Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 53 от общо 53
Like Tree18Одобрявам

Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #46

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Извинявай, не съм имал намерение да те засягам или да се караме, но за пръв път виждам човек да предпочете мастиленоструйно устройство пред лазерно. Това е някакъв абсурд. Да много съм доволен от втората употреба, защото това е висок клас машина произведена за Западна Европа и качеството е несравнимо с ширпотребата по нашите техномармалади. Не го натрапвам, но всеки си има глава на раменете и особено ако се занимава с някакъв вид техника знае как стоят нещата. Строго погледнато НР не произвежда нищо. Доколкото знам фирмата се състои от 28 човека, но произвежданите за тази марка принтери и МФУ са най-доброто на пазара. Интересно ми е след като препоръчваш мастиленоструйни устройства, дали си отварял /разглобявал/ такова за ремонт или почистване. Можеш да ми отговориш само с да и не. Аз съм отварял няколко и те уверявам-няма такава гняс и мръсотия. Ако трябва да платя на някого да го направи по-скоро ще го изхвърля.
    Да ,но съм отварял и безкрайно много лазерни принтери.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Хайде престани да си упражняваш плиткоумието върху мен....става ли?
    Не съм се хвалил с нищо, реших си скромната нужда от малко на брой разпечатки предимно за да обслужвам институциите с надежден доказал се принтер от bizhub серията за никакви пари без да се налага да се вживявам безсмислено, с ясната мисъл, че е втора употреба и колкото изкара толкова. Можеш да си избереш още десетки други марки и модели свестни и доказали се бизнес клас принтери втора ръка. Нито планирам да му сменям барабани, тромпети или валтхорни, нито за няколко десетки лева цена имам право да му се сърдя, че нямал wifi или blu и че не ми казва "добър ден митко, как мина деня ти" Вярвам, че всеки тук не намира парите си на улицата и със сигурност ще намери десетки по-смислени неща, за които да похарчи разликата. Счетох, че е добре да се знае като вариант за задоволяване на нечия нужда. При мен тонера дори само да си изхаби, благодаря съм....себестойност 1ст на страница...

    Муден и бавен...и какво ако е муден и бавен, когато ще печаташ няколко десетки страници на месец?
    И ако е муден и бавен с 30стр/мин, то какво са ония от поста ти по-долу - единия 20стр/мин. другия 30стр.мин....съветваш хората да си купуват нови мудни и бавни принтери?
    Не смятам, че ще покажа висша форма на интелигентност като налея пари в устройство, което 99.99% от времето ще е изключено или в стендбай....за комплексите вече казах.
    Съжалявам,че засегнах ценните качества на принтера ти.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ако човек си търси само принтер, може би нещата стоят така. Но ако ще да се ползва и скенер, което е съвсем логично, следва да се зададе въпрос какво точно и колко много ще се сканира. От него и употребата му зависи, дали може да се мине с втора употреба МФУ или не.
    Това с втората употреба МФУ може да се окаже,че имаш проблем с драйвера на скенера при Windows10. Особено известни в това отношение са Canon.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #47

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Да ,но съм отварял и безкрайно много лазерни принтери.
    Безкрайност е твърде голямо число-сигурно си отварял принтерите на цяла Североизточна България, че и малко отгоре. Я напиши дали можеш да почистиш с прахосмукачка цялата мастилена мъзгоч от мастиленоструен принтер. Как переш дунапренените тампони напоени от изтеклото мастило и от забърсването на дюзите. Единственото обяснение да хвалиш мастилени устройства е ако ги продаваш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #48

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Веднъж по 2 оригинални касети, веднъж рефил комплект и като изгорят нагревателите на касетите, дето викаш запичат, и вече си го платил поне 2 пъти. .
    Сам си си отговорил на въпроса.Не продавам принтери.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #49

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Струва ми се, че не си разбрал. Става въпрос за мастилени глави и рефил комплекти с мастила за пълнене. Пълнене на тонер касета е значително по-евтино спрямо брой страници. Един комплект оригинални мастилници-цветна и черна е на цената на ново мастилено МФУ.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #50

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Струва ми се, че не си разбрал. Става въпрос за мастилени глави и рефил комплекти с мастила за пълнене. Пълнене на тонер касета е значително по-евтино спрямо брой страници. Един комплект оригинални мастилници-цветна и черна е на цената на ново мастилено МФУ.
    Мисля, че има недоразумение тука. МФУ на Canon или Espon Ecotank нямат мастилени глави, имат мастилен танк отстрани на принтера, в които танкове се пълни мастилото. Всеки таанк е около 100 мл. Оригинално от Epson струва 20 лв за 4000 стр. (черно). Качеството на цветен печат също не трябва да се пренебрегва, като мастилото за 60 лв е достатъчен за 6000 стр текстов цветен печат. Хартията е по-скъпа от мастилото.

    Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #51

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Става въпрос за МФУ на НР и по-конкретно HP Photosmart C5280. Това е последното мастилено устройство за което съм дал и ще дам пари. Просто тогава още лазерните бяха ужасяващо скъпи, а ми трябваше цвят. То е с 2 мастилници-черна и цветна, като от всеки вид има с малък и по-голям обем. Комплект големи струваше почти колкото устройството. Примерно тези.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #52

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    Мисля, че има недоразумение тука. МФУ на Canon или Espon Ecotank нямат мастилени глави, имат мастилен танк отстрани на принтера, в които танкове се пълни мастилото. Всеки таанк е около 100 мл. Оригинално от Epson струва 20 лв за 4000 стр. (черно). Качеството на цветен печат също не трябва да се пренебрегва, като мастилото за 60 лв е достатъчен за 6000 стр текстов цветен печат. Хартията е по-скъпа от мастилото.
    И Canon и Epson имат принтери и с картридж и с танкове.Наистина inkjet хартията е по-скъпа, но може и да се използва мултифункционална хартия,като CANON STANDART A4.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Струва ми се, че не си разбрал. Става въпрос за мастилени глави и рефил комплекти с мастила за пълнене. Пълнене на тонер касета е значително по-евтино спрямо брой страници. Един комплект оригинални мастилници-цветна и черна е на цената на ново мастилено МФУ.
    Подчертах ти рефил комплекта ,защото е неоригинално мастило. На службата има факс ,който работи над 15 години,но досега само оригинално мастило е ползвало и няма никакъв проблем.Даже се напоследък се случва за период от 2-3 месеца да не печата,но когато се наложи няма проблем.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #53

    Отговор: Мултифункционално устройство (ако може и цветно) до 350-400 лв.

    Аз знам, че най-добре е да се сменят оригинални картридж, но ти видя ли цените в последният ми пост. Едно пълнене на тонер касетата за 6500 стр. за сегашният ми принтер е 35 лв. и може да се прави няколко пъти, а тези 2 мастилници /за 580-цветна и 1000 черна/ са над 170 лв. Де е Киро на кирия. Дори нова съвместима тонер касета е далеч по-евтина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Избор на мултифункционално устройство
    От ivanski13 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-18, 20:42
  2. Избор на мултифункционално устройство
    От squash във форум Общ - хардуер
    Отговори: 36
    Последно: 17-08-12, 17:26
  3. Избор на мултифункционално устройство 3в1
    От Rezashki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-11, 21:24
  4. 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 24-08-06, 22:01
  5. Мултифункционално устройство
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 17-02-06, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе