Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Само хора които разбират от хардуер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    10
    #16
    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Честотата няма особено значение в случая, а и това е базовата, по-важни са ядрата, архитектурата и кеша на процесора, за да имаш добра производителност. И съм писал, че трябва да се добави RAM памет, а и фирмата, от която поръчваш, със сигурност ще ти добави срещи заплащане.
    благодаря за отговора сега знам какво точно да търся процесор с повече ядра и поголям кеш а за рам паметите мегахерците влиаят ли или бързината на компютъра зависи дали има ссд или е механичен хард

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #17

    Отговор: Само хора които разбират от хардуер

    madlyn , толкова ли са зле нещата.С тези 270лв. отиваш на 8 годишни компютри. А за 8 години светът не е бил статичен. И за работа и за хоби да програмираш постарай се за много по-голям бюджет. Формално отговарят на изискванията, но работата може да бъде мъка.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Отговор: Само хора които разбират от хардуер

    не искам да звуча като адвокат на дявола, но когато си се прицелил във орел, не можеш да очакваш да го свалиш с флоберка

    не че нещо, ама нали сте наясно, че за шоп-а понякога 16 рам са малко?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    10
    #19
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    madlyn , толкова ли са зле нещата.С тези 270лв. отиваш на 8 годишни компютри. А за 8 години светът не е бил статичен. И за работа и за хоби да програмираш постарай се за много по-голям бюджет. Формално отговарят на изискванията, но работата може да бъде мъка.
    не на смисъл зле с бюджета за компютър а че не ми се дават повече а от гледна точка че работил съм в фирма за подръжка на компютри и съм се нагледал и смял на търговците и таканаречените тъпи бизнесмени които купуваха стария боклук с наи надута ,голяма цена за да взимат търговците почти 5 хил лв заплата което не е от значение но не искам и да съм и поредния които им пълни джоба зажалост дори като работех с тях не обръщах особено внимание на конфигураците но пък хубавото е че сега се опитвам да програмирам

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не искам да звуча като адвокат на дявола, но когато си се прицелил във орел, не можеш да очакваш да го свалиш с флоберка

    не че нещо, ама нали сте наясно, че за шоп-а понякога 16 рам са малко?
    с фотошоп не се целя на високо до ниво дори по ниска версия но не да ми дава грешка че процесор не подържа инструкци тип .. което от друга страна програмата не работи
    това което се налага да ползвам е android studio и visual

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #20

    Отговор: Само хора които разбират от хардуер

    Цитат Първоначално публикувано от madlyn Виж публикацията
    благодаря за отговора сега знам какво точно да търся процесор с повече ядра и поголям кеш а за рам паметите мегахерците влиаят ли или бързината на компютъра зависи дали има ссд или е механичен хард
    Процесор търсиш поне 2 поколение интел или по-нов, амд единствено ако е ryzen, fx/athlon процесори с по 4+ ядра не струват. Честотата на RAM паметта оказва влияние, но там е относително - по-старите процесори работят с DDR3, на която оптималната честота е 1600 MHz, за по-висока честота ще ти трябва дъно висок клас с чипсет, който позволява overclock. Относно SSD, всеки компютър е толкова бърз, колкото е бърза най-бавната част - т.е. бавен механичен диск ще спъва доста всякаква работа, особено компилиране на програми, където се работи с много файлове с малък размер. Ползвал съм android studio от механичен диск и разликата при работа от SSD е многократно по-бърза, а и не само при него. Щом от SSD ОС стартира за 5-10 секунди и при по-бавни машини, в сравнение със няколко минути от механичен диск, смятай за каква разлика си говорим, така е и при приложенията.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #21

    Отговор: Само хора които разбират от хардуер

    Ако обсъждаме настолни процесори . Процесор на Intel поне от 4-то поколение насам,защото там се появяват инструкциите FMA3 и да бъде CORE I5 или CORE I7.За 8-мо и 9-то поколение може да бъде CORE I3. За процесори на AMD само Ryzen 3000, защото тогава FMA става 256 битов,дотогава е бил 128 битов.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #22

    Отговор: Само хора които разбират от хардуер

    Тези инструкции не мисля, че биха му ускорили кой знае колко работата, а и такъв процесор ще му вдигне с поне 100 лева бюджета, който е ужасно малък, дори и за втора употреба части. Десктопа ми е с 3 поколение I7 (Xeon), лаптопа с 4 поколение I7 4/8 - 4710 HQ и въпреки дори по-високата честота и single core производителност, в някои случаи компилира андроид приложенията по-бавно, а реално разликата е от няколко секунди при най-тежките компилации. В wikipedia пише кои компилатори ги ползват:
    https://en.wikipedia.org/wiki/FMA_instruction_set
    Едва ли ще усети съществена разлика, дори да вземе второ поколение I5 процесор.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #23

    Отговор: Само хора които разбират от хардуер

    Аз казвам, че няма да излязат "сметките" при този бюджет, пък вие си обсъждайте.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #24

    Отговор: Само хора които разбират от хардуер

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз казвам, че няма да излязат "сметките" при този бюджет, пък вие си обсъждайте.
    На автора на темата вече му е ясно това. Продължаваме, защото в последния си пост се интересуваше за мащабите на една с-ма за програмиране и от къде да я почне.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Тези инструкции не мисля, че биха му ускорили кой знае колко работата, а и такъв процесор ще му вдигне с поне 100 лева бюджета, който е ужасно малък, дори и за втора употреба части. Десктопа ми е с 3 поколение I7 (Xeon), лаптопа с 4 поколение I7 4/8 - 4710 HQ и въпреки дори по-високата честота и single core производителност, в някои случаи компилира андроид приложенията по-бавно, а реално разликата е от няколко секунди при най-тежките компилации. В wikipedia пише кои компилатори ги ползват:
    https://en.wikipedia.org/wiki/FMA_instruction_set
    Едва ли ще усети съществена разлика, дори да вземе второ поколение I5 процесор.
    Това е така.Basic съществува заради носталгията на Бил Гейтс. Ако иска да продължи на по-високо ниво с Visual C++. То това не е само извикване на функции от Windows API, но и достъп до инструкциите на процесора. С четвърто поколение идва и AVX2. С пето идва ADX. С шесто MPX и SGX. А един истински програмист не може без виртуалки. Тя работата стана много сложна.

  12. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #25

    Отговор: Само хора които разбират от хардуер

    Дори и един стар Лаптоп става за програмиране като давам за пример моя който е на вече 2 години ето му параметрите.
    Laptop (Asus Vivobook Pro N580VD): CPU i5 7300HQ / RAM 32GB DDR4 2400Mhz / Nvidia GTX1050 4GB / SSD Crucial MX300 1TB + 250GB NVMe Samsung 970Evo / WiFi Card Intel AX200

    Това което съм сменил аз са Рамта, Хардовете и WiFi картата (WiFi 6)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Хардуер(MB,RAM,HDD)!
    От conrad във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 26-08-12, 10:03
  2. Отговори: 6
    Последно: 29-02-12, 18:23
  3. Отговори: 3
    Последно: 14-01-08, 23:47
  4. Отговори: 3
    Последно: 08-09-05, 09:17
  5. Изгорях хора!
    От grossmaul във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 29-07-05, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе