Резултати от 1 до 7 от общо 7

Да си поставим дъното на кутията....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #1

    Да си поставим дъното на кутията....

    ...или как не искам да рискувам.



    Има ли начин да позная дали дъното не опира на кутията.... а всъщност освен болтчетата... какво друго да завъртя на кутията ?



    Помощ... не съм го правил досега не искам да оплескам дъното ! Дет се вика HEEEEEELP [:0]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #2

    Да си поставим дъното на кутията....

    има едни шестоъгълни винтчета (забравих как се казваха, "спайсъри" или нещо подобно - трябва да са в комплект с дъното).



    първо тях за "казето", след това дъното, след това вече нормалните винтове ги завиваш в тях.



    ако нямаш такива - отиди до някоя фирма - те имат хиляди

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #3

    Да си поставим дъното на кутията....

    Мерси... а аз междувременно се упражнявах и учудващо не "спрасках" дъното. Значи имам само две жълтеникави винтчета, с гнезда на гърба им... а отделно имам едни пластмасови дето отгоре изглеждат така :<|> само че ако ги сложа на "казето" не мога да напасна дъното върху тях и едновременно да го пасна с изводите, а отделно, че вероятността да го спукам е МНОГО голяма, второ аго ги сложа на дъното средните трудно ще ги завъртя за казето и май.... проблема идва от т.нар Standoffs - шестоъгълните жълти винтове, които по незнайни причини са само ДВЕ(ааа на едното гнездото му е разебитено !...) => утре пак ще се ходи по магазините !!!!



    е ако има tips & tricks с тия пластмасовите... но явно белите хора го правят с шестоъгълните винтове



    10x smarty

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #4

    Да си поставим дъното на кутията....

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    ... но явно белите хора го правят с шестоъгълните винтове



    <div align="right">оргинално мнение на Korg</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Бели на жълти точки [:D][]

  6. Gadget
    Guest
    #5

    Да си поставим дъното на кутията....

    Особено сега JNC кутиите мама им стара как не им се откъсва от сърцето да сложат малко повече желязо под формата на винтове в тези кутии Само 2, а останалото пластмаса. Или отиди в някоя фирма за повече, ама гледай да са същите, че има два размера или слагай пластмасата, но ми е трудно да ти обясня как и къде да ги набодеш. Изцяло зависи от големината на дъното. 2-те железни ги разположи така, че все едно дъното ти да пази равновесие, а другите както намериш за добре, но важното е да е стабилно дъното и да не се огъва на важните места при натиск. Лошото е, че трябва да ги притискаш внимателно, за да не нараниш дъното, докато щракнат към него. Успех

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #6

    Да си поставим дъното на кутията....

    Да 10x... сега ще тръгвам да си купя 20тина винта, щото с тая пластмаса си е е**** майката, а да му се невиди тия нови PC-та хем трябва да натискаш, чак да ти се сплескат пръстите, хем да внимаваш да не счупиш нещо... старото ми дъно му сменях CPU RAM както си е закачено на кутията, а сега ще трябва да разглобя цялото PC ! само за един рам (иначе не знам дали ще издържи M-усилията[8D]) Тъй като когато е на маста натиска който създавам в/у дъното се разпределя равномерно по плоскостта в/у която съм го поставил, а иначе в кутията става елемент подложена на огъване и....... мухахаха съпромата е полезен ![:0][:0]



    Мда на жълти точки станах вече... е 10x просто малко се обърках като видях тия пластмаси, две жълти неща и купчина винотове ??? поне винтовете и жълтите да бяха равен брой [:D]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    16
    #7

    Да си поставим дъното на кутията....

    Не се притеснявай толкова. Погледни си дъното първо, обокновено са ти нужни 9 спейсъра/или металните шестограми/ ,но зависи. Та погледни си дъното там кадето се поставят бол4етата за притягане на дъното са как да ти кажа, около дупката има метално пръстен4е. Обикновено има дупки в ъглите то4но без такова пръстен4е за тях са предназна4ени пластмасовите историй. Надявам се 4е ме разбираш, а и го виждаш. Просто наложи внимателно дъното в кутията колкото да видиш каде да сложиш спеисърите,затегни ги, не до превартане защото лесно става. постажи дъното и когато жси4ко е на мястото затегни бол4етата и си готов. Ако при пускане 4уеш да пищи без паузи го изклу4и. Трабва да имаш едни пластмасови шайби, постажи на всякаде/под спейсърите/. Пускаш и вси4ко трябва да е наред. Ако не направиш наистина тъпа грешка вси4ко ще е наред.



    Успех[][][]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. май дъното замина :(
    От sparrow във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-13, 22:29
  2. Универсален card reader и USB 2.0 хъб в кутията?
    От wasko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 04-09-06, 13:39
  3. Дъното ли е или RAM-a?
    От JetSpeeD във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 30
    Последно: 13-05-04, 11:28
  4. От кутията на компа ме хваща ток !!!
    От nniki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 32
    Последно: 03-11-03, 22:27
  5. За дъното и BEOSа
    От Vova във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 17
    Последно: 11-09-02, 18:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе