуковата карта. За да го изключиш по мрежата - достатъчно е да си изтеглиш програмата Switch off от download.com която е freeware. Тя има WEB interface, който позволява дистанционна настройка.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #11

    Включване и изключване на РС по LAN ... ?

    Друг модел LAN карта потдържаща опцията Wake on Lan e D-Link DFE-530TX. В комплект с нея си идва и кабелчето за връзка с дъното. С нея съм пробвал Wake on Lan и работи.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. изключване на фризер
    От Стефанова във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 11-09-11, 20:03
  2. Отговори: 3
    Последно: 22-02-10, 13:14
  3. Отговори: 11
    Последно: 11-02-10, 21:48
  4. Изключване на диск?
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-11-09, 17:17
  5. Бавно изключване на Уин ХР
    От D3BEP във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 07-01-04, 04:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе