Резултати от 1 до 5 от общо 5

Въпрос за Remote Desctop-a

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #1

    Въпрос за Remote Desctop-a

    и аз си нямам друга работа да човъркам...
    та пуснал съм си ВНЦ. Свързвам се през работата... и решавам да пробвам с уиндоския ремоте. Правя нов администраторски акаутн, защото с този който е логната системата без парола който е не ме пуска. Та направих си нов акаунт администратор пак с паролка всичко... оп... логвам се с акаунта който съм направил... отивам в юзерс и гледам че другия го няма стария администратор без паролата... и с този който се логнах всички настройки нормалните... без часовник долу даже! Та питанката ми е изгубили ли са ми се всички настройки на компа ? или това което си зарежда е някъв вюър само за отдалечен достъп... и като се разлогна от него си се връща стария десктоп и т.н.??? Бях си пуснал сървърчета да си слушам музика от работата... и сега като опитам да се кънектна не иска... даже се пингнах ама ми дава рекуестет тайм аут

    май доста объркано стана та с 2 думи... сега майка ми в нас като пусне компа... ще й даде един юзър... ще й кажа паролата... и какво ще зареди старото или ще се хване за главата женицата?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: Въпрос за Remote Desctop-a

    По-добре отиди в Control Panel/Administrative Tools/Computer Management/Local User and Groups/Users
    и виж там какви са 'потребителите"

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #3

    Re: Въпрос за Remote Desctop-a

    има го и стария администратор там... значи като се рестартира компа трябва да изкара два акаунта и като се влезне в стария да си изкара старите настройки нали?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #4

    Re: Въпрос за Remote Desctop-a

    Цитат Първоначално публикувано от razziel

    май доста объркано стана та с 2 думи... сега майка ми в нас като пусне компа... ще й даде един юзър... ще й кажа паролата... и какво ще зареди старото или ще се хване за главата женицата?
    Мисля, че ще излязат двата юзера, като щракне на стария, който няма парола ще влезе, стига да знае кой е стария.
    ПП Щом си влязъл през ремотето, не можеш да влезеш през ВНЦ докато не се рестартира компа или ВНЦ-то.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Re: Въпрос за Remote Desctop-a

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    и аз си нямам друга работа да човъркам...
    та пуснал съм си ВНЦ. Свързвам се през работата... и решавам да пробвам с уиндоския ремоте. Правя нов администраторски акаутн, защото с този който е логната системата без парола който е не ме пуска. Та направих си нов акаунт администратор пак с паролка всичко... оп... логвам се с акаунта който съм направил... отивам в юзерс и гледам че другия го няма стария администратор без паролата... и с този който се логнах всички настройки нормалните... без часовник долу даже! Та питанката ми е изгубили ли са ми се всички настройки на компа ? или това което си зарежда е някъв вюър само за отдалечен достъп... и като се разлогна от него си се връща стария десктоп и т.н.??? Бях си пуснал сървърчета да си слушам музика от работата... и сега като опитам да се кънектна не иска... даже се пингнах ама ми дава рекуестет тайм аут

    май доста объркано стана та с 2 думи... сега майка ми в нас като пусне компа... ще й даде един юзър... ще й кажа паролата... и какво ще зареди старото или ще се хване за главата женицата?
    Не знам дали ти разбрах правилно въпроса, но от известно време ползвам ремоут десктопа и каточели има някакъв бъг, та някой път, рядко го прави, но като вляза през ремоут на някой от компютрите, ми излиза едно правоъгълниче с дъра-бъра и ми се зарежда акаунта с интерфейс на нов юзер. Тъй като ХР-то не поддържа многологова работа едновременно, то като влезеш през ремоут, ако има някой който в момента е на него, бива "изхвърлен". Та този някой, ако си влезе в лога ще изхвърли теб и като влезеш повторно си се зарежда с настройките които трябва. Дано да съм се изразил правилно.

    За майка ти, имам друга идея. Направи и отделен лог с настройки и някаква елементарна парола от рода 111. Както по-горе казах, ХП-то не поддържа Concurrent Remote Desktop Sessions, но хората са я измислили. Виж тук. Като го направиш това ще могат двата лога да работят едновременно. Ти с които искаш програми и тя с които иска. Ще има малко проблем с гасенето и рестарта само(не винаги рестартира или изключва като поискаш, но от power бутона няма проблем).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за проблем с Remote Administrator
    От anchev_ab във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-08, 00:02
  2. Отговори: 2
    Последно: 07-03-06, 09:18
  3. Remote PC
    От Go_Play във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 25-01-05, 15:38
  4. PC Remote
    От PPechev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 03-04-03, 13:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе