Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Открийте 7-те лъжи :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #16

    Открийте 7-те лъжи :)

    като прочета някъде МАРКОВИ машини и полудявам , тука аз съм в Маями , няма много самоделки... всичките ми приятели имат "МАРКОВИ" машини , няма един който да няма през ден проблем , почти всяка вечер съм на гости на някой да му оправям нещо... аз си напрвих един ком , след като си купих един "МАРКОВ" Compaq , и да ви кажа , правя вече 4ти за приятел... а "МАРКОВИТЕ" ги пращат на роднини в БГ... Какво означава ЖЪЛТ компютър? Моя сега има повече маркови части от тоя Компак дето го бях купил? ха .. направо не мога да повярвам че има хора дето се хващат за "МАРКАТА" и за да не кажете че си говория ето така... досега за 8 месеца съм разглобил и изпратил към БГ 3 НРта Един Compaq , и един ИБМ МАРКАТА ТУКА ОЗНАЧАВА САМО ЕДНО ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ ЧЕ АКО СЕ СЧУПИ ЩЕ СЕ ОБАДЯТ НА СЪПОРТТА И ЩЕ ИМ ГО ОПРАВЯТ.... Това е... ..."МАРКОВИ" а именно в един такъв марков видях чипсет 845РЕ Без AGP na duno ASUS..... az lichno ne mojah da go poviarvam.... dokuto se opitvah da sloja Radeoncheto.. na LISPVASHTIA PORT....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    169
    #17

    Открийте 7-те лъжи :)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Аз ще си взема DELL-а a ти може би MAC-a и ще си преебан

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ти май не гледаш втория ми пост с ценовото сравнение .....или нарочно го избягваш .виж какво пoлучаваш с DELL-ла и съответно с Мaka ,с тия 400 долара повече за DELL-ла ще си сложиш Р9800Про на MAC-ka..намери ми компютър за под 3000 долара с подобни характеристики и с 64-битов процесор 1Гхз фронт бъс, PCI-X слотове и такъв страхотен дизайн ?...също така никой не ти казва какво да взимаш .....всеки сам си решава какво е най-доброто за него.... но да говориш простотии от сорта, че мака е скапана машина .........



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Buggi, извиявай, мога ли да попитам, ти с МАК ли си?

    И ако не, защо?

    И ако да, защо?</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Да аз нямам ,но брат ми има [] и си е супер доволен .... нямам защото в БГ не са популярни, нямам и необходимите средства за покупката на такова нещо ,......... но ако имах парите щях да имам и MAC и ПЦ []



    BobyTT , американците не бачкат за 150-200 долара на месец, а и колко от тях се интересуват как изглежда компютъра от вътре? []

    Маковете са за хора които знаят какво ще получат ....е да съпорта не им е блестящ но за сметка на това съотношението цена качество при PowerMac-ковете е доста добро ... да не говорим за портативните им компютри там няма и почва за сравнение с ПЦ аналозите ., .....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #18

    Открийте 7-те лъжи :)

    Виждам много добре ценовото съотношение... и пак ти казвам Dell-а ще взема, и не защото MAC-а е скапан... просто на мен никаква работа не може да ми свърши една купчина железа на която не вървят нещата с които аз нормално оперирам... и изобщо пазарния дял на MAC в световно изражение е под 5% (дори го завишавам леко). Голяма част от софтуера го няма изобщо за MAC, е може да има някъв еквивалент, но човек няма този избор... за игрите няма да говоря, те и за PC вече са кът. []

    -----------------

    Но всички вие не ми схванахте основната мисъл.

    Мен ме дразни че от APPLE най-нагло пишат долни лъжи !!! Гледам им смешните бенчове и се чудя как Intel не им тегли едно делце и им вземе и последната част от мизерния пазар който им е останал. Ако бяха толкова добри нямаше да са в такова положение, да пускат реклами в стил WS-Teleshop..

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #19

    Открийте 7-те лъжи :)

    Е брато това с WS-Teleshop -а направо ме смаза! Просто 100% вярно изказване! Има си т.н. общо приети бенчмаркове с тях да ми покажат резултати!

  6. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #20

    Открийте 7-те лъжи :)

    Я провери пазарния дял на итаниум



    Изобщо като те слушам всички ще хвърлят квото имат и ще купят ксеони и итаниуми (м/у другото на итаниум любимите ти програми

    бачкат като охлюви, или изобщо не тръгват)



    Например ако кажа на един приятел да хвърлят Sun-овете и да турят РС щото имало голям пазарен дял ... ще умре от смях.

    М/у другото не го е ребоотвал 691 дена

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #21

    Открийте 7-те лъжи :)

    Но ако Sun фалират, дали ще продължава да се смее?

    А и Sun имат доста голяма продукция на PC базирани сървъри.

    Ако не вярваш - http://www.sun.com/servers/entry/.

    И мога да кажа, че скалираното използване на PC в клъстери е много по-ефективно решение от закупуването на една такава машина. Производителността е съпоставима, а цената в пъти по-ниска.



    П.П. А и по-отношение на песента "Мале колко са зле AMD!!!"

    ми се струва уместно да се посети този линк http://www.cray.com/news/0210/sandia_redstorm.html - сайта е на небезизвестната фирма CRAY....

    А за още по-подробна информация, може да се посети и този адрес:

    http://www.sfgate.com/cgi-bin/articl...22/BU35244.DTL



    Много са изостанали AMD, няма що....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #22

    Открийте 7-те лъжи :)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Например ако кажа на един приятел да хвърлят Sun-овете и да турят РС щото имало голям пазарен дял ... ще умре от смях.

    М/у другото не го е ребоотвал 691 дена

    <div align="right">оргинално мнение на kirko</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Orpamarosa, кога за последен път рестартирахме онова Pentium-че с Novell-a има-няма 2 години [], по-тази логика дай да кажем че Sun-a е боклук... []

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #23

    Открийте 7-те лъжи :)

    Годините са 3 - ей сега погледнах, така че ти е поостаряла информацията :-)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    11
    #24

    Открийте 7-те лъжи :)

    Не сравнявайте server, който стои в ъгъла и на него не сяда човек с работна машина !

  12. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #25

    Открийте 7-те лъжи :)

    Novell-a е друга песен



    а м/у другото някой от вас да е турил 5.0 за проба ?

    с уеб сървера и проксито.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #26

    Открийте 7-те лъжи :)

    Аз поне не - тази платформа при нас е на доизживяване, но съм чувал мнение на хора, които го ползват - не бил никак зле.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    169
    #27

    Открийте 7-те лъжи :)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Голяма част от софтуера го няма изобщо за MAC, е може да има някъв еквивалент, но човек няма този избор... за игрите няма да говоря, те и за PC вече са кът.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Е каква голяма част е няма за Мак ?, пак говориш на изуст, е да че за ПЦ има няколко хиляди а за Мак са няколко стотин, но каква част от тези програми използваш ти?поне дай примери .... аз се занинмавам с графичен дизайн и всички програми от които имам нужда и в момента са ми на ПЦ-то ги има и за Мак, или не използваш Photoshop , MS Office, IE, Norton System Works , и тн...

    а относно игрите ще ти дам една малка извадка от по популярните игри достъпни и за Мак :

    Medal of Honor : Spearhead

    Master of Orion 3

    Tony Hawk Pro Skater 4

    Warcraft III

    Warcraft III : Reign of Chaos

    Black and White : Creature Isles

    Ghost Recon

    Dark Forces :Jedi Knight II

    Championship Manager 4

    Bloodrayne

    Nascar Racing 2003

    Unreal Tournament 2003

    Neverwinter Nights

    Doom 3 (и това ще го има за мак

    Diablo II Expansion Set

    ..................................

    е не като да имаш PS2 или XboX......но за това се продават и самите конзоли

    а Apple EXPO се организира за това, че пазарния им дял е малък? [:D]..........

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #28

    Открийте 7-те лъжи :)

    Братле каквото искаш говори ама аз ако реша тук да ти сложа една "малка" извадка на игри за ПЦ ще оверфлоуна сървара!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #29

    Открийте 7-те лъжи :)

    Я какво пише Neowin



    Apple has defended its benchmark comparison of its new Power Mac G5 and two Dell Pentium 4 and Xeon-based systems, stating that the tests performed and the way those tests were conducted is all above board.



    Far from adjusting the Intel-based machines to yield lower scores, Apple's contract tester, VeriTest, actually chose settings to improve the Dell scores, Apple's VP of hardware product marketing, Greg Joswiak, told Slashdot yesterday.



    Apple came under criticism from a number of web sites yesterday after they compared its SPEC CPU 2000 benchmark results with others found on the SPEC web site. SPEC-published scores for one of the comparison machines, Dell's dual-3.06GHz Xeon-based Precision Workstation 650, were rather higher than those published by Apple.



    A closer look at VeriTest's findings revealed the company had apparently tweaked the G5 to improve performance and switched off apparently performance-boosting features like HyperThreading.




  18. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #30

    Открийте 7-те лъжи :)

    Абе ако сте гледали снимките от презентацията на G5

    ще видите че разликата е 86 точки в спец-марк.

    Да внеса малко обяснение за процесора - това е лайт

    версия на IBM Power2CPU .



    А искам некъде мнение относно това колко дву-

    процесорни ще продаде делл. Мисля че ще стане като с итаниумите-1 дето ги продаваха със отстъпка за 4999$.

    Ако ми потрябва Ксеон ще го взема сглобена,

    че като се сетя за ония финикс биос на делл и побеснявам пак.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14HB - открийте разликите
    От gog067 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 20
    Последно: 08-02-17, 10:36
  2. Отговори: 5
    Последно: 15-09-05, 13:50
  3. Открийте разликите
    От Tecno във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 05-12-04, 00:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе