Резултати от 1 до 14 от общо 14

Нова конфигурация - питане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #1

    Нова конфигурация - питане

    Здравейте,
    сглобявам първата си конфигурация и стигнах до захранването за което моля за малко помощ.
    Бюджета е около 100лв и ми се иска да е максимално тихо. Като мощност мисля че 430W се ма достатъчни, но прикачам списък с компонентите на които съм се спрял:

    https://pcpartpicker.com/list/hk7y2R

    Естествено не е казано, че това ще е краиния вариант (особено за видеото) така, че приемам съвети и за конфигурацията стига крайната цена да е около 1000лв (може без хдд и ссд) за всичко (без монитор и периферия)

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    То хубаво , ама каква е целта ? За какво ще се ползва предимно ?
    Иначе варианти има , на цени разни .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #3

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    То хубаво , ама каква е целта ? За какво ще се ползва предимно ?
    Иначе варианти има , на цени разни .
    за всичко ще се ползва
    да кажем 80% мултимедия, 20% игри и обработка(PS, LR)

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    Не се обиждай, но ти си тръгнал с трици маймуни да ловиш
    За това за което го искаш ти трябва друг компютър, това твоето е по-скоро офис машина, за най елементарни дейности. Не че няма тръгнат игрите или филмите или няма да си правиш обработката но няма да имаш никакъв комфорт в работата.
    За процесор си вземи поне i3, а рамта 2х4Г или 2х8Г. И е добре да помислиш за SSD диск, поне операционната с-ма да е на него. Има осезаема разлика. Видеото в случая няма голямо значение, освен ако не мислиш а играеш тежки игри. Тогава ще ти трябва видео от среден клас (350-500лв).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #5

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    Не се обиждам спокойно, все пак съм тука за съвет Каква ти е идеята за процесора, че не става. При тестове с i3 7100 примерно почти не отстъпва, а говорим за половината пари. Дай пример за друг актуален процесор за подобни пари и повече производителност? Рамта мисля, че е добре тази която съм сложил, а в бъдеще още толкова. Видеото го оставам последно като там вариантите са ми 1050, 1050 Ti, 1060 3gb или 970 всичко на nVidia, като няма проблем да е и втора ръка, но всичко зависи от останалите работи.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    Всичките компоненти са хубави но не и за гейминг компютър. Тоест ако решиш да играеш с този компютър повечето съвременни игри ще трябва да се задоволиш с по-ниски настройки за детайлност на картината, никакъв антиалайзинг и сравнително ниски слаби кадри. Една истинска видеокарти за игри струва повече от цената на твоите компоненти в списъка. Това не ти го пиша за да те разубедя (парите и нервите са си твои). Просто да те подготвя с очакванията ти какво ще се получи. Не случайно геймърите слагат i7 процесори които не спъват производителноста на една бърза видео карта. Ако искаш нещо по-евтино и достатъчно бързо за видео карта, пробвай някой Radeon RX 480 или 580. За процесор минимум i5 или новите АМД процесори които излязоха изключително приятни и бързи. Но за всичко това, ще трябва да дадеш няколко пъти повече пари от това което си замислил.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #7

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    Оставам с впечатление, че си мислиш, че съм геймър и само за това ще се прави на машината, а в действителност последно актуално заглавие съм играл преди 8 години - от тогава съм и с един ASUS X50SL който се ползва като настолен когато съм си в нас, така че под игри на новата машина разбирай много малко игра през свободното време без претенции да ми е на макс всичко Идеята е за заменя лаптопа с нещо по-актуално и модерно което ще ме изкара 3-5 години с леки и евтини ъпгреиди (рам и процесор примерно). Само да кажа, че държа и на шума да минимален затова писах тук главно за препоръка на захранване което е тихо.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    Това изяснява доста. В такъв случай машината ще ти върши работа. Всяко захранване с 12см. перка ще е безшумно. За всеки случай си вземи нещо по-читаво (Fortron, CoolerMaster, Corsair). Боксовото охлажадне на процесора също е сравнително безшумно (само при високи температури се чува перката).

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    Ей това захранване отговаря на изискванията ти (мощност, шум, цена)
    Corsair VS series 450W
    https://solytron.bg/komponenti/zahra...096-eu;details
    В случай, че ти хареса това захранване, то да да кажа още, че по правило, Солитрон не извършват продажби на дребно. Така че ако ти откажат такава продажба, помоли ги да ти посочат техен партньор за твоето населено място.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 03-06-17 в 21:09.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #10

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    Добре а с това захранване ще мога да ли да захраня GTX 970, защото това ми е един от вариантите, предполагам иска допълнително захранване освен слота и. Принципно мога да отделя още 30-40лв за захранване от това което си посочил. Тогава може би Corsair Builder Series CX 80 ?
    Или нещо друго?
    Другото което не съм харесал е кутия. Там искам да е с долно поставяне на захранването ( не знам защо, но ми е по красиво) да има място за кабелите зад дъното и да има място за 2.5" ХДД.. Кутия DeepCool Tessaract BF, Mid Tower, ATX, Черна - eMAG.bg това дали е добре и дали ще има хубав поток за охлаждане?

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    Ей тук можеш да ги разгледаш захранванията Corsair предлагани в Солитрон
    https://solytron.bg/komponenti/zahra...lyIjoiYXNjIn0=

    На много места се продават кутии, но според мен най-хубавите (но и по-скъпички) кутии ги има(имаше) в Мост. (Кутии)
    Производител - Cooler Master или пък Fractal Design.
    За съжаление сайта им не го актуализират винаги, така че го имай само за ориентир.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #12

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    bladyle , в зависимост от видеокартата ,която избереш избери захранването. Ако избереш 1050 или 1050 Ti ,те имат TDP от 75W и 300W захранване ти стига. Ако избереш 1060, то има TDP от 120W ,тук трябва 400W захранване .Ако е 970, TDP e 145W и тогава ти трябва захранване от 500W. Това с нужното захранване не си го измислям ,а го пиши на сайта на Nvidia.Гледай захранването да е качествено (bronze, silver, gold и т.н.) и марково (Seasonic,FSP). Corsair не правят захранвания(ODM производители им ги правят). Захранванията с по-голямо КПД логично е да са по тихи ,защото отделят по-малко топлина.И ако ще играеш малко игри ,може да минеш и без външна видеокарта. Вземи си Core I5 и компютъра ти ще бъде актуален в следващите 5 години. Не гледай тестовете на дървените игри,където всички процесори от celeron до core i7 имат равни резултати.Кутиите с долно поставяне на захранването може да са красиви ,но не създават ефективен въздушен поток.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #13

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    добре значи 1050 Ti със Seasonic G-360, 360W, 80+ GOLD, ​ би трябвало да е добър вариант

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #14

    Отговор: Нова конфигурация - питане

    Изглежда перфектно.Seasonic е единствената фирма ,на която всичките й захранвания имат сертификат 80plus.Тук е техния калкулатор за необходима мощност.

    - - - - - - - - - -

    Понеже питаш каква е разликата между Pentium и I3. Разликата е в това,че I3 притежава в повече множеството от команди AVX/AVX2 .При използване на тези команди производителноста рязко се увеличава, програмистите все по-често ги използват,особено в програми за мултимедия.Тестовете ,които си гледал сигурно ги няма.Лично аз бих избрал I3. Трябва да накараш търговеца ,който ти продава дъното да ти ъпдейтне до последно BIOS, иначе процесора няма да тръгне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ъпгрейд или нова конфигурация
    От frizera във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 26
    Последно: 24-02-17, 21:07
  2. Чисто нова I5 геймърска конфигурация !
    От a_vetkov във форум Приключили продажби
    Отговори: 11
    Последно: 30-11-12, 17:52
  3. Съвет за нова конфигурация!
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 19-04-11, 11:23
  4. Помощ за нова PC конфигурация
    От InternetZombie във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 26-03-09, 09:14
  5. Съвети за нова конфигурация...
    От mitsy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-03-03, 01:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе