Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 131
Like Tree13Одобрявам

Препоръка за захранване desctop PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #31

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    emil vasilev много се вживяваш ми се струва. Твоя процесор в idle го дават, че консумира 40 вата, TDP 54W, това твоето 220 W захранване дали се ползва на 20% тогава, как мислиш? Почти, ама не съвсем А моето захранване го взех с по-голяма мощност, понеже бях с други компоненти - FX 8 ядрен процесор, който мислех да клоквам + GTX 970 и исках нещо сигурно. В последствие минах на Intel Xeon 4/8 (~ I7 3770), много по-икономичен, производителен и хладен. И захранването си е перфектно, надявам се да ме изкара още много време, нито шуми, нито ми е правило проблеми. А и гаранцията му е 5 години общо, от които вече 2 и нещо минаха.

    Intel Core i3 4150 CPU Review - Stablecomputer.com

    А относно новите процесори на Intel - не са толкова нови, че да се е чуло досега някой да е имал проблеми, хората ги клокват на 5 GHz и досега един не се е оплакал, че захранването му е правило проблеми.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #32

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Вярно е,че при изпълнението на базовите ежедневни задачи при съвременните компютри консумацията е около 40-60W ,а при Idle 30-40 W което е под 20% на най-маломощните захранвания(300 W), но е хубаво човек да се придържа към по-близо до тях. Все пак загубите избиват в топлина. На захранванията естествено ,че нищо няма да им стане.
    :Мислех август да правя компютър на приятелката ми,но ще изчакам да бъде произведено правилното захранване.Тогава ще излезе 9-то поколение Core, след това ще има нова ревизия на ръководството на Intel (сигурно с по-високи изисквания.). Тия които ползват процесори на AMD са щастливи,там няма никакви изисквания.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #33

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Моето мнение е, че колкото по-малко изисквания има един производител към останалите компоненти, толкова по-добре!
    И откъде-накъде един единствен такъв ще налага "стадарт" в някаква област, без да се съобразява с останалите?
    Едва ли не ще се произвежат неща специално за Intel.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #34

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Исторически така се е наложило. Intel е направил стандартите за дънни платки и двете неща са свързани. Все пак трябва да има съвместимост на конекторите. Например захранванията на някои маркови компютри могат да работят само с точно определени дънни платки.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #35

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Тези захранвания по нищо не се различават от останалите, а с един преходник или модификация на буксата на захранването се слага съвсем нормално захранване. Нали така си ползвах дъно от Lenovo с нормално захранване почти година без проблеми. Просто някои "маркови" дъна, незнайно защо си измислят техни си букси, за да могат да ти продадат техните си захранвания най-вероятно. А това, което си мислиш, относно Intel, нищо няма да се промени, дъната са си стандартни и си работят със стандартни захранвания и ще продължат да са такива.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #36

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    За проектиране и произвеждане на определени марки и серии изделия съм съгласен. Но чипсетите, макар и проектирани за Intel се лицензират и се произвеждат от различни компании. Защо ще има някакви допълнителни изисквания, освен мощност, толеранс на напреженията, филтрация и др. стандартни за захранване от всякакъв тип параметри? При това за изделия за публична употреба, а не за специална продукция.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #37

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Докато към 12V2 са препоръки,то при 5VSB continuous current от най-малко 3A е изискване.И там работите са много зле. И при трите марки по-маломощните захранвания с по-ниска ефективност не отговарят на това изискване. А по-ниската ефективност при трите марки означава най.малко 80plus или 80plus bromze. При останалите марки сигурно е още по-трагично положението.Като ми остане време ще видя другите препоръки и изисквания.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #38

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Ето го и документa на Американската агенция за опазване на околната среда kойто се споменава в ръководството на Intel:
    ENERGY STAR® Program Requirements Product Specification for Computers Eligibility Criteria Version 7.0

    - - - - - - - - - -

    Линк към документа на Калифорнийската енергийна комисия---->https://www.google.com/url?sa=t&rct=...E_dkl4LkkoJbBm

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #39

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Intel не само измисля стандарти за захранвания, но се опитва да дава акъл и за другите компоненти на компютъра. Оправдава се с Калифорнийската енергийна комисия
    Program for California Energy Commission(CEC) Friendly Motherboards

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #40

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Естествено е Intel като пише ръководства за захранвания ,също така да сертифицира такива ,които отговарят на него .Вижте колко малко отговарят на версия 1.4.
    Power Supply Selector
    Също така като прави чипсети и да сертифицира дънни платки.
    Intel® Desktop Compatibility Tool

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #41

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    В Power Supply Selector на Intel само 8 модела са сертифицирани по Intel Power Supply Design Guide Rev 1.4 .Най - маломощното е be quiet! Straight Power 11 450W, което в таблицата е дадено с името E11-450W.Сигурен съм,че за един и същ модел става въпрос,защото в испанския сайт на be quiet! съществува под двете имена.Отговаря на препоръката на Intel в Revision001 от септември 2017г. за 14A Continuous Current(има 18А ) за процесор 65W TDP. Струва около 160лв. и е фаворит да го купя.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #42

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    аз продължавам да не съм много наясно на какво се дължи и каква е целта на това... вманиачаване

    ако за всяка машина, която съм правил за себе си или за клиент, съм тръшкал толкова мислене...!
    espace одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #43

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Направата на няколко перфектни машини. Засега 3, в перспектива и повече. Трябва в следващите няколко години вероятността за проблеми с тях да клони към нула. Да нямат никакви проблеми с Windows 10,11,12 и т.н. Потребителите на тези компютри да не точат нерви и да не станат потенциални потребители на здравни услуги,(каквито са модерните термини).

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #44

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    опитът ми показва, че >90% от проблемите са software-related

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #45

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Оказва се ,че лабораторията на Intel гр.Фолсъм, Калифорния от 2017г. тества само за 2 ревизии на Power Supply Design Guide-->1.40 и 1.42.Тя си е направила тестов план.и за двете ревизии.-->Desktop Platform Form Factors Power Supply - Test Plan.
    Само 2 захранвания са отговорили на версия 1.42 -->Corsair SF600 и Corsair SF450.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръка за ОТ
    От bmwhamann във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-14, 17:02
  2. Препоръка за LG
    От andro69 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-12, 13:30
  3. Препоръка за TV
    От rusigenev във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-11, 14:50
  4. Препоръка за НЕТ+ТВ
    От neillmakoli във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-09, 14:41
  5. Въпрос за Remote Desctop-a
    От razziel във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-06, 17:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе