Страница 1 от 19 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 277
Like Tree25Одобрявам

Моля за съвет за принтер / скенер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Моля за съвет за принтер / скенер

    Оказва се, че съм изостанал от модните тенденции при принтерите и съм в пълно неведение...
    Привършва ми мастилото на старият верен Canon MP 150. Покрай детето се налага да принтирам... да кажем 40-50 страници на месец. В почти всички случаи черно-бялото е достатъчно. но... не е лошо да може и цветничко.
    С канончето, черно мастило за към 300 страници струва безумните 50-ина лв, цветната пак за толкоз страници е 65лв...


    Не печатам много, но скъпите мастила ме дразнят и се замислям за по-новичко устройство.


    Имайте предвид, че не печатам много и дайте моля съвет:
    1. Да си остана с канончето и да продължа да си купувам скъпи консумативи, защото печатам малко?
    2. Да взема друго мастилено плюещо, което е с чувствително по-евтини конумативи? Има ли относително евтини като консуматив мастилени устройства?
    3. Черно бяло лазерно - това, ясно, че е най-удачно, но губя цветовете, не че много са ми дотрябвали, мога да го преглътна... Дайте идеи за хубави, евтини модели, с евтини тонери?
    4. Цветно лазерно... това май не е за мен с малкото печат и неособено голямата необходимост от цветен печат... Цветните тонери освен това са скъпи, освен, че самото устройство е скъпо...


    Изисквания ако се сменя:
    1 задължително със скенер
    2. Компактни размери
    3. Добре е да има тавичка за хартия, вградена в него - канончето няма и трябва всеки път да му мушкам отгоре листа преди печат, което не е особено удобно предвид разположението му. Вярно е, че тавичката увеличава размерите, но.. разчитам на вас - хем компактно, хем с тавичка
    4. Напълно автоматичен двустранен печат би било уникално удобно за разпечатване на задачи...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Крис, много актуално питане...Бях задал подобен въпрос в една друга тема, но не успях да получа обективна информация. Аз съм се насочил към черно бяло лазерно. Ходих на две три места да питам във фирми занимаващи се с продажба на такава техника - насочиха ме към модел на Canon, три в едно, лазерен, черно бял. При въпрос за консумативи, ми казаха, че може да се слагат неоригинални които са на цена 35~40 лв. или да се пълни тонера за около 15~17 лв.
    Така че, всякакви отговори на твоето питане ще ми помогнат да си харесам и аз нещо...

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    HP LaserJet Pro М1132 All-In-One - тазо машинка е 230лв с ддс-то консумативите и са около 40-50 лева рециклиране за около 2000 страници. Липсва ADF, което не знам колко ти е проблемно. Дуплекс няма.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Честно казано, ако купувам ново устройство, ще ми се да си улесня живота малко. Така губя цвета, в името на евтиния консуматив и не получавам нищо.
    Дуплекс и особено автоматично подаване са силно желателни...
    Грешка, всъщност ADF не ми трябва чак - това беше подаване отгоре на хартия за сканиране автоматично нали? Ще преживея липсата. В първия момент го асоциирах с тава с листа за принтене.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    ПС - Добре де, съвсем отгоре, отгоре погледнах и попаднах на този мастилено струен хубавец:

    HP Officejet Pro 8100 ePrinter(CM752A)| HP® България

    Цената му е ниска - около 200лв.
    юЧерната касета пише, че е за 2300 !! страници (възможно ли е да е вярно за мастилен принтер) и струва 55лв.
    Има включен дуплекс, което е голяма глезотия.
    Защо да не е нещо подобно избора ми, а трябва да е лазер?

    Мдаа, само че това е само принтер, а варианта със скенер вече е над 300лв:
    http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=548074
    И въпреки това... на хартия звучи с нищо по-лош от цветен лазерен? Къде е уловката?

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #6

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Остана ми един Lexmark непотребен в офиса и реших да го дам на жена ми за служебни цели. Консумативите му са МНОГО скъпи, но пък неоригиналните не са. Не съм проверил нещата още лично, но мисля, че ще е добре и за теб. А за толкова пари принтер, скенер, та даже и факс... Има си WiFi, card reader, pict bridge...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    45
    #7

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Аз лично момента с цената на тонер касетите съм го решил по следният начин.

    Поръчах си комплект тонер касети от английският Ибей които се пълнят с спринцовка със мастило.
    Излиза 10 пъти по евтино отколкото с оригинални тонер касети,мастило вече се продава дори и в Технополис,има и вече доста български сайтове във които се предлага мастило и тонер касети.
    Печатам си редовно и снимки след като минах на пълнещите се касети,качеството на мастилото не отстъпва на оригиналното.

    http://www.ebay.co.uk/itm/non-oem-CI...item4616c98d4b


  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Някакви мнения за Brother DCP-7060D Laser Multifunctional?
    Доколкото видях, това е най-евтиното лазерно мфу с двустранен автоматичен печат.

  11. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #9

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Хм... Тонерът му излиза почти двойно на цената на мастилото за онзи HP OfficeJet Pro 8600 eAiO, който посочи по-горе (Тонер TN-2210 Тонер касета със стандартен капацитет - до 1200* страници; TN-2220 тоенр касета с голям капацитет - до 2600* страници *Капацитетът е в съответствие с ISO/IEC 19752). Разлика в цените и на самите устройства няма кой-знае каква. Аз лично не бих се лишил от цветното, аман от тези сиви документи. А ти питай и детето, не му се налагай

    За HP-то пише, че има и cloud print. Tо ти ползваш Chrome и можеш с всеки принтер, но си е опция. Имал и ADF (ама само за едностранни оригинали). Но си е едра машинка, гледам...
    Този пост е редактиран от Karata; 08-12-13 в 08:29.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Някакви мнения за Brother DCP-7060D Laser Multifunctional?
    Доколкото видях, това е най-евтиното лазерно мфу с двустранен автоматичен печат.
    Виж му и цена на консумативите, не само тонер, а и касети, барабани! Аз лично имам лоши спомени от тази марка - евтини, с ненормално скъпа експлоатация.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Виж му и цена на консумативите, не само тонер, а и касети, барабани! Аз лично имам лоши спомени от тази марка - евтини, с ненормално скъпа експлоатация.
    Барабанът пише, че се сменя на 12 000 страници. При моето зверско натоварване от 50-ина страници на месец, това означава, че ще трябва да го сменя след 20 години... надали трябва да се притеснявам за цената му
    Сетъп касетата може да се презарежда с добавяне на нещо за 8лв. Пряко сили, може да се наложи да си купя още една след време за да ги сменям, но не е болка за умиране.

    Круме... 8600, не знам - ти ме наплаши със засъхването на мастилата. Аз печатам рядко, знам ли дали е удачно? Ще се случи през лятото да не печатам 40-50 дни и какво... ще е наред ли тази мастилка след тях?
    Отделно, както вчера обсъждахме, черната мастилница, която я дават за 2300 страници е... 53 милилитра. Е ли възможно да е вярно? Сегашната ми мастилница на Канончето е 22мл - би следвало да издържа по тези разчети към 1000 страници, а тя пряко сили издържа 300...
    Отделно, трябва да огледам каква е разликата м/у 8600 и 8600 Plus, защото втория е чувствително по-скъп - над 450лв и става безмислен за домашна употреба....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    защо не погледнете цисс система ако ще е мастилно струен. а дори и да преправите старите си принтери? и да се метните да печатате масово цветно - когато не трябва да се пести мастило не е проблем да се печата. гугтлнете "ciss" би трябвало да излязат резултати. мисля че на епсоните не им засъхват главите и за това се ползват основно те.



    като "избирах" отидох при сервиза в който ме презареждах и питах коя марка да взема - след това трябваше да си избера просто модела който ми трябва.
    за лазер монохромен преди 2 години ми препоръчаха мултифунционално ми препоръчаха канон само техните касети били без чипове - съответно ги пълнят безпроблемно. е може вече да са оправили проблема. трябваше ми и факс вграден но беше така реализиран че минаха на емайли но не съжалявам за "избора".
    за евтин лазер монохром - ХП втора употреба - дали от някой приятел който ще го хвърля или от фирма. тия знаят как да правят само принтери.

  16. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #13

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    НР - принтери не правят, правят им ги Канон. Само не знам защо Канон ги правят софтуерно доста по-сложни и т.н. При рециклиране консумативите на лазерните им устройства и на двете излизат горе долу, на една цена. Brother-а лично аз съм имал допир до 5-6 устройства, от тях вече работи само едно и то се използва веднъж седмично.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер

    Уф, ок, значи да изключа Brother от сметките. Не видях някой да се изкаже ласкаво за марката. Това желание за дупелкс оскъпява доста избора ми за съжаление...

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #15

    Отговор: Моля за съвет за принтер / скенер


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 19 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Принтер, скенер, копир!
    От blekota във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 02-12-13, 13:42
  2. Продавам принтер/скенер Canon PixmaMP610
    От monidunk във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 18-02-13, 11:05
  3. Принтер и скенер Epson Stylus DX4450
    От todorov.vihren във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-12, 12:40
  4. Отговори: 0
    Последно: 22-05-10, 14:08
  5. Отговори: 5
    Последно: 23-09-04, 21:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе