Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree1Одобрявам

Почистване на лаптопи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #1

    Почистване на лаптопи

    Здравейте
    Някой който се е сблъсквал със почистване на лаптоп от прах,може ли да даде съвет......Благодаря Ви предварително

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Почистване на лаптопи

    1. изпрахосмукваш отвора, през който вентилатора вади топлия въздух
    при изключен лаптоп

    2. или го разглобяваш и почистваш ръчно. тук трябва определен опит и сръчност. за Diablo маниаци бих казал - "само за сорсърка 80 левъл и нагоре"
    glowndark одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #3

    Re:Почистване на лаптопи

    Ако е стационарен - няма проблем и сам можеш да го почистиш , ама лаптоп ... Направи като мен - платих си и за час и нещо машинката си пееше вече . 2 години по корабите съм го мъкнал и къде ли още не - беше си задръстен отвсякъде . Но както каза FearMe трябва опит и сръчност за да не прецакаш нещо

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Почистване на лаптопи

    Ако лаптопа е Asus или Acer почистването е лесно .
    Ама DELL( повечето ) , Toshiba & HP - трудно , трябва да разглобиш целия лаптоп

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Почистване на лаптопи

    Почистването не е само издухване на прахоляка. А термо подложките/термо пастата ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #6

    Re:Почистване на лаптопи

    Здравейте и Ви благодаря за отговорите
    лаптопа ми е HP и няма да мине само с продухване....

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Почистване на лаптопи

    О, HP, О Myka

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Почистване на лаптопи


  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Термопаста на "NN Electronic" Шумен.

    Някой който работи с българската бяла силиконова термоконтактна паста(трермопаста) TSPs на "NN electronic" Шумен има ли представа дали тя се втвърдява и дали изсъхва след полагане и след примерно 1-2 години използване, защото на нея(тубичката-спринцовка) пише, че не се втвърдява и не изсъхва???


    Благодаря за отговорите

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Почистване на лаптопи

    имам от нея, доволен съм

    не мога да кажа дали на всичките места, където съм я слагал е оставала в оптимално състояние след година-две, но от нея съм слагал и на личния си стационарен, и не съм имал повод за подозрение, че се различава особено от примерно сребърната TTG-S104 на Titan, която съм ползвам на личния си от време на време

    P.S. забравих да спомена, че моята не е в спринцовка, а в кутийка като козметично кремче

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:Почистване на лаптопи

    Благодаря за отговора.

    Аз я"лепнах" на лаптопа.Търсих миналата седмица Arctic ceramic, но не намерих в моя град, а страницата в интернет която бях набелязал беше написано, че е изчерпана и аз волю-неволю взех от българската.Имаше в малка кутийка като вазелин, но тази ми излезна по-евтино -1.30лева, а и беше повече.

    Старата оригинално-заводска поставена при прозиводството на лаптопа беше станала на гипс.Справих се с етилов спирт(купих го като се цапнах с ножа в началото на годината за дезинфекция и сега отново свърши работа) и с 10-12 клечки за уши, но клечките не съм убеден, че са най-доброто, защото по платките тук-там остават влакна които чистя допълнително след това.

    Старата паста направо беше бетонирала и залепена за процесора.Много внимание и късмет като за първо почистване и вдигнах горната плочка на процесора след като бях го откопчал, после след почистването от старата "гипсирана" паста се припотих 7-8 пъти докато уцеля пиновете/крачетата, но той натискане не иска има си от едната страна в едното ъгълче липса на яколко крачета и това е ориентира двете места на горна и долна плочка да съвпаднат точно там и като го пуснеш той са се намества без никакъв натиск-само от гравитацията.След това го закопчах и завинтих отгоре болтчетата на охладителната плочка.
    Справих се, но друг път няма да го откопчавам

    Лаптопа е сони вайо VPC EB1Z1E.След развинтване на болтчетата на долния капак се развинтват и "плочките"/капаците на долния капак за РАМ паметта и харда.Вадят се двата капака, развинтват се още 2 болтчета на харда, вадят се плъзва се леко назад при което той излиза от леглото в което е и се вдига/вади нагоре леко.След това се развинтва охладителната система почиства се и се полага термопастата.
    Вътре почти нямаше прах само във вентилатора малко. На другите места е доста добре изолиран и почти нямаше прах за 19 месеца ползване всеки ден и разнасяне-само ако прокараш пръст леко почти незабележимо сивее.

    Температурите на процесора сега са 30-50 градуса от айдъл до натоварено,, видеокартата 35-55 градуса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    14
    #12

    Re:Почистване на лаптопи

    Здравейте,

    Имах неблагоразумието да си дам хубавата пастичка и нетърпението да пренамажа лаптопа в неделя, кога нищо не е отворено. Имах останала паста NN и реших да се пробвам с нея. Не е впечатляваща, но свалих няколко градуса от заводската. Тук идва момента да кажа, че не съм сигурен дали 10те градуса разлика дойдоха от почистването на лаптопа или от пастата. Надявам се да е от двете. С праходлукачката и дори с чета е ок. Но ако го правите през няколко дни. Моят лаптоп си беше съмбрал кожух чотно където вентилатора трябва да извежда топлият въздух. Това е водило до по високи температури на всички компоненти, тъй като част от топлината се е задържала.

    Препоръчвам, поне веднъж годишно, цялостно почистране. За пастата може да има значение, аз бих пробвал скоро с нещо на Prolimatech.

    Нашенската NN чудесията ме впечатли. Мисля, че ми е останала от преди няколко години (5-6). Не беше мръднала и сега смело я ползвам на няколко компютъра. Ако нямате нищо друго под ръка, слагайте смело.

    Поздрави

  16. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #13

    Re:Почистване на лаптопи

    Привет, имам Asus Eee PC 1000H
    малко преди да направи 2 години и да изтече гаранцията ми се издъни говорителчето, оставих го за ремонт (гаранционен) казаха че са го и почистили но след това почистване взе да се чува вентилаторчето повече. Дали са го сменили или е от почистването?

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #14

    Отговор: Re:Почистване на лаптопи

    Не знам дали са го сменили. Само те си знаят. Аз затова като имам проблем с лаптопа, обикновено за чистене и преинсталиране го нося в сервиз. Само там ходя, защото съм доволна и не искам да рискувам
    Този пост е редактиран от glowndark; 11-01-13 в 14:20.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Отговор: Re:Почистване на лаптопи

    Цитат Първоначално публикувано от asja Виж публикацията
    Не знам дали са го сменили. Само те си знаят. Аз затова като имам проблем с лаптопа, обикновено за чистене и преинсталиране го нося в сервиз. Само там ходя, защото съм доволна и не искам да рискувам
    хммммм....
    Този пост е редактиран от glowndark; 11-01-13 в 14:20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Почистване на LCD
    От hunter79 във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 26-03-15, 00:31
  2. Отговори: 5
    Последно: 03-03-12, 23:58
  3. Отговори: 6
    Последно: 17-10-11, 16:00
  4. Продавам части за лаптопи и лаптопи на части(IBM/Lenovo, Acer, FS)
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 18-09-11, 20:09
  5. Почистване на LCD монитор
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 24-09-03, 16:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе