Резултати от 1 до 9 от общо 9

NAS HDD + външна кутия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #1

    NAS HDD + външна кутия

    Здравейте,
    Пиша с молба за съдействие относно "подкарване" на Red NAS HDD 2TB поставен в Turbo-X Case HDD 3.5" със свързване USB 3.0. Купих ги за да си направя малък DLNA сървър вързан към рутер. Всичко хубаво, ама като сложих диска в кутията, вързах го с лаптоп с кабел USB 3 и не се вижда от компютъра. На кутията на Turbo-X Case а пише plug and play, ама друг път. Нещо не правя както трябва, първо трябва да се форматира диска ли, ама как да го достъпна SATA 3 е, затова купих и кутията да мога да го вържа, не знам с молба за съдействие. Излиза, че е включено USB и но не излиза, като отделно устройство.
    Този пост е редактиран от pablito1; 14-05-23 в 12:38.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #2

    Отговор: NAS HDD + външна кутия

    Първо си го свържи с нормален САТА кабел към дъното и пусни partition manager на Уиндоус за да му направиш разделите или един цял. После форматиране и след това трябва да се вижда.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #3

    Отговор: NAS HDD + външна кутия

    Дясното копче на My Computer -> Manage -> Disk Management, правиш партишъни, форматираш и това е.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #4

    Отговор: NAS HDD + външна кутия

    Много благодаря! Не мислех, че ще стане през диск мениджъра, защото не ми излизаше, като устройство и вече се виждах в някакъв филм, как разглобявам един настолен компютър, който не съм включвал от 10 години за да вържа диска на SATA порт. Пак благодаря много!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: NAS HDD + външна кутия

    Филмът щеше да бъде по-драматичен, ако настолният компютър ,който сигурно е много над 10 години не разпознава 2 TB диск.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #6

    Отговор: NAS HDD + външна кутия

    Благодаря! Ето за това са форумите всеки, ако иска може да помогне
    За сега ще го ползвам само за слушане на музика, че не мога да намеря начин да се четат външни субтитри чрез DLNA.
    Този пост е редактиран от pablito1; 15-05-23 в 14:41.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #7

    Отговор: NAS HDD + външна кутия

    А какъв е DLNA сървъра? В къщи на един рутър с USB порт съм закачил външен HDD и телевизорите ми си четат субтитри. Самия сървър е minidlna, който е вграден в софтуера на рутъра.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #8

    Отговор: NAS HDD + външна кутия

    Положението при мен е такова: ползвам DLNA сървър(не знам какъв е) от софтуера на рутера. Всичко си върви нормално, предполагам защото не прекодира, а си изпраща това което е, не ми зацикля. Пробвах няколко различни филма с различно качество и големина и е ОК, но субтитри НЕ. Изчетох какво ли не по форумите, но не видях решение, четох в един форум някъде комуникация с питане за субтитри и лице от DLNA беше отговорило, че не предвиждат в лиценза си включването на поддръжка на външни субтитри.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #9

    Отговор: NAS HDD + външна кутия

    Телевизорът какъв е? Рутерът какъв е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външна платка MSG 12 HRDN1
    От NICE-M във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 22-07-14, 10:32
  2. Външна антена
    От i486 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 1
    Последно: 04-11-13, 20:14
  3. Отговори: 0
    Последно: 30-06-13, 08:30
  4. Външна перка от Midea
    От Aleksandars във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 08-01-13, 19:37
  5. Външна изолация на апартамент
    От ste1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-12, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе