Резултати от 1 до 14 от общо 14

ТВ тунер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    19
    #1

    ТВ тунер

    Искам на лаптопа да си сложа ТВ тунер, за да гледа ТВ. От къде мога да си купя такъв и за каква цена? Знам, че има за обикновени компютри, но има ли за лаптоп? Модела ми АйБиЕм Тинкпад 600.Помощ![:I]

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    48
    #2

    ТВ тунер

    има външни тв-тунери, които със сигурност ще станат за лаптоп, а за вътрешни не знам!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    19
    #3

    ТВ тунер

    На мен ми трябва външен, за вътрешен няма място. Някаква идея от къде може да се намери?![8)]

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #4

    ТВ тунер

    ComelSoft или Reset на "Раковска" например. Пълно е там с такива...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    12
    #5

    ТВ тунер

    Виж например на http://www.hauppauge.de/produkte.htm

    WinTV USB FM (USB 1.1), WinTV PVR USB (USB 1.1)

    или

    http://www.pinnaclesys.com/ProductPa...08&Langue_ID=7

    PCTV Deluxe (USB 2.0)



    USB 2.0 e за предпочитане. Ако не ти пречи да гледаш TV с увеличителна лупа може да минеш и с USB 1.1 Версиите с хардуерен кодер (PVR) дават прилично качество дори и с USB 1.1 но излизат доста солено.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    19
    #6

    ТВ тунер

    Значи да разбирам, че няма да гледам на full screen? Някой пробвал ли е на лаптоп? Ще се радвам да сподели опит!

    Как излиза картината? С каква разделителна способност е? Изобщо става ли за гледане или не?[:I]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #7

    ТВ тунер

    Всичко зависи от тунера... Ако отделиш солидно количество пари ще си доволен. Пак в гореупоменатите магазини на външните витрини видях тунери, които работят прекрасно...Ако наистина искаш да гледаш добре, вземи си нещо хубаво иначе рискуваш да се бориш със стандарти и фина насройка на каналите...Това е от личен опит :/

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    19
    #8

    ТВ тунер

    Има модели около 60$ във ценовите листи на двете фирми, дали това ще е добро?

    Благодаря ти отново за съветите, от голяма полза са ми!!![]

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #9

    ТВ тунер

    Ами...не съм убеден...Просто отиди и ги разгледай. Ако не работи хубаво то се вижда още на място...И не вярвай на "ами то сигнала от кабелната е лош и затова"...

    Ще разгледам какво се предлага за $60 и ще пиша пак...

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #10

    ТВ тунер

    Здрасти, аз имам този: http://www.hauppauge.de/prod_usbfm.htm

    Ползвал съм го само с лаптоп и досега не съм имал проблеми. Само дето ползва доста процесорна мощ. Моя процесор е П3 700мхз и 384Мб рам и го товари на около 40-50%, което е много за мен, защото в повечето случаи правя и нещо друго с компютъра и тогава почва да включва вентилатора което аз се опитвам да избягвам. Иначе няма проблеми да си го гледап на фулскрин ( натоварването което съм посочил е при фулскрин ). Да допълня, че това е при ХП при W98 товари по-малко, но не си спомням вече колко беше. Аз проблема го реших с телевизор и вече не го ползвам, но все още го имам, защото върши работа от време на време. Софтуера му не е от най-добрите, но аз лично не съм имал проблеми с него. Качеството на картината също не е от най-добрата, но "става". Зависи от сигнала. Ако те интересува нещо по конкретно питай.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #11

    ТВ тунер

    А, забравих за един проблем, който се получва когато го оставя свързан към лаптопа. Аз шатдауна почти не го ползвам - ползвам предимно хибернейт, като в седмицата веднъж рестартирам ( това е по принцип ). Та проблема е, че ако го остава свързан и ползвам хибернейт, след като се опитам да го включа ( разбирай да излезе от хибернейт ) просто забива и трябва рестарт. Ако използвам шатдаун и след това си го стартирам нормално проблеми няма. За това се налагаше всеки път преди да го "приспя" да вадя кабела или преди да го включа - зависи кога се сетя. Проблема е в драйверите, защото още при инсталирането ми казва, че ще има проблеми но... Може и да са го оправили, аз не съм го ползвал от около 6+ месеца, а може и в мен да е проблема, не знам.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    19
    #12

    ТВ тунер

    Взех пробно един АверТВ УСБ, сега се опитвам да го подкарам и ще споделя ако имам проблеми с него.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #13

    ТВ тунер

    Ще чакам твоите впечатления, застото мисля и аз да си взема такъв.

    Моля те пробвай да направиш един запис от видео на диска и кажи дали има добро качество.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    20
    #14

    ТВ тунер

    Как ти се струва АВЕР-а? Скоро ходих до една фирма и питах кое е най-доброто и на цена и на качество и ми казаха точно за тозо "звяр". Не им повярвах, защото беше един от най-евтините в наличност, но все пак бил един от най-добрите [:0]

    Горе-долу му се навих да го купя, ама не бях сигурен. Исках да го пробваме, но нямаше в наличност и ми пуснаха един външен с УСБ на някакво много нещастно прозорче, и то с много, много лошо качество! и направо се отказах от тази идея.

    Можете ли да ме светнете, колко парички ще ми трябват за един, на който да се вижда "нещо" [] и дали си заслужава АВЕР-а?

    Моля ви много ми трябва помощта ви!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 05-12-22, 18:40
  2. ТВ-тунер
    От ivailoiliev във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-04, 12:05
  3. Тунер?
    От TOTOGADA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-04, 02:14
  4. DVB тунер...
    От Raziel във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 29-05-04, 19:57
  5. Тв тунер
    От kik0 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-04-04, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе