Резултати от 1 до 9 от общо 9

Помощ - Компа редовно си "губи" принтера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #1

    Помощ - Компа редовно си "губи" принтера

    Здравейте,
    Вече не знам към кой да се обърна. Компютъра (лаптоп) постоянно губи (WiFi) връзка с домашния принтер. Възстановяването е мн. трудно - всеки път тр. да деинсталирам и инсталирам наново програмата с която работи принтера. Понеже принтера се ползва и в офис, там няма проблеми, работи си нормално с други принтери, но след време (седмица-две или три ) като опитам да принтя нещо малко и да си свърша от вкъщи някаква работа, вися до 12 часа докато го преинсталирам отново и отпечатам една-две страници. Адски е изнервящо. В същото време от телефоните мога да печатам, мога да сканирам, абе - демек принтера си работи. От телефоните виждам и IP-то на принтера, но като го въведа ръчно на лаптопа - не го намира! И понеже на принтера имам програми които не са налични на телефоните, се налага да пускам и от него и тогава - проблем! На какво може да се дължи това и как да накарам тъпия лаптоп да "помни" гадния принтер ?

    "Тъпия" лаптоп е HP Spectre x360-ac006nn: https://support.hp.com/si-en/document/c05449884
    a "гадния" принтер е мултифункционално лазарно устройство Samsung Xpress SL-M2070W : https://support.hp.com/us-en/product/samsung-xpress-sl-m2070-laser-multifunction-printer-series/16450377/model/16450387

    Дори и през кабел да ги свържа, лаптопа пак не вижда принтера.
    А като го преинсталирам бачкат си нормално и ме радват на безжичната си връзка докато те си решат.
    А, на лаптопа има някаква виртуална машина, това може ли да е проблем?
    Връзката минава през рутeр Archer C7 ако това има значение.

    И понеже съм лаик, моля обяснявайте като за хлапе в трети клас
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Помощ - Компа редовно си "губи" принтера

    Принтерът няма ли вход за флашки?

    - - - - - - - - - -

    Другият вариант е това което имаш да печаташ е да го правиш на .pdf файлове ,които да прехвърляш на телефона и от там да ги отпечатваш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: Помощ - Компа редовно си "губи" принтера

    Да, мога да измисля алтернативи. Най-често ги измислям в кварталния копир център. Проблема ми е обаче, да накарам двете машини да си “говорят” и да не се забравят една - друга. Сега пак преинсталирах и след 2 часа и половина мъки са ок за момента. Няма ли начин да ги накарам да се “застопорят” на това положение? И откъде всъщност може да се появява този проблем?
    Този пост е редактиран от renola; 22-12-19 в 22:08.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Отговор: Помощ - Компа редовно си "губи" принтера

    Какво точно се случва, когато откаже да печата - има ли го изобщо принтера в Control Panel или само е неактивен?
    Опитай да го добавиш като локален принтер по този начин: How to install a Standard TCP/IP Printer on Windows 10?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #5
    Цитат Първоначално публикувано от panevdd Виж публикацията
    Какво точно се случва, когато откаже да печата - има ли го изобщо принтера в Control Panel или само е неактивен?
    Опитай да го добавиш като локален принтер по този начин: How to install a Standard TCP/IP Printer on Windows 10?

    Изобщо го няма. Изобщо не открива принтер.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Помощ - Компа редовно си "губи" принтера

    Подобно нещо се случва ,когато принтера няма твърд IP адрес, а го получава от някъде,например от рутер. Изключваш принтера,включваш го и получава нов адрес.Докато телефона може да използва wi fi direct.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    43
    #7

    Отговор: Помощ - Компа редовно си "губи" принтера

    Уфф и аз имам горчив опит с мултифункционалните у-ва Samsung ,тук в работата .В мрежа през кабел са всичките и постоянно си губят настройките за пстата .Постоянно преинсталирам драйверите .Eдинствено което мога да ти препоръчам е да си вземеш един USB кабел у вас и с него да пробваш.
    Иначе този проблем през WI-FI на Brother ,не съм имал .Работят си коректно !
    Да не би лаптопа да прави проблем ,може антивирусната или защитната стена да правят проблеми. Нямаш ли някакъв друг лаптоп на който може да тестваш !
    Този пост е редактиран от irakli; 23-12-19 в 09:22.

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #8

    Отговор: Помощ - Компа редовно си "губи" принтера

    Преди време бях, чел за Windows 10,update, ( от есента на 2019),като се инсталира, не работят коректно принтери. Може да не е това, но все пак, трябва да се разбере от къде идва проблема по метода на изключването.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9

    Отговор: Помощ - Компа редовно си "губи" принтера

    Държа ,че най вероятно принтера няма статичен IP адрес, а го получава чрез DHCP. Проблем може да е че на компютъра може да има няколко драйвера на принтера.Изтриват се всички чрез Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools и от там Print Management и се зарежда последния, който е на сайта. Наистина може антивирусната или защитната стена също да правят проблеми. За слагане на последния firmware, май само в краен случай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да премахна една "бабалюга" от компа?
    От justify във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 06-04-13, 13:34
  2. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  3. Отговори: 3
    Последно: 01-06-11, 14:25
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 17:34
  5. Как се "чисти" компа
    От ssamm22 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 24-01-09, 23:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе