Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

WiFi Рутери - излъчване?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #1

    WiFi Рутери - излъчване?

    Някой има ли представа , какво е излъчването на такъв рутер и безопасно ли е за оклоните.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    Безопасно ако искаш си прекарай кабел.

    При Wireless-a е около 20 пъти по слабо излъчването от мобилен телефон. Не е доказано да е вреден. (и не е доказано да е безвреден). Където има деца не е желателно да има wireless. (на много места започват да забраняват да има wireless в училищата)

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #3

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    Където има деца не е желателно да има wireless. (на много места започват да забраняват да има wireless в училищата)
    Имам тъкмо две деца. Благодаря ти за отговора , честно казано не очаквах толкова бързо и толкова задоволителен отговор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #4

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    И аз съм с две деца и с wireless в къщи. Дайте някой линк за повече ограмотяване.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    Определено мисля, че не са опасни.
    http://forums.cnet.com/5208-6142_102...158657&start=0
    тук има доста мнения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #6

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    http://www.powerwatch.org.uk/docs/20...iFi_letter.pdf
    мога да дам още много примери... но този е най-логично и ясно написан за непросветените.

    А който мисли, че е безвреден да си върже 5 антенки на главата и да браузва през тях.. до 4часа му гарантирам ще стане олигофрен , ако е още жив. (това е майтап да не вземе да го направи някой! Не нося отговорност за последствията)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    DeathKnight, извинявай, ама ти Wireless рутера на главата ли си го слагаш за да работи?
    Ами то по твоята логика и мониторите и компютрите са вредни, сложи си 5-6 на главата и пробвай да броузваш с тях. До 1 час ти гарантирам, че ще те обявят не за олигофрен, ами за топ идиот на годината

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    Направете друг опит
    НЯкой задавал ли си е въпросът колко Киловата летят в ефира неусвоени ?
    и как радистите се майтапеха с простолюдието като сложиха една лампа до антената и тя светна - без да е закачена към ел мрежа!
    това за безвредното не ми го хвалете.
    2,4GHz , едиколко си Вата , са си сериозно облъчване.

  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #9

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    Тези безжични рутерчета на колко вата са горе-долу? А тези хора които имат и клетки на ГСМ-ите на покривите и са на последен етаж? И те са опасно но според мен чак да правят мизерии ме съмянва.

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #10

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    Последно?
    Дотук 2:2 Mr.TECHNO и DeathKnight  VS. Black Adder и Wise.
    Ми ние дето не сме сигурни , кво да правим  .
    Аз в къщи (т.е на терасата) имам една антена за ефирните телевизии. От нас се вижда съвсем ясно и близо (около 4км.) кулата на копитото. Когато държа коаксиалния кабел допрян до ръката си и се хвана за металната ограда на терасата , усещам леко "бъзикане". Все пак кулата е доста далече , но все пак  .
    Та си мисля ако изведнъж всички вълни дето се носят из въздуха влезат във видимия сектор на дължината на вълната , дали въобще ще виждаме нещо.
    Лекичко се плаша като се замисля.
    Добавено: Имаше един филм по Дискавъри за тези клетки и близоста да високоволтови проводници. Никой не каза в предаването , че е безопасно , даже напротив.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    практически наблюдения (не лични, аз в микровълновата не си пъхам главата):

    wireless до монитора пред човека - по обяд вече има главоболие
    "ретро"-кабелче - няма главоболие

    повече не ми трябваше да се просвещавам по темата

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Някой има ли представа , какво е излъчването на такъв рутер и безопасно ли е за оклоните.
    Абсолютно безопасно! Излъчваната мощност в антената е до 100mW (за сравнение един GSM залепен за главата на говорещия излъчва 2W когато работи на 900MHZ и 1W при работа на 1800MHz). И идея си нямате какви облъчвания с много по голяма мощност получавате всекидневно, само разхождайки се по улиците...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #13

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Абсолютно безопасно! Излъчваната мощност в антената е до 100mW (за сравнение един GSM залепен за главата на говорещия излъчва 2W когато работи на 900MHZ и 1W при работа на 1800MHz). И идея си нямате какви облъчвания с много по голяма мощност получавате всекидневно, само разхождайки се по улиците...
    @Lupus, твоето мнение не го взимаме под внимание, ти си заинтересована страна.
    Иначе логиката, вие така или иначе ще си умрете ходейки по улицата, със или без wireless ми харесва

    @BlackAdder никога не чете нещата в скобите
    ----------

    Едно нещо ми е направило впечатления, никой производител на GSM, Wireless или подобни не казва ще са безвредни, а казва няма данни да са вредни... ха ми тестове за подобни у-ва ще отнемат 20 години, кой ще чака.. А после ако се потвърди, че са вредни.. ми ще ги спрят.

    Вероятността на хванеш рак е %, с рутер 0.0001% без рутер 0.00009% с 40 рутера на комшиите 0.001%
    Вероятност да станеш олигофрен ако рутерите са раположени на равно разстояние от главата ти 100%

    //offtopic..
    Lupus гледам слагат GSM клетки на върха на блоковете, ако живееш на последния етаж точно под клетката?! Колко и е мощността. Прати ми PM?
    //offtopic..

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #14

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    Облъчването е толкова 'силно' навсякъде така че не мисля че един рутер отгоре ще навреди с нещо...безжичните устройства ще се увеличават все повече и повече така че няма измъкване. И като цяло не мисля че всички учени в насши дни знаята какво точно да мерят за да определят дали са вредни или не. Има ли излъчване има и облъчване....сега на какво точно влияе то не е много ясно....

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: WiFi Рутери - излъчване?

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    @Lupus, твоето мнение не го взимаме под внимание, ти си заинтересована страна.
    Знаещата...

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    //offtopic..
    Lupus гледам слагат GSM клетки на върха на блоковете, ако живееш на последния етаж точно под клетката?! Колко и е мощността. Прати ми PM?
    //offtopic..
    Мощността на клетката е 20W. Живеещите в блока, на който са антените обаче от тях не получават нищо! Антените са така насочени, че облъчват съседните блокове и улици, излъчването надолу е практически 0. Съвсем друго е положението, ако антената гледа в прозореца ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вредно излъчване на сирената?
    От maria111 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 02-12-09, 00:38
  2. начин за излъчване на поточно видео
    От bojanm във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-08, 10:34
  3. Отговори: 18
    Последно: 30-09-08, 22:46
  4. Нестабилност на Рутери!???
    От lil във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 27-09-07, 07:32
  5. Рутери?
    От Malkia във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 01-11-05, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе