Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем с Bad-сектори :((((((

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    Много кофти се получи вчера докати се местих всичко от С: на D: за да форматирам премигна тока. Машината се рестартира и тръгна нормално, след което аз завърших местенето и рестарирах в DOS за формат. По време на форматирането ми излезе 'веселия' надпис че по диска има 0.24 МБ bad сектори [V][V][V] Та въпроса ми е какво да наравя сега, за да предотвратя евентуалното разпространение на тия сектори по хард диска. Един познат ми каза че виждал програма на Maxtor която правела незнам-какво и по този начин ограничавала разпространението им и удължавала живота на диска. Но нямаше идея коя е програмата или от къде да я намеря...

    Моля ако някой има опит в подобни случай или знае нещо повече за програми от горепосочения тип да помогне.

    Хард-диска е Quantum Fireball 20.5 GB.





    **** НЕК !!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    156
    #2

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    Ами мисля, че не трябва да се притесняваш, това трябва да са логически БАД сектори.

    Има една програма HDD Regenerator, аз съм я ползвал няколко пъти, предполагам че ще оправи нещата.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #3

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    Софтуера се казва Maxtor PowerMax и можеш да си го свалиш от тук:

    http://www.maxtor.com/en/support/downloads/powermax.htm

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #4

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    аз имам подобен проблем НО scandisk не иска да чете въобше тези лоши сектори казва ми cylindric някъкъв си error и не мога да разбера дали това е от bad sector или нещо е сбъркано при настроиките на jumper-ите му

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #5

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами мисля, че не трябва да се притесняваш, това трябва да са логически БАД сектори.

    Има една програма HDD Regenerator, аз съм я ползвал няколко пъти, предполагам че ще оправи нещата.



    <div align="right">оргинално мнение на relsys</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    В момента я тегля - версия 1.31(има и 1.32 но без crack).

    relsys имаш ли идея на какъв принцип "ще оправи нещата" тая програма?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    Смешна програма е HDDreg - лъже че ги оправя ама не - нали ми я хвалиха много и какво стана - показа че ги е оправила ,а когато пуснах формат - пак същата работа

    програмата която ти трябва е MHDD 29

    Тя ще направи "remap" на "bad секторите ти и ще ги подмени във "FAT -a " или "NTFS" с резервните , които не се изпозват

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #7

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    Ako imash kade da si drapnesh failovete, iztegli si Maxtor Diagnose Utilities sabira sa na 1 disketa.

    (sorry za latinicata , ama neshto mi se skapa kirilizaciqta pod linux-a)

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #8

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    ако е гаранционен бягай в фирмата да го сменят но без да казваш 4е е имало колебания в тока !

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #9

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Смешна програма е HDDreg - лъже че ги оправя ама не - нали ми я хвалиха много и какво стана - показа че ги е оправила ,а когато пуснах формат - пак същата работа

    програмата която ти трябва е MHDD 29

    Тя ще направи "remap" на "bad секторите ти и ще ги подмени във "FAT -a " или "NTFS" с резервните , които не се изпозват



    <div align="right">оргинално мнение на Mr.TECHNO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И при мен HDDreg направи същия номер.

    Spidera имаш ли идея от къде да изтегля Maxtor Diagnose Utilities, защото го няма дори на maxtor.com...

    А сега ще потърся MHDD, ама и това не го виждам из free-тата.


  12. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #10

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    СПОРЕД МЕН СТАВА ВЪПРОС НАИСТИНА ЗА ЛОГИЧЕСКИ ЛОШИ СЕКТОРИ. Не мога да ти кажа с какъв софт да оправиш проблема без да ти се налага да местиш данните. Ако имаш къде да ги преместиш просто изтрии всички дялове и създаи ги наново и 99% нещата ше си доидат на мястото. Ако има наистина лоши сектори още при създаването на дяловете ще разбереш .

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #11

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    MANIAK

    Нямам никакъв проблем с местенето на данните, даже вече всичко е преместено. какъв софт да използвам при това положение?

    Сега съм пуснал powermax. Това което прябва да направя според MANIAK low-level format ли е ?




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #12

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    Постигнах някакъв напредък.

    С Рowermax направих low-level format, format, repartition, и след формата не ми изписа че има bad-сектори [][][].

    Надявам се да съм решил проблема.



    Сега само времето ще покаже...

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #13

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    Наистина mhdd 2.9 e програмата която ти трябва, ако се появят бед секторите отново. Hdd regenerator е нейно жалко подобие, което при това работи поне 100 пъти по-бавно и няма доста функции.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Проблем с Bad-сектори :((((((


  18. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #15

    Проблем с Bad-сектори :((((((

    Ами формат на ниско ниво е бил по скоро излишен, но важното е че е свършил работа. Иначе аз говорех просто за един FDISK

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дали имам лоши сектори?
    От ilhanbg във форум Windows
    Отговори: 51
    Последно: 17-12-13, 12:18
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 09:35
  3. Проверка за лоши сектори на HDD
    От Novia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 03-10-06, 00:34
  4. премахване на бад сектори
    От silver_lcs във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 20-03-06, 21:50
  5. BAD сектори
    От rony във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-04, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе