Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree8Одобрявам
  • 1 Post By emil vasilev
  • 1 Post By zxc0
  • 2 Post By zxc0
  • 1 Post By emil vasilev
  • 1 Post By emil vasilev
  • 1 Post By emil vasilev
  • 1 Post By avenge

На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #1

    На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Трябва да натисна много пъти копчето за стартиране на компютъра докато се стартира?

    На какво може да се дължи тоя проблем ?

    Идеи ,предложения как да го оправя да се стартира от първото натискане на бутона както си му е реда?

    Машината е Intel NUC6i5SYH

    А имам и дистанционно от телевизор Philips TV 2019 като го натисна да го изгася телевизора а компютъра да е изключен, компютъра се включва веднага .
    И ей такива странни нещица .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    По обясненото предполагам, че компютъра въобще не е бил изключен, а е бил в хибернация.Излизането от хибернация е бавен процес.Понеже си нетърпелив и затова оставаш с впечатление ,че трябва няколко пъти да натискаш бутона.Ако е в хибернация, може да се събужда по LAN или Wi-fi. Телевизора му подава някакъв сигнал за събуждане.
    Compare одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #3

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Компютъра се изключва от самото меню на Windows 10 x64 PRO .
    Според мен не вярвам да влиза всеки път в хибернация ,ако влиза то тогава ще ми дава менюто там където се вкарват паролата и юсера,може и да греша,не изключвам .
    Има някакъв проблем но какъв е нямам си и на идея .
    ПО един и същ начин изключвам компютъра и един път трябва да натисна копчето 20 пъти за да стартирам компютъра друг път се стартира от първият път и те така .Изнервящо е но се търпим още доста време все пак ако някой има идейки моля да ги сподели .Радвам се на всеки написан ред.


    @emil vasilev Мерси за отговора ти по темата

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Може и в бутона да е проблема.
    Лош контакт се случва при доста бутони. Аз бих пробвал първо да натискам бутона в различни точки: отгоре, отдолу, ляво, дясно,център...
    После да разглобя да го измеря.
    Compare одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #5

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    и това правих и да вметна още и биос батерията сменях
    Този пост е редактиран от Compare; 25-10-19 в 20:14.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #6

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Окъсяване на двата кабела, пробва ли? - ако нямаш възможност да измериш бутона.
    Оня ден един бутон ми прави номера - на климатик беше, ама принципа е същият. 10 пъти го натисках - не ще. Чак като го окъсих на платката захапа.
    Иска контакт определено време, не знам колко може би половин секунда. И като прекъсва постоянно и не ще да тръгне.

    - - - - - - - - - -

    Може да пробваш да го угасиш от бутона, за целта се иска контакт към 5с.
    Ако в бутона е проблема, няма да успееш да го угасиш.
    Този пост е редактиран от zxc0; 25-10-19 в 20:05.
    Compare и Jack Krauser харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #7

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Добра стратегия но уви .
    Като натисна бутона и се угася компютъра мигновено !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Спрямо оригиналната конфигурация добавял ли си други компоненти? Ако кажем,че компютърът е на 3 години, кога възникна проблема?
    Compare одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #9

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Купих го втора употреба беше на няколко месеца нямаше никакви проблеми.
    От тогава съм му сложил едно Seagate 2ТБ. 2.5Zoll и с него си работеши както трябва .А проблема се появи от около година.
    В момента машинката е на около 2години и половина .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #10

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Пробвал ли си с друг захранващ адаптер? Гледам ,че адаптера е стандартен за лаптоп--->19V, 65W.
    Compare одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #11

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Да пробвах и това ,но не бе и от него.
    Имам друг NUC и пробвах с неговото зарядно.
    Този пост е редактиран от Compare; 25-10-19 в 21:00.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #12

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Понеже няма вентилатор е трудно да се определи при натискане на бутона дали се опитва да запали. Какво бих пробвал аз.Първо бих го почистил хубаво. Бих пробвал друга RAM. Бих сменил кабела на твърдия диск. Не знам как е сложен охладителя. Ако имаше възможност бих му сменил термопастата.
    Compare одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #13

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Чистичък е дори и няма следи от прах
    Да и с друга рам съм пробвал но все същият проблем.
    За Intel NUC мисля че няма такъв кабел ами се вмъква така като в джоб самият хард диск.
    Не ми се заиграва да му сменям термо пастата ,че може и да не го видя повече.
    Явно така ще си остане още някой друга година докато си взема нов ,или употребяван някакъв такъв компютър Intel NUC .

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #14

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Провери дали е изключен fast startup на windows:
    https://www.youtube.com/watch?v=4DY8xY3V6I0
    Обнови си ОС, ако не си обновявал скоро или си забранил обновяванията.
    Compare одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #15

    Отговор: На какво може да се дължи проблема с многократно натискане на POWER бутон докато се стартира компютъра?

    Ако не се лъжа пробвах преди време и това с отметката на fast startup-а да я махна и пак нямаше никакъв ефект .Сега пак я махнах може да се оправи .
    За около половин година поне 10пъти е преинсталирана ОС на ново с най новите ъпдейти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с ел.инсталацията - на какво може да се дължи ?
    От ratanasow във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 15-06-18, 22:57
  2. Отговори: 2
    Последно: 27-05-14, 22:07
  3. Получава се черта при външното тяло? На какво се дължи?
    От aborzoi във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-14, 21:59
  4. На какво се дължи това?
    От Aleksandars във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 22-03-09, 17:28
  5. какво слушате докато бръмчите колата ?
    От Kayso във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 18
    Последно: 31-08-04, 13:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе