Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Избор на флашка 64 (32ГБ)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #16

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    няма такова изискване, но на USB2 дори 4 гиги са си клизма
    Не държа да ми ги записва за 1мин, но каква скорост да гоня?
    Иначе едната мисля да е къса, за лаптопите държани на коляно е удобство, само да не се затрие Но до 30-50лв (64ГБ) бих дал (гледам две, по горе за 100лв...)
    Иначе тайп С - освен маковете другите (след коя година) ги поддържат, че съм с един тинкпад t420s (който ще продавам)...и не съм в крак

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #17

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Ако ще качваш и гледаш филми над 8гб-10гб си струва по новите флашки.

    Абе струва още повече ако разликата е 7-10лв.

    Ако ще мятсш филми от по 3-4 гб и ще гледаш само такива изобщо не виждам смисъл от скъпите флашки.

    Филмите с високо качество и обем изискват и съответно носител който да може да ги чете достатъчно бързо, но тук възниква въпросът дали тази флашка ще е директно "забучена" в телевизора или ще е посредством кабел!

    И на лаптопа да я бучнеш, ако лаптопа ще дава видео на външен екран/телевизор, то пак си трябва сносен кабел.

    Отделно пък телевизорът трябва да е с порт-USB/HDMI, който да може да поеме големият поток данни от лаптопа/флашката към него...

    А бре зависи на какво ще гледаш, колко старо е, какви портове има и колко данни може да поемат.

    Има телевизори които да FULL HD 1920x1080(или какъвто беше стандарта), а дори от лаптоп да им пуснеш такъв сигнал не могат да го изобразят, тоест дали от екрана, дали от друго в самия телевизор се поддържа видео картина до 1200х720 мисля беше HD READY.

    Такъв беше старият ми LG.

    Та зависи от доста работи.

    С този архаичен Тхинкпад повече от 2.0 usb не ти трябва- всичко останало ще е излишно разхищение на пари, освен ако не замисляш скорошен ъпгрейд(до 1 година) на лаптопа

    А последните usb портове в лаптопите гледам са вариант 3.2 .

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #18

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Ако ще качваш и гледаш филми над 8гб-10гб си струва по новите флашки.
    - ще се гледа на лаптоп или 37-40" т.е. 8ГБ ще дърпам само ако нямам алтернатива за по-малък.
    Абе струва още повече ако разликата е 7-10лв.

    Ако ще мятсш филми от по 3-4 гб и ще гледаш само такива изобщо не виждам смисъл от скъпите флашки.

    Филмите с високо качество и обем изискват и съответно носител който да може да ги чете достатъчно бързо, но тук възниква въпросът дали тази флашка ще е директно "забучена" в телевизора или ще е посредством кабел!
    И на лаптопа да я бучнеш, ако лаптопа ще дава видео на външен екран/телевизор, то пак си трябва сносен кабел.
    Отделно пък телевизорът трябва да е с порт-USB/HDMI, който да може да поеме големият поток данни от лаптопа/флашката към него...
    - това при старо ТВ - май отпада, макс - с хдми кабел, но какъв (за фулл ХД формат?)

    в самия телевизор се поддържа видео картина до 1200х720 мисля беше HD READY. - ще видя какъв модел е /не е моя

    С този архаичен Тхинкпад повече от 2.0 usb не ти трябва- всичко останало ще е излишно разхищение на пари, освен ако не замисляш скорошен ъпгрейд(до 1 година) на лаптопа. А последните usb портове в лаптопите гледам са вариант 3.2 .
    На моя си пускам с хдми към 50" ..., но иде реч за плейване основно от macbook air 13" /-на приятелката нз кой точно модел, но е от последните, който вече няма USB (но има ориг. преходник/адаптер за УСБ 2-3), но все пак мисля да взема такава с тайп С съвместимост.
    Идеята е че онлайн платф-те (с бг субтитри) не винаги имат такива (даже и някои филми липсват), а и доста реклами има в някои и кач-то не е кой знае какво, а и ако се гледа навън пак не е опция.
    ПП: Има ли тема за макове? Че с плеърите и бг титрите нещо не се получиха нещата. Работата е там, че аз се нуждая от бг титри (а още по-добре е да може и бг и енг да вървят заедно, за да свиквам без бг.). Искам и някои програмки да кача в портейбъл формат.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #19

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Е, тя твоята работа е с много неизказани/неизписани в поста ти неизвестни...

    Взимай една от евтините usb 3.0 флашки за 22 лева мисля бяха горе от линковете и толкова.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #20

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Какво е предимството на 3.1 (мисля едната да е такава а другата 3.0), да не купувам всеки ден.
    В офертите обаче не споменават реална скорост... а до колко

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #21

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Скорост дават на бързите флашки, обикновенно дават скорост на четене, скорост на запис.....малко премълчават. Аз бих си купил 64G с 5г. гаранция.
    Тези са бързи цък

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #22

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Цитат Първоначално публикувано от hakama Виж публикацията
    Какво е предимството на 3.1 (мисля едната да е такава а другата 3.0), да не купувам всеки ден.
    В офертите обаче не споменават реална скорост... а до колко
    Когато се споменава USB 3.1 или USB 3.2 най-вероятно се има в предвид USB 3.1 Gen1 или USB 3.2 Gen1.
    USB 3.1 Gen1 и USB 3.2 Gen1 е абсолютно идентично на USB 3.0. Маркетингов трик е да се наричат USB 3.1 или USB 3.2 вместо USB 3.0.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #23

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)


  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #24

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Значи , аз твърдя че,USB 3.1 Gen1 и USB 3.2 Gen1 е абсолютно идентично на USB 3.0.
    Предполагам например ,че от сайта на Kingston тече достоверна информация„
    What.s the Difference in USB 3.1 Gen 1, Gen 2 and USB 3.2?

    USB 3.2
    Gen 1x1
    USB 3.2
    Gen 1x2
    USB 3.2
    Gen 2x1
    USB 3.2
    Gen 2x2
    Transfer Speed 5Gbps 10Gbps 10Gbps 20Gbps
    Previously
    Known As
    USB 3.1 Gen 1
    and USB 3.0
    -- USB 3.1 Gen 2 --
    Interface Options USB-A, USB-C,
    microUSB
    USB-C Only USB-A, USB-C,
    microUSB
    USB-C Onl

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #25

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Спецификация на порта usb, 3, 3.1 , 3.20 си е спецификация на порта, а това с каква скорост ще записва флешката си е съвсем друго нещо.
    Имам флешки, които малки файлове (200..300Mba) записват мигновенно. Но пуснеш ли им 10 гига става 30минутна трагедия.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #26

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Коректното е да кажем, че с течение на времето четенето/писането на една флашка се забавя, тоест колкото повече пъти/броя е използвана за четене/записване с течение на годините постепенно спада скоростта на четене/записване.

    Никъде не пише за този "феномен", но аз имам 1 флашка 16гб TDK , 2 Филипс по 64гб и още някаква и старите флашки си "провлачват" което е най-осезаемо при запис.

    Нито форматиране на старата флашка, нито нещо друго помага да се възвърне скоростта на запис/четене както е била когато е била нова купена от магазина.

    Заради това 16гб я "прехвърлих" на нашите, да стреймват филми с малък размер и да разглеждат снимки от нея на ТВ.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #27

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Миланов може би има в предвид не износени флашки , а такива с много малко кеш или никаква.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #28

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Коректното е да кажем, че с течение на времето четенето/писането на една флашка се забавя, тоест колкото повече пъти/броя е използвана за четене/записване с течение на годините постепенно спада скоростта на четене/записване.

    Никъде не пише за този "феномен", но аз имам 1 флашка 16гб TDK , 2 Филипс по 64гб и още някаква и старите флашки си "провлачват" което е най-осезаемо при запис.


    Нито форматиране на старата флашка, нито нещо друго помага да се възвърне скоростта на запис/четене както е била когато е била нова купена от магазина.


    Заради това 16гб я "прехвърлих" на нашите, да стреймват филми с малък размер и да разглеждат снимки от нея на ТВ.

    Това пък откъде го измисли?
    Няма такова нещо.
    Нищо не се забавя, проблемът е само в твоя телевизор.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #29

    Отговор: Избор на флашка 64 (32ГБ)

    Нали съм ти казвал, че си много малък, да не си играеш с мен...


    Ползвам флашки от 20-на години, още от времената когато бяха по 512 мб най-големите от тях.

    Не само се забавя скоростта, но и капацитетът им намалява с времето и презаписите върху тях.
    Когато се натрупа достатъчно износване и "изгарят" - чипът им си заминава и нищо не помага.
    Имал съм дори случаи на частична загуба на капацитет...

    Към днешна дата флашките са доста по-надеждни от тези отпреди 20-на години и тези които ги имам от 2 г.-2.5 години не съм забелязал износване, но не съм ги и ползвал интензивно в продължение на 12-15 години, така както ползвах TDK флашките.
    Преди TDK-то съм имал и Sony и Adata и не помня още какви други марки...


    Сега почти всичко минава през "облака", а вече почти одъртях, та вместо да си губя времето с филми и всякакви мултимедийни "забавления" се качвам на колата и завземам на някъде където не съм бил...
    Този пост е редактиран от justify; 23-07-21 в 15:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 18-08-16, 12:21
  2. Препоръчайте ми флашка 32гб....
    От malttihristov във форум Мобилни устройства
    Отговори: 8
    Последно: 02-06-15, 22:31
  3. Помощ проблем с USB флашка 32гб.
    От MXM във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-05-12, 13:48
  4. Избор на флашка
    От Kendo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 25
    Последно: 18-04-12, 00:11
  5. Продавам оригинален Iphone 4 32гб ФО с гаранция
    От explosivebg във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-11, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе