Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

От кутията на компа ме хваща ток !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #1

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Сериозно, като си отварям и затварям CD-o и пипна кутията, там дето се събрат пласмасовата част отпред и металната кутия и ме бие ток.

    Не е силен и не е всеки път, ама все пак.

    Интересно ми е имате ли си идея от какво би могло да е и дали може да се оправи.



    Аз си сменях захранването през октомври миналата година, обаче тока почна да ме лови от около декември.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Обърни полюсите на щепсела в контакта, може и да се оправи

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    358
    #3

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    dunoto da ne dopira do korpusa na kutiata? inache neshto ne e v red ili kontakta ti ili zahranvaneto mai... fakticheski po nulata na kontakta ima tok, tova she da e...

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #4

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    имаш ли кабелен модем???

    иначе ето ти предложение - какво направих аз:

    купих си 3метра (при мене толко - при тебе си го премери) добре изглеждащ кабел - и го "заземих"

    наложи ми се да го направя след като от USB-то на модема ме друсна 220V ...не посмях повече да рискувам - но пък се га нито друса нито ми се ебава връзката...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #5

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    tova nawqrno e problem sas kontakta - wij izprawen li e - ezichetata - tova trqbwa da e nulata. ezichetata da sa zdrawi i da kontaktuwat sas stepsela

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    84
    #6

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Ako ima6 i razklonitel pogledni i nego asobeno ako e kitaiski. 4esto se slu4va da ne sa im vyrzani zazemqvaniqta.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Най добре вземи един волтметър и си измери дали е заземен контакта. Ако установиш че не е наред тогава разглобявай да търсиш проблема.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #8

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    4ovek - nulata na kontakta ti ne e zazemena - i az imah takav slu4ai - na kom6iqta nulata mu be6e taka i kato bqhme s koaksialen kabel, kato go pipneh me bie6e tok - kato go izmerih se 6a6nah - 160V. Be6e si zazemil celiq apartament prez lan-a v na6iq kontakt



    popravka - kontakta ti e zazemen - ili pone tozi koito go e pravil si e mislil taka, samo 4e nulata ne e NULA

    kaji na nekoi da ti go opravi, mnogo e dosadno da te bie toka

  11. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #9

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    [:-skull]i opasno[:-hot]

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    нали знаете че има разлика между "заземено" и "занулено". Е в панелките контактите са занулени, тоест към медните крачета дето трябва да е маса е подадена нула. Така ако "фаза"-та избие някъде ще стане късо съединение и бушонът ще изгори. Тая "нула" обаче пак не е баш нула (спрямо земната повърхност на която стоим)

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #11

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    S vunshen modem sym - zasega

    Mi to abq gledane na kontakti sha padne, zashtoto sum s razklonitel v razklonitela, a w tia sym navyrzal de shto ima - kolki, printer, komp, monitor, kasetofon ...

    Sha pogledna i ako ne se opravi shte pisha pak

    Razkloniterla mi e avstrijski, s 6 kontakta

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #12

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Това е статично електричество. Аз работя в интернет клуб и тука редовно ме бие ток като докосвам кутиите.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #13

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Zanuli si kontakta i niama da imash problemi.(t.e. stipkite otstrani na kontakta se svyrzvat galvani4eski s nulevia provodnik, a nulevia provodnik e tozi koito kato go dokosne6 s fazomer, fazomera ne sveti--Po-prosto ot tova zdrave mu kaji). Togava tozi potencial deto e na metalnata 4ast na kutijata posredstvom nulevija provodnik ste se otvede i niama da te tryska toka.



    A po kotijata ima potencial, zaradi Impulsnoto zahranvane. Pri vsi4ki e taka.......

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #14

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Pitar K


    Това е статично електричество. Аз работя в интернет клуб и тука редовно ме бие ток като докосвам кутиите.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    [8D] Gluposti-IZobsto ne stava vypros za stati4no elektri4estvo.....Vsi4ko idva ot 2 kondenzatora na Impulsnoto zahranvane.......Tova e!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    63
    #15

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    зависи дори и от това с какви дрехи си обле4ен , няма майтап

    от там нататък ако не те бие тока свеки път зна4и има6 хубава земя на компа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 27-04-13, 18:13
  2. UP на компа
    От zorbata във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-10, 00:23
  3. Отговори: 9
    Последно: 27-03-09, 07:19
  4. Универсален card reader и USB 2.0 хъб в кутията?
    От wasko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 04-09-06, 12:39
  5. Да си поставим дъното на кутията....
    От Korg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 06-01-04, 03:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе