Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Моля за съвет за принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #16

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    CL-546 - 42.90 лв. за 55 фотоса
    CL-546XL - 49.90 лв.за 90 фотоса
    CL-561XL - 49.90 лв. за 106 фотоса

    Щом ги има в Т-лис, значи ги има навсякъде ,даже на много места ще са доста по-евтини.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #17

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    CL-546 - 42.90 лв. за 55 фотоса
    CL-546XL - 49.90 лв.за 90 фотоса
    CL-561XL - 49.90 лв. за 106 фотоса

    Щом ги има в Т-лис, значи ги има навсякъде ,даже на много места ще са доста по-евтини.
    Тези които се зараждат с тубички не са ли по хубави...???

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #18

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Това ти ще решиш. Но аз ако бях на твое място за 5-10 фотоса на месец аз бих избрал този без наливно. Какви са моите сметки. Аз давам на принтера най-много 5 години.За 5 години цената на принтера плюс цената на мастилниците ,които бих купил биха излезли по-евтино от принтер с наливно мастило.

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #19

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Мастилото в касетите на Canon-а е 5 ml на цвят. Да кажем, че са 100 снимки, при все, че не ми се вярва. Годишно ще са нужни по един комплект, да приемем 90 лв. Пет години са към 450 лева (принтера 100+ и 4 допълнителни комплекта)

    От друга страна, този DCP-T510W на Brother си идва с три цветни бутилки по 50 мл (10 пъти повече от касетите на Канон) и две черни по над 100 мл. При същото натоварване, не могат да свършат за 5 години, а цената е под 350 лв.

    Сметката, всъщност, е МНОГО повече в полза на Brother, но да не издребняваме... А и нямам лични наблюдения върху конкретните Canon-и. Качеството на печат на Brother (моя субективна преценка) е по-ниско.
    Този пост е редактиран от Karata; 27-07-20 в 23:14.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #20

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Една подробност----> не 4 комплекта, а 4 цветни мастилници.
    Пигментно черното не участва в фотопечата.
    Ако трябва да се купува принтер с наливно мастило, може би най-удачно за фотопечат е Epson. При Epson евтините са с багрилен черен цвят, докато при останалите три марки е пигментен.

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #21

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Да, прав си - само 4 цветни, което стопява разликата.

    Не съм се интересувал напоследък, но цветен печат с пигментно мастило беше анатема преди време. Може да се е сменила модата, но пък пигментните мастила бяха по-скъпи, някак ме съмнява производител на принтери да се набута така.

    От друга страна конкретно Innobella мастилниците на няколко служебни DCP-J725DW съм 100% убеден, че са dye ink за цветните. Но на бутилките за DCP-T510W гледам нЕма такова нещо като Innobella - кой знае къде са ги дали да се правят от боя за яйца...

    Спирам с писането, че човекът ще вземе да си наеме художник-портретист, вместо да си купи печатарка.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    119
    #22

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Купих PIXMA TS8350
    Добре се справя със снимките...
    Благодаря ви на всички!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #23

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Добър избор. Реализмът в фотопечата си има цена.
    Не пише колко е началното мастило.
    Ако се направи апроксимация с по-предишния модел TS8150,началното мастило трябва да има капацитета долу-горе на XL касетите.
    CANON PRINTS MORE PAGES THAN RIVAL PRINTERS Using inks included in the box*

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    20
    #24

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Още един палец нагоре за Pixma. Имаме такова нещо в офиса и го ползваме с колежките за печат на разни снимки понякога. В момента модела, който ние имаме виждам, че струва 346лв G3411 в https://ardes.bg/ Не зная с консумативите как стоят нещата, но явно не е толкова скъпо за поддръжка, пък и последната статия, че Канон изкарва повече от конкурентите си е някак... надъхваща...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #25

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Здравейте,
    пиша тук, за да не отварям нова тема, но питането е подобно. Имам вкъщи едно комбинирано устройство HP, което съм купувал преди години, но като не го ползвам известно време, засъхва и патрончето не става за нищо. Питането ми е покупката на Canon Pixma G3411 или G3420 не виждам много разликата, дали е удачен вариант за ползване вкъщи за разпечатване от време на време по някоя страница и някоя друга снимка за домашния фотоалбум. Натоварването е никакво, но не знам какво да избера, хем за снимки, хем за принтиране от време на време, за сканиране и да не засъхне на втория месец и да трябва да купувам пак консумативи. Дали някой е ползвал въпросните устройства и има наблюдения за качеството и работата им.

    - - - - - - - - - -

    Гледах и някакъв Epson L850?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #26

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Естествено,че Epson L850 е по-добре за фотоси.. Качеството на отпечатаните фотоси зависи и от използваната фотохартия.

  14.  
     
  15. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #27

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Привет! И аз ще се възползвам от тази тема.

    Гледам HP Ink Tank WL 419. В почти всички магазини е на 285 лева.

    За домашни нужди (сканиране, разпечатване на домашни за децата и някоя и друга снимка) става ли? За бюжет около 300 лв. нещо по-добро може ли да предложите?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #28

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Става, особено ако ти трябва wi-fi. Мисля,че има промоция за 2-годишна гаранция. Алтернативите на Epson и Canon са 40-50лв. по-скъпи, но и те са с промоция за 3-годищна гаранция.

  17. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #29

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    За алтернатива на EPSON предполагам имаш предвид EcoTank L3151. Има го на 340 лева.

    Характеристиките са му доста близки с тези на HP Ink Tank WL 419. EPSON е с малко по-добра разделителна способност при сканиране и печат, а и е по-компактен, но четох мнения, че често изчезва при ползване през WiFi и трябва да рестартираш. Сигурно ще взема този с по-дългата гаранция. EPSON е с 12 месечна, a HP-то с 24.

    Къде ги има с 36 месеца гаранция?
    Сервизното обслужване на двете марки сигурно е на ниво или?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #30

    Отговор: Моля за съвет за принтер

    Тук го пише.
    ADDITIONAL WARRANTY ON EPSON PRODUCTS

    Двете марки имат едни и същи вносители и дистрибутори, същото се отнася и за Canon.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Моля за съвет за принтер / скенер
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 276
    Последно: 16-02-24, 16:00
  2. Моля за съвет за принтер със скенер.
    От wdwdwd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-07-20, 15:43
  3. Съвет за принтер
    От A.L.F. във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 19-01-11, 12:19
  4. Отговори: 8
    Последно: 13-05-10, 16:23
  5. Моля, препоръчайте ми принтер
    От sabidra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-08, 19:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе