Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Проблем с черната глава на HP920C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #1

    Проблем с черната глава на HP920C

    Реших аз да пробвам, че било по евтино да ти я заредят. Отнесох я... изръсих се 10 кинта, дадоха ми я с едно тиксо, махнах го изчистих я сложих я и т.н. Изпечата няколко страници, след което с принтера не съм работил около 2-3 седмици (само седи в мрежата включен... даже от време на време, иначе не съм го пускал хич). Та пускам го аз днеска... пускам си документа и... ИЗНЕНАДААА ! Изкара една страница тук таме с мастило (както става като е празна), "избърса се" в листа и като пуснах още една страница и малкото мастило дето илизаше спря... в момента изкарва бели стараници... и незнайно как няколко пъти почна да симулира черно от цветната глава... А главата си "плацика" дърнка си топченцето, иначе не пуска. Проверих внимателно - не съм прекъснал нищо по пистите на главата, принтера си я разпознава вярно сложена... но просто черното не излиза...



    Да са и изгърмяли кристалите ??? Не вярвам... но все пак. Да е свършило мастилото [:0][:0][:0] ... ? Или пък ако се е запушила какво да я правя, щото ми я пълниха познати и кофти става.



    P.S. Правилно казват хората. Купи си нова да ти е мирна главата !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Проблем с черната глава на HP920C

    Имаше в форума подробно описание, какво да направиш, но не можах да го открия. Общо взето нещата се свеждат до следното:



    <font color="yellow">1.</font id="yellow"> пускаш Head Cleaning от съответното меню и прежалваш няколко листа.

    <font color="yellow">2. </font id="yellow">ако горното не помогне, поставяш главата в съд в който има 2-4 мм хлатка вода. т.е. да са потопени само дюзите и след 20-тина минути почистваш дюзите с памук (кл. за уши е най-удачно) и повтаряш процедурата по т. 1., ако пак не стане т. 1. и пак т. 2.


  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #3

    Проблем с черната глава на HP920C

    Всъщност май намерих въпросният топик и видях нещо много shit там... Някаква история за изравняване на налягането (за HP принтерите)... да речем, че това нещо не е свършено ?... по какво може да се познае (ако изобщо може) и заслужава ли си да тресна картриджа в главата на тоя дето го е зареждал ? Хммм... все пак нищо не съм и правил !




  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Проблем с черната глава на HP920C

    Точно на този модел принтер назнам какво прдствалява касетата но на НП600 серията точно така ства след зареждане ако не изкаран въздухът, абе ако пропусне тапата отгоре. Проста операцията по вакумиране трябва да се повтори.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #5

    Проблем с черната глава на HP920C

    При моя бивш 840С си купувам чисто нови ГЛАВИ за 130 кинта, печатам си като пич първите няколко часа...После забравям за него...Тръгвам да печатам след определен срок... И хопааа, нищо не излизааа... Чистя аз като луд с памуци, оплесквам си ръцете, чистя перата, които чистят главите и...хопааа, нова изненада - забелязвам, че под въпросните пера се е насъбрало достойно за рекорд количество мастило (като го казвам това значи МНОООГОО), което, разбира се, е вече засъхнало. Цялата процедура се повтаря няколко пъти, като разбира се съм дал толкова пари, че да си купя нов...и накрая наистина си купих нов та да ми мирне главата...та да се похваля - Canon i550... А иначе за HP няма да говоря, че ще ме баннат от форума - просто никога не бих си купил вче техен принтер!

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Проблем с черната глава на HP920C

    При тази глава не е нужно да се изравнява налягането, а само да се налее бавно мастилото. И след това <u>програмно</u> почистване на дюзите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #7

    Проблем с черната глава на HP920C

    хех.. 920ц... същото,

    зарещдана глава / за сумати и кинти/ 4-5 листа, след 5 часа неще да принтира, а софтуера реве че е празна главата...

    Печата отвратително, черното е супер водно / ако го има /, останалите цветове ги вади по най-калпавият начин - почти никой цвят не го докарва / а аз зареждах само черно-бялата[]/



    И аз ли да заблъскам принтера в главата на тоя дето ми е зарежда?



    И къде във Варна зареждат качествено ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #8

    Проблем с черната глава на HP920C

    Абе то HP са си капризни (МНОГО) и послушах съвета на народа и си купих нова глава, а старата я дадох да си блъскат главата фирмата дето я зареди... воднисто мастило...скапване на цветовете... хм това звчуи не само като проблем при зареждането ами направо са ти набутали някво некачествено. Това че си сменил само черната не означава че си застрахован за цветовете... Компютъра си кара на RGB, ама принтера ги смесва по друг начин и за зтъмняване, и изобщо тониране на цветовете ползва черното => ако черното е много зле и цветовете ще са зле.



    При HP-тата просто това си е политика - при зареждане се разбрицва с единствената цел да си купиш нова, за да напълниш джоба на фирмата, те не случайно са казали в гаранциите - ако я заредиш не обслужваме гаранционно, щото в 90% от случаите в които се разбрица принтера след зареждане на главата проблема е в нея ! И все пак не знам по-качествен принтер от HP. (лично мнение, всеки има право на него)

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #9

    Проблем с черната глава на HP920C

    => НЕ СИ КУПУВАЙТЕ HP, ЩОТО ЩЕ ВИ СКЪСАТ ДУПЕТАТА ОТ КИНТИ СЛЕД ТОВА!!!!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #10

    Проблем с черната глава на HP920C

    Да ми го скъсат ! []

    ама HP си е HP. Равни нямат, може да е скъпо, ама качествено []



    А колко е нова черна глава за хп920ц ?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #11

    Проблем с черната глава на HP920C

    Абе не само hp правят хубави принтери, хайде да си имаме уважението...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Проблем с черната глава на HP920C

    а аз мисля че тук се крие ключа от палатката

    http://www.servicemanuals.ru/download/hp/hp9xx.htm

    :-)))))

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Проблем с черната глава на HP920C

    Преди време си ползвах НР690с и нямах никакви проблеми дори и да е стоял дълго неизпозван. Изпозвал съм и 930с и той беше супер принтер. Въобще на НР принтерите са си много яки.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Проблем с черната глава на HP920C

    Преди време си ползвах НР690с и нямах никакви проблеми дори и да е стоял дълго неизпозван. Изпозвал съм и 930с и той беше супер принтер. Въобще на НР принтерите са си много яки.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #15

    Проблем с черната глава на HP920C

    И аз с 600ц нямах проблеми - 10 пъти зареждах главата и всичко на 6 беше ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 29-08-08, 23:15
  2. Електроника за HDD и цветна глава...
    От Garu във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-06, 19:15
  3. Задача 272 (По Пътеката и до Онзи Без Глава)
    От InfiniteChaos във форум Логически задачи
    Отговори: 22
    Последно: 28-06-05, 22:32
  4. Как да отпуша глава на мастиленоструен принтер
    От NikolayBach във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-06-05, 17:48
  5. Глава за принтер на HP
    От nniki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-03, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе