Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By kokovox
  • 1 Post By frodo
  • 1 Post By bagerista9

Кой от следните рутери да избера и защо

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #1

    Кой от следните рутери да избера и защо

    Привет отново,
    От заглавието на темата си личи какво търся, като се спрях на 3-4 рутера на една марка (ASUS). Не робувам на марки, просто преди години бях слушал доста негативни отзиви за ТП-линк и Д-линк. Понеже това ще ми е вторият рутер в живота. Сегашният Linksys WRT54 GL е здрав и до ден днешен, въпреки че го имам от над 12 години, но просто е морално остарял и с неговите 54Mbps до никъде, а пък и в най-отдалечената точка в апартамента няма сигнал или е много слаб. Харесва ми, работи си нормално, а една система когато работи не се пипа, но уви няма как вече... Та съм бос по отношение на качествата на новите рутери и не зная какво да търся и кое е реално ми е необходимо и кое е просто пазарен трик на производител.
    Въпросите които ме интересуват първоначално са каква е разликата между 2.4 GHz и 5 GHz и реално нужно ли ми е за една домашна мрежа, за каквото реално сменям рутера. Също така и сигнала ми трябва да бъде силен и да достига до другия край на апартамента. Рутера ще бъде в стаята, защото там е повечето техника, а до другите стаи ми трябва безжичен силен нет. И другото което по-важно ме интересува е разликата в скоростта през Wi-Fi, виждам има 300, има 300+300 и 300 + 867... Ако може някакво обяснение на 2-3 реда ще съм много благодарен.
    Към рутера ще бъдат вързани една десктоп машина с кабел, 3 гсм-а (не постоянно), един или 2 смарт ТВ, лаптоп, един таблет и евентуално да закача един външен хард към рутера за да е достъпен отвсякъде.
    Ето това са рутерите на които съм се спрял:
    Безжичен рутер ASUS AC1200G Plus, Dual-Band, Gigabit - eMAG.bg
    Безжичен рутер ASUS RT-AC53, Dual Band AC 750 Gigabit Router - eMAG.bg
    Безжичен рутер ASUS RT-N18U, 300 + 300 - eMAG.bg
    Asus RT-N18U 2.4GHz 600Mbps High Power Router, Gigabit Ethernet, USB 3.0 - eMAG.bg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2

    Отговор: Кой от следните рутери да избера и защо

    Разликата между 2.4 и 5Gh е че втората има два пъти повече капацитет от първата. Също така все още няма толкова много 5gh рутери и мрежи, колкото 2.4gh. Това означава, че ще има по-малко смущения при 5gh. Недостатъка на 5gh мрежа е, че покрива по-малко пространство и не минава през стени, толкова добре, колкото 2.4gh.
    Колкото по-голям е капацитета на рутера токова по-повече устройства ще могат да се използват без забавяне едновременно. По-скъпите рутери с по-голям капацитет имат по-добри процесори и повече рам инсталирани в тях.
    Асус са водещи при рутерите.
    MartinNez одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Кой от следните рутери да избера и защо

    Супер много благодаря за изчерпателния и разбираем отговор! Въпросната 5gh мрежа ще може ли да минава през 2 панелни стени примерно без големи загуби или нямаш представа? А на един от рутерите видях, че има MIMO антена колко по-добра е от стандартните и какви са и dB които достига?
    Хубаво за марката, а от изброените по-горе рутери кой би бил най-удачният вариант спрямо скалата цена/ полезност? Тоест дали си заслужава да взема AC1200G или мога да мина и с RT-N18?

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #4

    Отговор: Кой от следните рутери да избера и защо

    Предполагам няма да има проблем през 2 стени, но божа работа. През 2 стени може да има мъртви точки в стаята. На 2.4гх не би трябвало да има проблеми. За скалата цена/полезност зависи от вас. Ако ще го ползвате с 10+ устройства едновременно по-скъп=по-малко проблеми. Мимо антена не знам, какво е точно.
    Единия ми рутер е Безжичен рутер ASUS RT-AC68U, 600 + 1300 - eMAG.bg
    Скъп е, но аз съм доволен. Надявам се да не трябва да го сменям скоро тоест да не се развали.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #5

    Отговор: Кой от следните рутери да избера и защо

    3 и 4 са едно и също устройство. Аз закупих един в края на 2016г. на промоция. Отличен модел ако не се търси АС стандарт специално. Мощен процесор, повечко Рам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #6

    Отговор: Кой от следните рутери да избера и защо

    Да, и аз го установих снощи след доста четене на ревюта за този RT-N18U и предполагам разликата в описанието на продукта в сайта на тия емаг е, или грешка, или някакъв мамалигарски трик. Да не говорим и за разликата в цената между 3ти и 4ти линк, а реално е едно и също устройство (109 и 139 лв ?!).
    От изчетеното снощи из чуждестранните ревюта доста хора са останали впечатлени и доволни от него. И аз се изненадах като видях колко флаш (128) и рам(256) памет има на фона на другите (16 флаш и 128 рам)... И на 11n е изпилен до 450 Mbps и с някаква тяхна технология (на Асус) Турбо опция до 600. Докато другите стандартно на 11n си седи до 300 и разликата вече идва от новия АС стандарт. Другото което успях да откроя е че го дават само него за големи апартаменти, а останалите средни, според сайта на Асус.
    Общо взето се колебая силно между този и AC1200 G+, като той ме задържа заради 5GHz и новия АС стандарта... А и разликата от 30 лв е сравнително малка, след като така или иначе искам рутера да е средно приличен като качество. Избора ми е труден, защото няма смисъл да плащам повече пари за нещо, което мога да го имам и за по-малко. Но от друга страна не съм пробвал как се държи мрежа на 5GHz. Мисля, че един приятел наскоро си купи нов рутер на Linksys и има 2.4GHz и 5GHz канали и евентуално този уикенд ще отида до тях да тествам и да видя как се държи и ще решавам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #7

    Отговор: Кой от следните рутери да избера и защо

    +1 за ac1200g plus

    Имам го от 2 месеца и съм доволен...цената също е много добра в тази промоция
    Незнам как ще стоят нещата с харддиска,който искаш да свържеш с него..usb-то му е 2.0 (нямам такъв за да пробвам)..иначе си има настроика да го ползваш като медия сървър но незнам до колко ще се получат нещата

    иначе мрежа имам навсякаде но както е писал колегата божа работа дали при теб ще е така

    пп..
    хвърли един поглед и на този цената е добра и доста го хвалят
    Безжичен рутер TP-LINK ARCHER C7, Dual Band, AC 1750Mbps - eMAG.bg
    Този пост е редактиран от frodo; 27-01-17 в 11:22.
    bagerista9 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #8

    Отговор: Кой от следните рутери да избера и защо

    Аз съм с Linкsys EA 6900 от както е излязъл като модел и мога да кажа че не бих го сменил за нищо друго към настоящия момент,освен с по висок клас на същия производител,но за сега ми върши чудесна работа.
    За Asus,нищо добро не съм чул и видял през изтеклите 10 години,но това си е мое мнение,да не говорим че дори и скъпите им модели са адски грозни кютуци,които човек да се чуди къде да ги крие в жилището си...
    Така че избора си е твой...тези под 150-200 лв. няма какво да ги гледаш изобщо....ако искаш наистина добър рутер.
    Този пост е редактиран от iveto; 27-01-17 в 18:07.

  11. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #9

    Отговор: Кой от следните рутери да избера и защо

    10x за C7 с версия V2,за почти година няма една забежка,90кв апартамент ги покрива отвсякъде.
    frodo одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #10

    Отговор: Кой от следните рутери да избера и защо

    колега погледни това сравнение особенно как се справя асуса с 5g мрежата
    Reviewing ASUS RT-AC1200G+ - One of the best affordable routers you can buy today - Page 2 | Digital Citizen

    пп..
    гледам в другата теме си писал че ще ползваш големия пакет от м тел...аз плащам за 100мб интернет и се справя чудесно няма как да дам мнение как стоят нещата с по високи скорости но не вярвам да има проблем
    Този пост е редактиран от frodo; 27-01-17 в 13:24.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #11

    Отговор: Кой от следните рутери да избера и защо

    Загледах го въпросният Арчър, но ми надхвърля бюджета, иначе има хубави показатели. И да снощи гледах точно това сравнение от линка.
    Да, аз също не бих си сменил сегашният linksys WRT54GL, но просто е много морално остарял и скоростта и покритието му са ми малки вече. Но просто 300+лв за рутер в момента са ми малко излишен разход, иначе определено съм ги признал за най-коравата фирма. Просто търся междинен към висок вариант. А пък естетика не гоня, все пак блока е панелка.. Но това от което наистина се притеснявам е че нямам никакви лични впечатления или такива от познати за рутерите на Асус. И сега един казва топ марка, друг не са кой знае какво и малко шах . Ще умувам още ден-2 и ще видя какво ще поръчам.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ВЪпрос за Рутери
    От beretta92sd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-11, 02:30
  2. WiFi Рутери - излъчване?
    От izwerga във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 05-12-07, 20:04
  3. Нестабилност на Рутери!???
    От lil във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 27-09-07, 07:32
  4. Рутери?
    От Malkia във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 01-11-05, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе