Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

moding case

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #16

    moding case

    Ей вълчо ... [8D]

    Нямал съм претенции към идеята. Просто в казармата ползвахме такива планшети, та гледах как ги правят [и внимателно слушах] и сего повтарям като папагал, видяното и чутото.

    Ползваха неонови лампи и ясно си спомням, че захранванията тежаха по 30 килограма, огромни. Не знам защо е така, познанията ми по електротехника са ограничени.



    Редактирал съм поста по-горе, допълнил съм го.



    Това, "тънка ивица фолиран стъклотекстолит с запоени между две писти светодиоди за SMD монтаж, с прилежащите им ограничителни резистори" ми звучи като сърдечно съдова хирургия. Ако е лесно изпълнимо, опиши го по-подробно или дай отнякъде източник да прочета. А и откъде могат да се купят компонентите. Интересно е.

    [8D]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    moding case

    Идеята ползваме от едно и също място. Конструирах такова изделие, за подвижно средство с елктронни преобразователи за захранване, големи колкото стек цигари. Повече подробности - като се видим.

    Другата идея - също. Иска рисуване и повече обяснения.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #18

    moding case

    Очевидно впечатленията ми от този род датират доста отдавна.

    Пък и сега кой използва вече неонови лампи след като има толкова много и различни източници на светлина.

    Пък и захранванията се правеха като услуга и на харизания кон зъбите не сме ги гледали ...



    Аз лично бих използвал, не са скъпи вече, cold cathod лампи.

    Струват около $20 направо оборудвани с накрайници и всичко необходимо за вграждане в компютъра.



    Но ако ме изненадаш с някоя авангардна идея, ще бъда радостен.

    Като се видим ще ми обясниш.

    "Изберете българското" все пак.

    [8D]

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    moding case

    Имам и по-авангардни идеи скрити из ръкавите.

    Аз например не бих превърнал компютъра с в дискотечен атрибут. По-скоро за едно красиво бюро бих го облицовал с дърво - махагон или орех, с интарзия от по-светла дървесина и метализация на видимите пластмасови детайли в старо злато или мед. Разбира се всичко това изпълнено в един архитектурен стил, за да добие вида на антикварна мебел.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #20

    moding case

    така понеже темата е за moding и аз имам един въпрос , даже два Преди време реших да си сваля предния капак на кутията да ама не.Оказа се че бутончето е вързано по някакъв начин (със силикон) с капака и ме е страх , че ако го махна(капака) жичките ще се скъсат и после няма да мога да ги вържа , защото тез истории не са ми много ясни и това значи няма PC Та при вас как е няко сблъсквал ли се е с този проблем.Втория въпрос тука чета за някви пробивни машинки колко пари са те и от къде мога да взема такава , която да ми върши работа

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #21

    moding case

    Аз лично ще си купя пробивен трион от някой фирмен магазин.

    Спрял съм се на BOSH или Black & Decker.

    Просто ще сравня цените от фирмените магазини и Метро да кажем.



    На другия въпрос не мога да ти отговоря без да видя кутията.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    moding case

    Твърдо BOSH! (или е Бош или е лош). Това, което се продава на Black&Decker са китайски ментета.

  10. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #23

    moding case

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">така понеже темата е за moding и аз имам един въпрос , даже два Преди време реших да си сваля предния капак на кутията да ама не.Оказа се че бутончето е вързано по някакъв начин (със силикон) с капака и ме е страх , че ако го махна(капака) жичките ще се скъсат и после няма да мога да ги вържа , защото тез истории не са ми много ясни и това значи няма PC Та при вас как е няко сблъсквал ли се е с този проблем.Втория въпрос тука чета за някви пробивни машинки колко пари са те и от къде мога да взема такава , която да ми върши работа



    <div align="right">Originally posted by MAKAPOB*-*18/01/2004*:* 15:45:54</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Изрязваш силикона внимателно, и целия бутон заедно със жичките остава свързан към дъното(или захранването ако е АТ). Дори и да се скъса някоя, пускането става като се дадът на късо (при АТХ)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продавам case+psu 300 W
    От zenzener във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-08-11, 08:50
  2. CASE за HDD-USB?
    От CrossBlade във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 08-05-08, 00:12
  3. Case
    От ZanGaDor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 06-06-07, 21:45
  4. i815EP Moding за поддръжка на Tualatin
    От The_UFO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-03, 18:26
  5. Case MOD - how???
    От Vency във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 19-02-03, 21:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе