Резултати от 1 до 15 от общо 15

Ниско ниво на звука

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #1

    Ниско ниво на звука

    Рядко гледам филми на компа , но напоследък констатирах един проблем и моля за помощ : имам слаб звук при гледане на филми с кой да е плеър, системния звук на компа е ок, Спотифай е ок, ако слушам музика е ок, само на филми от торенти на 100 % усилване едвам се чува звука. Същия филм качен на външен хард няма проблем през тв или ресивъра. От Маймунда ли е или от формата, допреди няколко месеца нямаше проблем с нищо. Уина е 10 , не е преинсталиран никога, само е ъпдейтван. Къде да търся проблема ? Последно гледах Мандалорианеца, но и на дългометражни филми имам същия проблем.

  2.  
     
  3. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #2

    Отговор: Ниско ниво на звука

    Звука през AV ресийвъра ли го слушаш посредством HDMI или по друг начин (през 3.5 mm жак)
    Ако, е второто обнови си драйверите на звуковата карта от сайта на производителя на дънната платка. При допълнителна (пак от сайта им) или от тук.
    По принцип звука от филмите е по динамичен и е с една идея по слаб от музиката. Но, не прекалено.
    При положение ,че е първото обнови драйверите на видеокартата и звуковата карта.
    Като крайна мярка, чисто копие на Windows 10 22H2

    При всички видео плеъри ли съществува проблема?
    Опитай с DaumPotplayer, KODI

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #3

    Отговор: Ниско ниво на звука

    HDMI на ресивъра, на компа имам BS, VLC, POT - на всички звука е слаб на филми, AIMP + Спотифай+Тубата - няма проблем, нямам аудио карта отделна на компа и никога не съм имал, проблема е от няколко месеца , преди съм гледал филми на компа / макар и рядко / проблеми не съм имал. Слушалките са ми Сенхайзер , без регулиране на звука , имам ги от няколко години, няма начин проблема да е в тях. Драйверите ми се ъпдейтват регулярно , видео картата ми е GF 3070
    Motherboard Name Gigabyte B550 Gaming X това ми е дъното

  5. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #4

    Отговор: Ниско ниво на звука

    Да разбирам ,че не са слушалките проблема... Предполагам си ги тествал на AV ресийвъра.
    Драйвера за звука (Realtek) rev.1 (ако това ти е дъното) е oт миналата година.
    В противен случай, за всички ревизии (rev ...) на дъното провери линковете . И в графата Support, търсиш драйвер за Realtek-a
    Деинсталирай стария драйвер, след това рестарт, и инсталираш новия.
    За Nvidia, ако има нужда от обновяване тук

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #5

    Отговор: Ниско ниво на звука

    Рестарт след рестарт след инстала на драйвера и няма резултат mb_driver_audio_realtek_6.0.9373 , видеото се ъпдейтва ауто

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #6

    Отговор: Ниско ниво на звука

    Забрани да инсталира драйверите на майкрософт и инсталирай драйвера на реалтека. Преди това деинсталираш аудио драйверите ръчно от девайс менаджера.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #7

    Отговор: Ниско ниво на звука

    На POT виж дали е пуснат нормалайзера - дясното копче - Audio - Audio Effects - Normalizer

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #8

    Отговор: Ниско ниво на звука

    През HDMI от видеокартата (нвидия 3070) звука идва от нея и има различно управление и контроли от системния звук от вграденото аудио на дъното (риалтек). Потърси някъде из различните настройки по време на възпроизвеждане - общи за звук (търси раздел за цифров звук/изход) или в контрол панела на нвидия. Може и в настройките на плеарите по време на възпроизвеждане за многоканален звук.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #9

    Отговор: Ниско ниво на звука

    В настройките за звук kd нвидия е отметнато на изхода за слушалки да командва риалтек, да преместя да управлява видеокартата, но това дали ще важи за 3.5 мм изход / слушалките/ или ще е валидно само за HDMI

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Отговор: Ниско ниво на звука

    Ползвай KMPlayer има настройка(отметка) с която можеш да 'boost"-неш звука до 400% . По твой избор.

    Да не си отметнал някоя настройка за автоматично регулиране на звука?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #11

    Отговор: Ниско ниво на звука

    HDMI от видеокартата го водят цифров изход. Търси такова означение. Ръчкай смело из настройки и контроли, но да е по време на възпроизвеждане, за да е активно. Всичко друго като изход е от вграденото аудио на дъното (риалтек). Трябва да седна на компа, да видя къде точно беше, че пиша от телефона.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #12

    Отговор: Ниско ниво на звука

    На риалтека няма много настройки - сила на звука съм дал 100 % , баланса не съм пипал, няма подобрители там, ако гледам тубата или стрийм - звука е силен, премина ли на видеоплеър - слаб, това на всички филми и сериали без значение формата им

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #13

    Отговор: Ниско ниво на звука

    Да уточним - от компа чрез hdmi кабел от изхода на нвидия видеокартата картина и звук отиват в ресийвъра и от там го пускаш на нещо за слушане. Ако е така на много места може да се търси причина. На общи настройки за звук в рс, настройки за звук в плеарите, настройки в ресийвъра.
    Звукът от hdmi на видеокартата няма общо с настройките на аудио от риалтека. Търси настройки за цифров звук. Те са активни само при възпроизвеждане от плеар. Пускаш филм и гледаш по общите контролни панели за звук, настройки на плеарите, настройки на ресийвъра.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #14

    Отговор: Ниско ниво на звука

    Компа си е соло, ресивъра е на тв с КОДИ. Просто понякога гледам сириали на компа със слушалки , че домашните любимци искат тишина. Всички настройки за звук съм прегледал , на компа, на плеърите / от 3 плеъра на компа - все едно и също/, системния звук на компа е ок , Спотифай е ок, Тубата е ок. Само плеърите правят проблем. Драйверите са ъпдейтнати всички / аудио и видео/

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #15

    Отговор: Ниско ниво на звука

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    HDMI на ресивъра, на компа имам BS, VLC, POT - на всички звука е слаб на филми
    Ако вече не е направено, опитай да деинсталираш и после пак да изтеглиш и инсталираш POT плеера с настройките му по подразбиране, нищо не губиш и в настройките, в кодеците провери кой аудио кодек е активен при възпроизвеждане на филми.
    Този пост е редактиран от morandis; 21-03-23 в 17:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 03-02-21, 21:54
  2. ниво на черното на 37LG6000 ???
    От quietriot във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 15-01-09, 09:53
  3. Как да reset-на на най-ниско ниво Nokia 3120
    От MetalMilitia във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 27-11-06, 15:27
  4. JAVA на ниско ниво
    От The_Wizard във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 19-03-06, 11:38
  5. Шахмат на световно ниво
    От Wise във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 21-05-05, 21:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе