Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52

Дали имам лоши сектори?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #1

    Дали имам лоши сектори?

    Здравейте приятели,
    Имам Вин 7 ултимейт инсталиран на 1 ТБ Макстор, отскоро при стартиране вин-а започна да прави някакви тестове, да показва, че има лоши сектори които уж " ремонтира".
    Правя тестове със HDtune но нищо не излиза, също така със Хиренса зареждам HDAT2 който също не открива нищо нередно.
    В момента вина зарежда ужасно бавно около 10 мин, Аерото изчезна.. чудя се какво да правя сега...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    в safe mode как се държи?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #3

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Под сейф мод няма проблеми

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #4

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Провери за "бубулечки" ....

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    след като:

    Цитат Първоначално публикувано от ilhanbg Виж публикацията
    Под сейф мод няма проблеми
    значи windows-ът ти е заминал. гарантирано след преинсталация ще се оправи

    всички знаят, че аз съм последния човек, който с лека ръка ще ти предложи преинсталация, но с твоя проблем съм се сблъсквал всичко на всичко само 1 път, като обстойната ми "игра" с него не доведе до нищо положително, така че всяко време, прекарано в опити за установяване на конкретната причина на проблема е чиста загуба на време

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #6

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Хмм пробвам с Norton Ghost да направя един бекъп на бъгнатия вин и като стигна 15% спря и ми изведе съобщение, че на диска имам много грешки, даже ми вика смени диска скоро??!!
    Как става тази работа само Вина и Нортъна да откриват някакви грешки а другите (Hdtune и Hdat2) да не откриват нищо?

    - - - Обновено - - -

    ето го и самото съобщение:
    -The type of errors encountered indicate that this hard disk drive is about to fail. It is recommended that this drive be replaced soon. To ignore this error and backup this drive, select "Ignore bad sectors during copy" from the advanced options in the Drive Backup Wizard.

    (UMI:V-0-3215-8140)

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Извикай някой приятел който знае да работи с MHDD и го прегледайте тоя диск на ниско ниво. За по-сигурно психически се приготви за подмяна...макар, че стават чудеса. И като тествате дискове недейте ги тества под Windows.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #8

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Извикай някой приятел който знае да работи с MHDD и го прегледайте тоя диск на ниско ниво. За по-сигурно психически се приготви за подмяна...макар, че стават чудеса. И като тествате дискове недейте ги тества под Windows.
    Проблемът е, че не мога да установя дали има или не лоши сектори....Горе съм сбъркал, диска ми е WD, изтеглих от сайта им Western Digital Data LifeGuard Diagnostics, тръгва теста стига до 5% и ми дава някаква грешка..

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    недей прави имидж на дяла, а си копирай ръчно важните неща

    де факто можеш да направиш опит да копираш всичко и да видиш на кои файлове ще изреве и да повториш тях дали ще ги прочете под safe mode

    а иначе stenly e прав - MHDD ако не мине, дискът е 99.99% заминал. но на мен ми се е случвал при хард с аналогичен проблем да е виновен windows-ът, затова ти препоръчвам първо една чиста преинсталация...

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Ако преинсталира Windows-a и не направи пълен формат на партишъните, "лошите" сектори ще си останат. WD Life Guard досега не съм я видял да познае нещо ново,

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Всъщност ако харда е гаранционен не виждам проблем да си прехвърлиш информацията и да го пратиш за "ремонт"...
    При всички положения първо си прехвърли информацията ако е важна. След това може да се пробва и с преинсталация, и с low level format ако ти се занимава. Ако не, пращаш го, описваш проблемите му и скоро ща имаш или нов хард или безплатна диагностика на състоянието му...
    Като стана въпрос за диагностика, диагностика на компонент струва 8-10 лв принципно, така че ако не ти се занимава, може да го заведеш в някой сервиз да го прегледат...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #12

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Купих нов 1,5 тб диск и реших да видя дали стария ще може да се оправи.
    За целта му направих пълен формат, след това тест с HD tune - bad секторите вече ги нямаше.
    След това пробвах тест с MHDD там също не показа бад сектори но излезе 1 сектор <500 ms и един >500 ms ето scr:mhdd.jpg

    Някой знае ли за какво става въпрос?

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Да, секторите със закъснение над 150 милисекуди говорят за износване (двата Warning-a доло в дясно) и е въпрос на време да се превърнат в лоши сектори (такива в които четене/запис са невъзможни). Те автоматично ще бъдат заместени от служебни но рано или късно ще се наложи да хвърляш диска.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #14

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    А дали може да се ползва за архив този диск, в смисъл, че ако се ползва рядко може би няма да се появят лоши сектори..

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Ползвай го, но винаги имай едно наум.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 10:35
  2. Дали може да имам проблем с Sony PS3 от USА ?
    От startus във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-11, 18:06
  3. Отговори: 0
    Последно: 01-04-09, 12:21
  4. Проверка за лоши сектори на HDD
    От Novia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 03-10-06, 01:34
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 03:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе